TOP výlety (26)

Kam na výlet?
Jižní Čechy
Novohradské hory (3)    Česká Kanada a Jindřichohradecko (8)    Třeboňsko (2)    Táborsko (3)    Horní Povltaví (6)    Písecko (4)   
výlet na kole - Novohradské hory

1.6.2013 Na kole do nitra Novohradských hor

Téměř nedotčený kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků zrcadlících kouzelné západy slunce. Svérázné a málo známé hory na jihu Čech protkané spletí cest a cestiček, které spojují malebné vesnice, nebo vedou jen tak od nikud nikam. I tak lze bez nadsázky popsat oblast, kterou vám chce tento výlet přiblížit.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

Pohoří na Šumavě pohled na zříceninu kostela Pohoří na Šumavě pohled na zříceninu kostela
 

výlet na kole - Třeboňsko

7.5.2013 Cyklistickou naučnou stezkou okolo Třeboně

Výlet nás zavede do oblasti Třeboňska, která návštěvníkům nabízí příležitost k odpočinku, poučení, ale i k prožití nevšedních zážitků při putování tímto krajem. Naskytne se nám možnost poznat typickou jihočeskou krajinu s rybníky, s úzkými polními a lesními cestami vedenými podél luk, ale i hlubokými lesy a nasát atmosféru poklidných a malebných jihočeských vesnic.

více…

náročnost:

délka celkem: 60 km

Třeboňský zámek Třeboňský zámek
 

výlet pěšky - Táborsko

Za pozoruhodnou krajinou Borkovických blat

Blatská příroda se vyvíjela v atypických podmínkách, na zamokřených lokalitách, močálech a bahniskách vznikla rašeliniště s hloubkou 4 až 8 metrů. Blatská krajina je jedinečná a tak silná, že ovlivnila i zdejší obyvatelstvo, které mělo své vlastní nářečí, kroje, zvyky i architekturu. My se s ní seznámíme prostřednictvím naučné stezky Borkovická blata a návštěvou obcí s charakteristickou lidovou architekturou - Zálší a Mažice.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

cesta přes blata cesta přes blata
 

výlet pěšky - Novohradské hory

Skaliska a vyhlídky nad Dobrou Vodou

Krajina kolem Dobré a Hojné Vody patří Novohradským horám, kde nalezneme neskutečné tvary mrazového zvětrávání, jako mrazové sruby, balvanová moře, izolované skály a skalní hradby. Hory jsou porostlé smrkovými, bukovými a smíšenými lesy, ojediněle zachovány v pralesních rezervacích Hojná Voda a Žofínský prales.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Skaliska a vyhlídky nad Dobrou Vodou Skaliska a vyhlídky nad Dobrou Vodou
 

výlet autem - Písecko

Tři perly nad řekou

Pokud hledáte tip na opravdu romantický a přitom pestrý výlet, který byste mohli začít ve městě s malebným historickým centrem, dále byste chtěli navštívit zachovalý středověký hrad - nejlépe umístěný na skále a vše zakončit v pohádkovém zámku obklopeném rozsáhlou zahradou, tak jste ho právě našli. K tomu si přidejte nevšední krajinné scenérie, projížďky lodí, možnost koupání a kvalitní turistickou infrastrukturu a máte zde zážitek, na který se nezapomíná.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Písek - kamenný most přes Otavu Písek - kamenný most přes Otavu
 

výlet pěšky - Horní Povltaví

Za skalnatými srázy nad Vltavou

CHKO Blanský les je lesnatá vrchovina podkovovitého tvaru, kterou ovlivňuje srážkový stín Šumavy a dosahující nejvyšší nadmořské výšky vrcholem Kleť (1084 m). Větší část území je pokrytá lesy: převažují bučiny, porosty smrkové a borové. Malebný kraj je bohatý na historické, umělecké i technické památky a lidovou architekturu.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

cestou k Dívčímu kamenu cestou k Dívčímu kamenu
 

výlet autem - Horní Povltaví

České Budějovice a Hluboká

V tomto autovýletu navštívíme největší jihočeské město České Budějovice, které během svého vývoje vyrostly ve skutečnou hospodářskou i kulturní metropoli jižních Čech. Podíváme se na věhlasný zámek v Hluboké, který patří na nejpřednější místo mezi zámeckými areály období romantismu v rámci střední Evropy. Dále shlédneme památky v Římově, kde význam obce vzrostl teprve s vybudováním křížové cesty ve druhé polovině 17. století.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Hluboká zámek Hluboká
 

výlet autem - Horní Povltaví

Autem k památkám v Blanském lese a lanovkou na vrchol Kleť

Nádherná příroda v chráněné krajinné oblasti Blanský les, nejvyšší dominantní vrchol tohoto pohoří s nejstarší kamennou rozhlednou v Čechách, přírodní koupaliště, obrovská zřícenina u soutoku Křemžského potoka s Vltavou a malebná obec se vzácným klášterem to jsou hlavní lákavé atributy tohoto poznávacího výletu. V rozlehlém klášteře ve Zlaté Koruně navštívíme stálou expozici Písemnictví v jižních Čechách, po stopách pradávné historie se vydáme na zříceninu mohutného hradu Dívčí Kámen a za úžasným kruhovým rozhledem se necháme vyvézt lanovkou z Krasetína na Kleť.

více…

náročnost:

délka celkem: 3 km

zřícenina hradu Dívčí kámen zřícenina hradu Dívčí kámen
 

výlet pěšky - Táborsko

Z Tábora skalnatým údolím Lužnice

Turisticky zaměřený výlet je zasazen do krajiny kolem města Tábor, ležícího na skalnatém ostrohu nad Lužnicí při ústí potoku Tismenice, odkud vyrazíme do malebného údolí řeky Lužnice za poznáním a pěknými zážitky.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

Matoušovský Mlýn na Lužnici Matoušovský Mlýn na Lužnici
 

výlet na kole - Horní Povltaví

Z Českého Krumlova do Rožmberku n. Vltavou

Neocenitelným skvostem tohoto výletu je bezesporu světoznámé město Český Krumlov. Nasátí kouzelné atmosféry tolika památek malebně rozložených na ostrozích nad meandrující Vltavou dává člověku pocit blaženosti a zároveň hrdosti a úcty k našim předkům.

více…

náročnost:

délka celkem: 52 km

Český Krumlov Český Krumlov
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby