TOP výlety (29)

Kam na výlet?
Jižní Morava
Bílé Karpaty a Slovácko (3)    Chřiby (3)    Pálava (9)    Podyjí (3)    Moravský kras (7)    Hostýnské vrchy (0)    Brněnsko (4)   
výlet na kole - Pálava

12.6.2013 Z Mikulova k středověkému hradu Falkenstein

Na rozdíl od minulosti se dnes můžeme svobodně pohybovat po obou stranách hranice a obdivovat tak během jednoho výletu historické památky v Mikulově i v rakouské vinařské obci Falkenstein. Podobně jako Mikulov s dominantním zámkem obklopují výrazné vápencové kupy Svatý Kopeček a Turold, tak i Falkenstein s majestátním středověkým hradem je zasazen mezi skalnaté kopce, z nichž Kreuzberg je navíc ozdobený unikátní křížovou cestou se sochami ze 17. století. Na trase narazíte i na nespočet malebných vinných sklepů, které vybízejí k degustaci toho nejlepšího z místních vinic.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli
 

výlet na kole - Pálava

1.7.2012 Za jedinečnými výhledy z Rakouska na Pálavu

Cestou k rakouské hranici Vás budou neustále svádět pohledy zpět na Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, jenž se začnou vypínat z nepatrně zvlněné krajiny. Po chvilce však už z rakouských polí budete mít celou Pálavu jako na dlani a budete ohromeni jedinečným pohledem na okázalou dominantu naší země. K té nejkrásnější vyhlídce je třeba trochu více šlápnout do pedálu, což se ale vyplatí, neboť křížový vrch Südmährenkreuz kromě úžasného panoramatického výhledu slouží i jako místo k zamyšlení s několika památníky, kapličkou a vrcholovým křížem.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg
 

výlet na kole - Podyjí

10.10.2011 Ze Znojma Národním parkem Podyjí

Tento výlet řadím mezi ty nejkrásnější z Jižní Moravy. Začíná prohlídkou starobylého Znojma, pokračuje po sluncem zalitých kopcích, kde se střídají vinice s vřesovišti. Pak sjedeme do zeleného šera k meandrům Dyje. Vystoupáme na skalní ostroh u vinice Šobes a na závěr sjedeme k jedinečné vyhlídce na Dyji – Královu stolci.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

Popická kaple Popická kaple
 

výlet pěšky - Pálava

1.4.2009 Za pozoruhodnostmi v okolí Valtic

Vydejte se s námi poetickou krajinou za prohlídkou celé řady historických a architektonických skvostů umně zasazených do zdejší přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

Valtice - zámek Valtice - zámek
 

výlet autem - Pálava

21.11.2008 Za větrnými mlýny a vinnými sklepy okolo Čejkovic

Budete-li projíždět okolím Klobouk u Brna nebo Čejkovic, naskytne se Vám možnost shlédnout dřevěné mlýny, kterých je v těchto částech už pomalu. Díky skupině nadšenců bojujících proti zániku těchto technických památek minulosti máme jedinečnou možnost poznat tento kut naší země z jiného pohledu. Výlet Vám také nabídne to, co je pro tuto oblast typické – vinné sklepy. Těch je okolo Čejkovic dosti, zvláště Templářské stojí za shlédnutí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Čejkovice - zámecký hotel Čejkovice - zámecký hotel
 

výlet pěšky - Podyjí

Údolím Dyje

Vydejte se s námi malebným údolím řeky Dyje, kolem Ledové sluje a přes mnohá skaliska až k vyhlídce na středověké město Hardegg.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

cestou z Vranova míjíme Hamerské vrásy cestou z Vranova míjíme Hamerské vrásy
 

výlet pěšky - Brněnsko

Okolí Brněnské přehrady - jih

Z výletního a rekreačního centra u Brněnské přehrady přes opuštěné Podkomorské lesy přijdeme k majestátnému středověkému hradu Veveří. Zpátky se vydáme podél jižního břehu přehrady s řadou poetických zákoutí.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

výhled z hráze na Brněnskou přehradu výhled z hráze na Brněnskou přehradu
 

výlet pěšky - Moravský kras

Za krásou Jozefského údolí

Jozefské údolí je výjimečné tím, že se zde zachoval povětšinou původní lesní porost tvořený buky, jedlemi a tisy. Údolí bylo vyhledáváno již v dobách pravěkých, o čemž vypovídá množství archeologických nálezů. Nachází se zde mnoho zajímavých turistických cílů, jako je známá Býčí skála, dvě volně veřejnosti přístupné jeskynní bludiště Jáchymka a Kostelík i vývěry Jedovnického a Křtinského potoka. Zajímavostí je i národní kulturní památka huť Františka s muzeem.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Jozefské údolí Jozefské údolí
 

výlet pěšky - Moravský kras

Údolím Říčky

Nenáročná túra krásným údolím řeky Říčky bude okořeněna návštěvami několika pravěkých jeskyní.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

vývěr řeky Říčky vývěr řeky Říčky
 

výlet pěšky - Moravský kras

Přes Nový hrad k Býčí skále

Ocitneme se v lesnatém kraji plném studánek, kde můžeme zavzpomínat u Máchova památníku na jeho dílo, představit si, jak se asi žilo v Novém hradu a na závěr za svitu baterky prozkoumat jeskyni Jáchymku.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

Nový hrad Nový hrad
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby