Střední Morava

V samém srdci Moravy leží turistický region Střední Morava. Podstatnou část jeho území tvoří rovinatá oblast okresů Kroměříž, Olomouc, Prostějov a Přerov, která se již po staletí nazývá Haná. Tato oblast proslula zejména typickým nářečím, bohatými kroji a rozlehlými statky z nepálených bíle omítnutých cihel.
Střední Morava je převážně úrodný kraj, který se vedle folklorních tradic pyšní bohatostí své kultury, nepřebernou nabídkou církevních památek, např. na Svatém Kopečku, muzeí, hradů i zámků a dalších pamětihodností. Jádrem regionu je starobylé město Olomouc, které je po Praze druhou nejvýznamnější městskou památkovou rezervací v České republice a jeho vyjímečný barokní sloup Nejsvětější Trojice je zapsán na seznam Světového kulturního dědictví - UNESCO. A což teprve zahrady a zámek v Kroměříži, komplex staveb, který je rovněž pro svou jedinečnost zapsán na seznam UNESCO. Unikátní je také hrad v Bouzov s plně vybavenými interiéry. Neméně známy je také hrad Helfštýn, na kterém se každým rokem koná setkání uměleckých kovářů.
Na Střední Moravě Vás na každém kroku něco překvapí. Lázeňství v Teplicích nad Bečvou, Javořičské a Zbrašovské aragonitové jeskyně nebo Zkamenělý zámek u Javoříčka. Z přírodních zajímavostí je třeba zmínit Hranickou propasti, která je nejhlubší propastí v ČR (pravděpodobná hloubka je 274,5 m).

Převážně rovinatý terén regionu umožňuje příjemné putování po kraji. V oblasti je k dispozici více jak 1400 km značených cyklotras. Vyhledávaná jsou také tenisová centra v Prostějově a Přerově. Kvalitní sportovní zařízení jsou však i v ostatních městech. Toužíte po oddechu u vody nebo v lesnaté přírodě. Pak můžete využít nabídku rekreačních zařízení v horských oblastech lemujících tento jedinečný region. Všude najdete vlídnost, dobré jídlo a kvalitní ubytování.

 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
vytisknout
Partnerské weby