Krkonoše

Krkonoše jsou nejvyšší a nejznámější pohoří v České republice. Rozkládají se v severovýchodních Čechách na hranici mezi Českou republikou a Polskem. Česká část je rozlehlejší a členitější oproti polské. Nachází se zde nejvyšší hora České republiky - Sněžka (1602 m.n.m.). Pro své mimořádné přírodní bohatství bylo území Krkonoš vyhlášeno národním parkem. Pro svou jedinečnost byly dokonce vyhlášeny biosférickou rezervací UNESCO. Přesto najdete v horách i v podhůří mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou. Od jara do podzimu si můžete vybrat nepočítaně značených cest pro pěší turisty i cyklisty. V zimě pak stovky kilometrů upravených tras pro běžkaře či řadu sjezdových tratí.

Několik set let bohaté historie zanechalo tady pro dnešek řadu pamětihodností. Od téměř zapomenutých ruin hradů, přes renesanční zámky, krásné barokní kostely, měšťanské domy s podloubím, roubené chalupy rozeseté po horských loukách až po kamenné rozhledny či vojenská opevnění ze druhé světové války na hřebenech hor. Mnohé z historie, přírody a lidské dovednosti najdete v mnoha místních muzeích. Pro každého se tu najde něco.

Díky svým krásám a sněhovým podmínkam se Krkonoše staly jedním z nejvyhledávanějších míst rekreace v České republice. V oblasti je vybudována dobře fungující infrastruktura, která umožňuje návštěvníkům plně si vychutnat svůj pobyt v Krkonoších.

 

Pro více informací doporučujeme navštívit: http://www.trutnov.cz/

 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
vytisknout
Partnerské weby