TOP výlety (26)

Kam na výlet?
Český ráj
Příhrazské skály (12)    Maloskalsko a Pojizeří (13)    Hruboskalsko (7)    Prachovské skály a Jičínsko (11)   
výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

21.8.2013 Krajinou kolem Prachovských skal

Prachovské skály jsou naším nejznámějším skalním městem vypínající se jen pár kilometrů od města Jičín. Náš výlet nás zavede do míst okolo této svérázné přírodní rezervace, projedeme Prachovem, shlédneme okrajová skaliska, poznáme skalní zříceninu Pařez a jeho čarovné okolí a v závěru se podíváme do krajiny polí, luk, vodních a mokřadních ploch s ojedinělými stromovými porosty kol Ostruženského rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Prachovské skály Prachovské skály
 

výlet na kole - Příhrazské skály

26.10.2009 Okolím Mnichova Hradiště

Tento výlet nám nabídne prohlídku zámku v Mnichově Hradišti, poznáme taje břehů a krajiny kolem říčky Zábrdky a řeky Mohelky, vystoupáme k hradním rozvalinám zříceniny Zásadka s výhledy na okolí Mohelnice a v závěru pokoříme vrch Káčov se skalisky a rozhledy do okolí Mnichova Hradiště.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

samota u Chocnějovic samota u Chocnějovic
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

21.10.2009 Okolím Lomnice nad Popelkou

Krajině v okolí malebného městečka Lomnice nad Popelkou dominuje významná poutní hora Tábor. Cílem této trasy je výstup na její vrchol, kde vedle poutního kostela a křížové cesty potěší každého návštěvníka turistická chata s restaurací a především cihlová 35 m vysoká rozhledna. V zalesněných kopcích nad Lomnicí se skrývá i nejedna zřícenina středověkého hradu, z nichž právě Kumburk s pěknou vyhlídkou je další devizou tohoto výletu.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

Morcínov Morcínov
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

29.9.2009 Český ráj také jako krajina rybníků

Tato trasa nás zavede do krajiny kolem Jičína a Prachovských skal, která krom skalisek také skýtá řadu přírodních památek v podobě vodních ploch. Projedeme postupně kolem rybníků s názvy jako Kníže, Vražda, Němeček, rybník Oborský, poznáme rybník před skalní zříceninou Pařez a rybníky kolem obce Ostružno s největším Ostruženským rybníkem.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

Oborský rybník Oborský rybník
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

7.8.2009 Z Rovenska na vrch Tábor

Proslulá poutní hora Tábor, která získala svůj název po husitech, patří mezi nejkrásnější vyhlídková místa v Českém ráji a navíc je snadno dostupná i na kole. Návštěvníky zde potěší renovovaná rozhledna, moderní turistická chata s restaurací a venkovní terasou, poutní kostel a křížová cesta. Dalšími triumfy tohoto výletu je krásná krajina a historická městečka Rovensko pod Troskami a Lomnice nad Popelkou.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

Tábor - křížová cesta Tábor - křížová cesta
 

výlet na kole - Příhrazské skály

23.6.2009 Do členitých údolí mezi Kostí a Troskami

Navštívit dva nejkrásnější a nejznámější hrady v Českém ráji, zajet si na kole do Podtroseckých údolí ke skalním kaňonům a k malebným rybníkům a mnoho dalšího můžete stihnout díky této okružní trase během jediného dne. V horkých letních dnech přijde každému k duhu i příjemné osvěžení v Komárovském rybníku, který patří k vyhlášeným místům pro letní rekreaci.

více…

náročnost:

délka celkem: 42 km

zřícenina hradu Trosky zřícenina hradu Trosky
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

29.5.2009 Na zajímavé vyhlídkové body v okolí Jičína

Okolí Jičína skýtá řadu míst, odkud můžeme nerušeně pozorovat jedinečné harmonické kompozice této krajiny. Samotný Jičín třímá Valdickou bránu s vyhlídkovým ochozem, na sever od města poznáme rozhlednu Čeřovku, zajímavé pohledy na Jičín a okolí zažijeme na kopci Brada a v závěru se podíváme na okolí Jičína z jihozápadu z výrazného vrchu jménem Veliš, ukrývajícího zbytky gotického hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

Brada - vyhlídka se sousoším sv. Petra a Pavla Brada - vyhlídka se sousoším sv. Petra a Pavla
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

Maloskalský vyhlídkový okruh

Výlet nás zavede do okolí Maloskalska, které skýtá řadu atraktivních míst s krásnými vyhlídkami. Malá Skála nabízí pozůstatky gotického hradu Vranov na skalním masivu s kaplí a nad obcí opodál se rovněž tyčí Suché skály s vyhlídkami. V obci Frýdštejn objevíme stejnojmenný hrad na pískovcové skále, vrh Kopanina hostí cihlovou rozhlednu se zastřešenou vyhlídkou s dalekými rozhledy, prozkoumáme krásy skalního městečka v Besedicích a v závěru trasy nás ohromí jedinečné pohledy na Klokočské a Betlémské skály.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

vyhlídka na Malou Skálu vyhlídka na Malou Skálu
 

výlet na kole - Hruboskalsko

Hruboskalský cyklookruh

Tento poznávací cykloturistický výlet je tak nabitý zajímavostmi a atrakcemi, které můžete cestou zhlédnout a navštívit, že i při délce 16 km vám zabere celý den. Jen namátkou vybíráme zámek Hrubá Skála, Kopicův statek a skalní galerie plastik, hruboskalské vyhlídky, hrad Valdštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

Kopicův statek Kopicův statek
 

výlet na kole - Příhrazské skály

Ze Sobotky ke Komárovskému rybníku

Tento výlet sice nevede celou dobu po rovince a po krásné zpevněné cestě, nabízí však na pouhých 25 km tak pestrou a atraktivní nabídku kulturních a přírodních klenotů Českého ráje, že je neodolatelnou výzvou pro každého, kdo sem zavítá na dovolenou. Posuďte sami zda stojí za trochu námahy zajet si z historického centra Sobotky na zámek Humprecht, k hradu Kost, dobrodružnou krajinou kolem pískovcových skal k vyhlášenému rekreačnímu rybníku nebo k pohádkovému mlýnu v malebné vesničce Střehom.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

břehy Komárovského rybníku břehy Komárovského rybníku
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby