TOP výlety (12)

Kam na výlet?
Jižní Morava
Bílé Karpaty a Slovácko (3)    Chřiby (3)    Pálava (9)    Podyjí (3)    Moravský kras (7)    Hostýnské vrchy (0)    Brněnsko (4)   
výlet na kole - Pálava

12.6.2013 Z Mikulova k středověkému hradu Falkenstein

Na rozdíl od minulosti se dnes můžeme svobodně pohybovat po obou stranách hranice a obdivovat tak během jednoho výletu historické památky v Mikulově i v rakouské vinařské obci Falkenstein. Podobně jako Mikulov s dominantním zámkem obklopují výrazné vápencové kupy Svatý Kopeček a Turold, tak i Falkenstein s majestátním středověkým hradem je zasazen mezi skalnaté kopce, z nichž Kreuzberg je navíc ozdobený unikátní křížovou cestou se sochami ze 17. století. Na trase narazíte i na nespočet malebných vinných sklepů, které vybízejí k degustaci toho nejlepšího z místních vinic.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli
 

výlet na kole - Pálava

1.7.2012 Za jedinečnými výhledy z Rakouska na Pálavu

Cestou k rakouské hranici Vás budou neustále svádět pohledy zpět na Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, jenž se začnou vypínat z nepatrně zvlněné krajiny. Po chvilce však už z rakouských polí budete mít celou Pálavu jako na dlani a budete ohromeni jedinečným pohledem na okázalou dominantu naší země. K té nejkrásnější vyhlídce je třeba trochu více šlápnout do pedálu, což se ale vyplatí, neboť křížový vrch Südmährenkreuz kromě úžasného panoramatického výhledu slouží i jako místo k zamyšlení s několika památníky, kapličkou a vrcholovým křížem.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg
 

výlet na kole - Podyjí

10.10.2011 Ze Znojma Národním parkem Podyjí

Tento výlet řadím mezi ty nejkrásnější z Jižní Moravy. Začíná prohlídkou starobylého Znojma, pokračuje po sluncem zalitých kopcích, kde se střídají vinice s vřesovišti. Pak sjedeme do zeleného šera k meandrům Dyje. Vystoupáme na skalní ostroh u vinice Šobes a na závěr sjedeme k jedinečné vyhlídce na Dyji – Královu stolci.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

Popická kaple Popická kaple
 

výlet na kole - Moravský kras

Adamov a jeho okolí

Po pěšinách v hustých bukových lesích lemovaných skalisky až k monumentálnímu kostelu v Křtinách. Potom si prohlídneme místa prehistorického osídlení - Býčí skálu a jeskyni, zajímavou technickou památku Jozefovskou huť. Vystoupáme k romantickému památníku K.H. Máchy a občerstvíme se ve středověkém hradě.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

 

výlet na kole - Bílé Karpaty a Slovácko

Na Velkou Javořinu, nejvyšší horu Bílých Karpat

Tento výlet jistě patří mezi ty nejpěknější z Bílých Karpat i Slovácka. Nabízí vám příležitost pokořit významný vrchol s vynikajícím výhledem, a to převážně mírným stoupáním. Zavede vás do malebné krajiny se zachovalou přírodou. Shlédnete rázovité kopaničářské vesničky. A na závěr si užijete divoký sjezd z Velké Javořiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

na vrcholu Velké Javořiny na vrcholu Velké Javořiny
 

výlet na kole - Moravský kras

Na kole okolím Sloupsko-šošůvských jeskyní a propasti Macocha

Od Punkevních jeskyní přes Pustý Žleb k Sloupsko-šošůvským jeskyním. Přes zříceninu hradu Holštejn až na samý okraj propasti Macocha.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

cesta Suchým žlebem cesta Suchým žlebem
 

výlet na kole - Chřiby

Okolím Velehradu a hradu Buchlov

Výlet nás zavede do krajiny chřibských kopců s jedinečnými bukovými lesy, do míst plných romantiky, do údolí plných tajemna, ke skaliskům a lesním zákoutím, ale také na jedno z nejvyšších míst Chřibů k hradu Buchlov s kaplí sv. Barbory opodál. Podhůří pak nabízí nádherný zámek v Buchlovicích, lovecký zámeček Smrďavka s lázněmi a zajímavý archeoskanzen v Modré se siluetou dominantního Velehradského kláštera v pozadí.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

pohled na Velehradský klášter pohled na Velehradský klášter
 

výlet na kole - Bílé Karpaty a Slovácko

Krajinou moravských kopanic

Tentokrát zavítáme do Moravských Kopanic, které se nacházejí ve střední části CHKO Bílé Karpaty v okolí Bojkovic a Starého Hrozenkova. Kopanice dostaly své jméno podle toho, že těžko dostupná políčka bylo možno obdělávat jen kopáním motykou. I dnes můžeme na skromných zemědělských usedlostech roztroušených po okolních kopcích vidět pást se koně, krávy, ovce. Ani staletí tu téměř nic nezměnila. Na mnoha místech se zachovaly rázovité chalupy, tolik typické pro Kopanice, místní lid se nadále drží svých tradic, zvyků, nářečí a písní.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

výhled na Paseky z Mikulčina vrchu výhled na Paseky z Mikulčina vrchu
 

výlet na kole - Podyjí

Hrady, zámky a zříceniny nad Vranovskou přehradou

Ze strmých svahů tiše zhlíží na poklidnou hladinu Vranovské přehrady, němí svědkové bouřlivých i klidných dob. Pevnosti, hrady a později i velebná šlechtická sídla si našla své místo na skalnatých srázech na řekou. Některé odolala až do dnešních dob, jiná jsou již v troskách. My dnes navštívíme 4 z nich.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

Vranov nad Dyjí - zámek Vranov nad Dyjí - zámek
 

výlet na kole - Pálava

Velký cyklistický okruh Lednicko-Valtickým areálem

Vydejte se s náma poetickou krajinou k celé řadě historických a architektonických skvostů umně zasazených do zdejší krajiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

Lednice - zámek s farním kostelem sv. Jakuba Staršího Lednice - zámek s farním kostelem sv. Jakuba Staršího
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby