TOP výlety (50)

Kam na výlet?
Jeseníky a Rychlebské hory
Hrubý Jeseník (40)    Kralický Sněžník (4)    Rychlebské hory (5)    Osoblažsko (1)   
výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

14.1.2014 Rýmařovsko na běžkách - Údolím Podolského potoka na Skřítek

V okolí Rýmařova se nachází poměrně hustá síť udržovaných běžeckých stop, které z této oblasti za vhodných sněhových podmínek dělají TOP lokalitu pro běžkaře na Moravě. Tímto seriálem Vám chceme postupně představit to nejzajímavější.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

v okolí osady Žďárský Potok v okolí osady Žďárský Potok
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

6.2.2013 Okruh pro běžkaře z Ovčárny do Červenohorského sedla

Pro jarní běžkování a nebo během mírné zimy se musíme za pěknými výlety vydat do nejvyšších pater našich hor. Nejvhodnější jsou Jeseníky a Krkonoše. Tento výlet je vedený v nadmořské výšce nad 1000 m a kromě sportovního zážitku nabízí i jedinečné výhledy prakticky na všechny významnější hory Jeseníků a za dobré viditelnosti i na Orlické hory a Beskydy.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

v sedle pod Pradědem v sedle pod Pradědem
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

12.11.2012 Z Velkých Losin na Tři kameny

Tento nepříliš dlouhý výlet má všechny atributy atraktivního poznávacího okruhu. Navštívíte renesanční zámek s parkem ve Velkých Losinách, uvidíte dva výjimečně zachovalé roubené kostely, panorama Jeseníků shlédnuté ze Tří kamenů se Vám na dlouho vepíše do duše.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

3.3.2012 Na běžkách ze Skřítku na Rabštejn

V okolí motorestu Na Skřítku jsou 3 udržované lyžařské běžecké okruhy. My využijeme ten nejdelší k podniknutí nenáročného výletu pro celou rodinu k atraktivním skálám a horské chatě Rabštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Rabštejn - vrcholová vyhlídka Rabštejn - vrcholová vyhlídka
 

výlet pěšky - Hrubý Jeseník

15.11.2011 Velký kotel a skály pod Kopřivnou

Do míst s výjimečně zachovalo přírodou Jesenických hor nás zavede tento výlet. Proti produ řeky Moravice vystoupáme až k jejímu prameništi - Velké kotlině. Po prohlídce skalnatéo amfiteátru vystoupáme až na hřebeny, kde za dobré viditelnosti budeme mít nezapomenutelné výhledy od Bruntálska až po Beskydy. Zpět sestoupáme hustými lesy kolem skal pod horou Kopřivnou.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

výhled na Velkou kotlinu výhled na Velkou kotlinu
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

14.9.2011 Proti proudu Podolského potoka až k rašeliništi Skřítek

Z Janovic se vydáme proti proudu krásného horského potoka, jehož vody sytí rašeliniště na Skřítku. Krajina kolem něho je čistá a nedotčená, takže se v úseku od Staré Vsi po Skřítek budete cítit spíše jako na Šumavě. I druhá polovina výletu je atraktivní. Uvidíte na vysoké skále umístěné zbytky hradu, zámek v Janovicích a poctivou porci krásných výhledů během sjezdu přes pastviny nad Janovicemi.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

zámek v Janovicích zámek v Janovicích
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

13.9.2011 Z Vrbna do Zlatých Hor

Tento náročnější výlet vás zavede do nejsevernější části Jeseníků, která je českými turisty neprávem opomíjena. Sami budete překvapeni malebnou krajinou kolem Heřmanovic, okouzlí vás roubenky v Mnichově, ohromí kostel ve Zlatých Horách, jedinečnou atmosféru má Zámecký vrch a třešničkou na závěr jsou Sokolí skály.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

Výrův kámen, na vrcholu Výrův kámen, na vrcholu
 

výlet na kole - Rychlebské hory

15.4.2011 Skalnaté rokle a stříbřité vodopády

Okolí obce Žulová, do které ještě zasahuje Žulovská pahorkatina, je území se skalními městy a tzv. ostrovními horami vyčnívajícími nad okolní terén. Vyskytuje se zde mnoho opuštěných lomů, které zvyšují rozmanitost zdejší krajiny. Největším lákadlem tohoto výletu jsou především poklidně šumící Nýznerovské vodopády na Stříbrném potoce v Rychlebských horách nacházející se asi 5,5 km od Žulové. Další zajímavostí jsou Sokolí skály vypínající se opodál nedaleko hranice s Polskem. Ze skal je vzrušující a krásný pohled do okolí, který zajisté potěší nejen romantické duše.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

Nýznerovské vodopády Nýznerovské vodopády
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

17.12.2009 Jesenický hřeben – ze Skřítku na Ovčárnu

Jesenický hřeben – ze Skřítku na Ovčárnu Vydejte se s námi na krásný, ale náročný výlet vedený v nejvyšších partiích Hrubého Jeseníku. Za příznivého počasí je to nezapomenutelný zážitek, za větru nebo vánice to raději ani nezkoušejte.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

u Jelení studánky u Jelení studánky
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

14.8.2009 Po stopách dávných předků v krajině mezi Vrbnem a Karlovou Studánkou

Vydáme se do míst dávného osídlení a v krajině i obcích budeme objevovat pozůstatky činností naších předků, kteří zde vedli často nelehký život. Navštívíme téměř 200 let staré lázně, poutní místo Anenský vrch, projedeme pod pozůstatky hrádku Freudenstein, v malebných Karlovicích se podíváme do muzea Kosárna, další zajímavé památky najdeme ve Vrbně pod Pradědem.

více…

náročnost:

délka celkem: 36 km

v Karlovicích, Museum Kosárna v Karlovicích, Museum Kosárna
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 »
Partnerské weby