Krušné hory

V minulosti neprávem opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si konečně získávají své zasloužené místo mezi ostatními horskými masivy. Svým návštěvníkům totiž mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším českým a moravským obrům mají jednu velkou výhodu - potkáte tu nesrovnatelně méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat sportu plnými doušky. Krásu krušnohorské oblasti lze obdivovat z několika rozhleden. Ty nalezneme na Plešivci, Blatenském a Růžovém vrchu.

Už dávno neplatí, že by krušnohorské lesy byly více znečištěné a poničené než v ostatních oblastech. Právě naopak. Zdejší příroda vás okouzlí neuvěřitelně živými barvami, které se neustále mění spolu s ročním obdobím. K přírodním zajímavostem patří Bezručovo údolí a Přebuzské vřesoviště. Pozoruhodné jsou také Vlčí jámy na úpatí Blatenského vrchu, které jsou pozůstatkem středověké důlní činnosti.

Dlouhé roky osidlování této oblasti zanechaly v místní krajině své nesmazatelné stopy, které se můžou stát lákavými cíli vašich výletů. K návštěvě zvou zříceniny hradů Rýzmburk, Hasištejn, Hilmštejn nebo Krupka, dále pak městké kulturní památky v Božím Daru, Kraslicích, Jáchymově anebo v Hoře Svaté Kateřiny. Snad v žádných jiných českých horách nenajdete tolik různých obcí a vesniček. Pravdou je, že jediným účelem jejich výstavby bylo využití obrovského nerostného bohatství, které Krušné hory kdysi štědře nabízely. Ale i když jsou dnes doly dávno uzavřeny, krušnohorská městečka si dál žijí vlastním životem. Díky nesmírné houževnatosti svých obyvatel přečkaly kruté časy pobělohorské i druhou světovou válku. Z hornických osad se stala vzkvétající centra horské turistiky, která mají svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout.

 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
vytisknout
Partnerské weby