Krušné hory - Teplicko

Podoblast Teplicko zahrnuje města Teplice, Krupka, Český Jiřetín a jejich okolí. Teplicko zažívá v poslední době všestranný rozvoj turistiky, k němuž rozhodující měrou přispělo otevření nových hraničních přechodů a turistických přeshraničních stezek. Kromě zajímavých historických památek se návštěvníkům nabízejí příležitosti k aktivnímu odpočinku, například pro cykloturistiku.
Město Teplice je spjato s lázněmi - a to odnepaměti, jak dokládají archeologické nálezy. Lázeňství v Teplicích, Bílině a Dubí lákalo i slavné osobnosti - J. W. Goetha, L. van Beethovena, F. Chopina, F. Liszta. Na Teplicku jsou k vidění - kromě krásných lázeňských budov, kolonád a parkových areálů - zámek v Teplicích a zříceniny středověkých hradů - Rýzmburk a Krupka. Stejnomenné podhorské městečko s velkou hornickou tradicí - Krupka, zve na prohlídkovu štoly "Starý Martin". Je to jedno z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru.
Město Dubí je naopak známo jako lázeňské středisko s rozvíjející se turistickou infrastrukturou a také jako místo s nejseverněji položenou benátskou architekturou v Evropě. Tu představuje místní kostel Panny Marie. Ve městě je několik velkých firem zabývajících se sklářskou výrobou, ale nejvýznamnějším podnikem je Český porcelán, kde se vyrábí světoznámý „Cibulák".
Přírodní krásy Teplicka lze objevovat na naučné stezce Flájská hornatina a v oklí přehrady Talsperre Rauschenbach nedaleko Českého Jiřetína.

 

 
vytisknout
Partnerské weby