TOP výlety (7)

Kam na výlet?
Český ráj
Příhrazské skály (12)    Maloskalsko a Pojizeří (13)    Hruboskalsko (7)    Prachovské skály a Jičínsko (11)   
výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

27.4.2016 3 velkolepé zámky nad Jizerou

Malebný kraj kolem řeky Jizery na hranici Českého ráje ve Středních Čechách je domovem řady historických skvostů těšících se značnému obdivu a hojné návštěvnosti turistů. V našem putování krajinou kolem Jizery navštívíme zámek v Mnichově Hradišti spjatý s Valdštejny, zámek Hrubý Rohovec stojící nad řekou a na závěr budeme obdivovat zámek Sychrov obklopeného jedinečným anglickým parkem s řadou staveb, které jej zkrášlují.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Sychrov zámek Sychrov
 

výlet autem - Příhrazské skály

Šlechtická sídla mezi Jičínem a Boleslaví

Tento výlet Vás zavede do malebných koutů obce Sobotky s ojedinělými lidovými domky a s nedalekým vrchem okrášleným zámečkem Humprecht, okusíte unikátní atmosféru středověké krčmy a pivovaru v zámeckém areálu v Dětenicích a na závěr se seznámíte s dějinami zámku ve Starých Hradech.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Zámek Staré Hrady Zámek Staré Hrady
 

výlet autem - Prachovské skály a Jičínsko

Výlet pohádkovým Jičínem

Pokud se rozhodnete navštívit kraj kolem Českého ráje, pak jistě neminete město Jičín na řece Cidlině známé z pohádek o Rumcajsovi. Přírodní krásy, historické památky a pohádkový festival na sklonku léta udělaly z města významné středisko turistického ruchu nejen pro dospělé, ale i pro děti. Ne nadarmo se městu říká město pohádky a brána do Českého ráje.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Libosad-Valdštejnská logie Libosad-Valdštejnská logie
 

výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

Autem do Pojizeří kolem Semil

Řeka Jizera v okolí Semil a Železného brodu protéká údolími s úchvatnými scenériemi, které lze spatřit například z vyhlídky Krkavčí skály nad železniční tratí s několika tunely. Zvláštní pocit z výšin okusíte také na významném vrchu Kozákov s ocelovou rozhlednou a naopak hlubinné dobrodružství zažijete v Bozkovských jeskyních s průzračnými nazelenalými jezírky.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

rozhledna na Kozákově rozhledna na Kozákově
 

výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

Okruh Českým rájem a Pojizeřím

Necháme se okouzlit lidovou architekturou, zabloudíme ve skalním labyrintu, abychom vše následně rozluštili na některé z vyhlídek a nebude nám chybět prohlídka hradu, zámku a dokonce ani jeskyně.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Bozkovské jeskyně - jezero Bozkovské jeskyně - jezero
 

výlet autem - Příhrazské skály

3 hrady nad Jizerou

Zvlněný tok Jizery v malebném kraji u Českého ráje nedal vzniku jen honosným zámkům a klášterům, ale i hradům hledících z výšin a skalních ostrohů. Některé čas ušetřil, u druhých zase zub času neměl slitování. Pojďme se tedy podívat na současnou podobu hradů Mladoboleslavského, Michalovického a Zvířetického při řece Jizeře.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Mladá Boleslav - hrad Mladá Boleslav - hrad
 

výlet autem - Prachovské skály a Jičínsko

Zříceniny hradů v okolí Jičína

Tento výlet Vám nabídne pohled do časů minulých v malebné krajině kolem Jičína. Na jihozápadě shlédneme výrazný kopec se zříceninou Veliš, rozervaného vlivem dávného dobývání čediče a na severovýchodě pak dvojici zřícenin Bradlec a Kumburk na zalesněných vrších, ke kterým vyšplháme krátkým a příjemným výstupem kol dávných roubených stavení.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zřícenina hradu Veliš zřícenina hradu Veliš
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby