TOP výlety (4)

Kam na výlet?
Jižní Morava
Bílé Karpaty a Slovácko (3)    Chřiby (3)    Pálava (9)    Podyjí (3)    Moravský kras (7)    Hostýnské vrchy (0)    Brněnsko (4)   
výlet autem - Pálava

21.11.2008 Za větrnými mlýny a vinnými sklepy okolo Čejkovic

Budete-li projíždět okolím Klobouk u Brna nebo Čejkovic, naskytne se Vám možnost shlédnout dřevěné mlýny, kterých je v těchto částech už pomalu. Díky skupině nadšenců bojujících proti zániku těchto technických památek minulosti máme jedinečnou možnost poznat tento kut naší země z jiného pohledu. Výlet Vám také nabídne to, co je pro tuto oblast typické – vinné sklepy. Těch je okolo Čejkovic dosti, zvláště Templářské stojí za shlédnutí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Čejkovice - zámecký hotel Čejkovice - zámecký hotel
 

výlet autem - Bílé Karpaty a Slovácko

Za historií malebných měst v údolí Moravy

Dobré klimatické podmínky a úrodná půda, na které se dnes daří obzvláště lahodné vinné révě již od pradávna lákali naše předky k budování svých sídel. V rovinatém údolí Moravy tak hojně vznikala města, která nám díky zachovalým památkám i dnes připomenou zdejší pestrou historii. V každém z námi navštívených měst se můžeme těšit na historické centrum a zámek, vinné sklepy a ve Strážnici navíc i na unikátní skanzen lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Strážnice - zámek Strážnice - zámek
 

výlet autem - Chřiby

Na hrady a zámky do Chřibů

Krásné prostředí kopcovité krajiny Chřibů nabízí poklidné a inspirující toulky loukami a bukovými lesy, na které budete pohlížet z výšin velkolepého středověkého hradu Buchlov, upravenou parkovou a zahradní zeleň v kombinaci se vznešenými zákoutími zámku zase uzříte v Buchlovicích a nakonec všechnu tu okázalost vstřebáte v areálu lázní Leopoldov při zvěřinové hostině na zámečku.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek v Buchlovicích zámek v Buchlovicích
 

výlet autem - Chřiby

Za dávnou minulostí kolem Starého Města

Výlet nás zavede k Uherskému Hradišti do okolí Starého Města, kde je nejvíce patrné osídlení našich předků z dob dávno minulých. Mnoho zajímavého o životě a stavitelství těchto dávných obyvatel se dozvíte v Památníku Velké Moravy a v Archeoskanzenu v Modré. Na všechnu tu minulost vznešeně pohlíží nedaleký klášter ve Velehradu, který v závěru navštívíme.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

pohled na Velehradský klášter pohled na Velehradský klášter
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby