TOP výlety (43)

Kam na výlet?
Český ráj
Příhrazské skály (12)    Maloskalsko a Pojizeří (13)    Hruboskalsko (7)    Prachovské skály a Jičínsko (11)   
výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

27.4.2016 3 velkolepé zámky nad Jizerou

Malebný kraj kolem řeky Jizery na hranici Českého ráje ve Středních Čechách je domovem řady historických skvostů těšících se značnému obdivu a hojné návštěvnosti turistů. V našem putování krajinou kolem Jizery navštívíme zámek v Mnichově Hradišti spjatý s Valdštejny, zámek Hrubý Rohovec stojící nad řekou a na závěr budeme obdivovat zámek Sychrov obklopeného jedinečným anglickým parkem s řadou staveb, které jej zkrášlují.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Sychrov zámek Sychrov
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

21.8.2013 Krajinou kolem Prachovských skal

Prachovské skály jsou naším nejznámějším skalním městem vypínající se jen pár kilometrů od města Jičín. Náš výlet nás zavede do míst okolo této svérázné přírodní rezervace, projedeme Prachovem, shlédneme okrajová skaliska, poznáme skalní zříceninu Pařez a jeho čarovné okolí a v závěru se podíváme do krajiny polí, luk, vodních a mokřadních ploch s ojedinělými stromovými porosty kol Ostruženského rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Prachovské skály Prachovské skály
 

výlet pěšky - Maloskalsko a Pojizeří

15.4.2011 Na Kozákov - střechu Českého ráje

Tento výlet určitě patří mezi nejkrásnější z této oblasti. Kromě zdolání nejvyšší hory Českého ráje vám přiblíží fascinující Měsíční údolí, jeskyni Drábovnu, zříceninu skalního hradu Rotštejn a na závěr si vás získá krásnými výhledy na Kozákov z ochozů Klokočských skal.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

na hřebeni Klokočských skal na hřebeni Klokočských skal
 

výlet na kole - Příhrazské skály

26.10.2009 Okolím Mnichova Hradiště

Tento výlet nám nabídne prohlídku zámku v Mnichově Hradišti, poznáme taje břehů a krajiny kolem říčky Zábrdky a řeky Mohelky, vystoupáme k hradním rozvalinám zříceniny Zásadka s výhledy na okolí Mohelnice a v závěru pokoříme vrch Káčov se skalisky a rozhledy do okolí Mnichova Hradiště.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

samota u Chocnějovic samota u Chocnějovic
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

21.10.2009 Okolím Lomnice nad Popelkou

Krajině v okolí malebného městečka Lomnice nad Popelkou dominuje významná poutní hora Tábor. Cílem této trasy je výstup na její vrchol, kde vedle poutního kostela a křížové cesty potěší každého návštěvníka turistická chata s restaurací a především cihlová 35 m vysoká rozhledna. V zalesněných kopcích nad Lomnicí se skrývá i nejedna zřícenina středověkého hradu, z nichž právě Kumburk s pěknou vyhlídkou je další devizou tohoto výletu.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

Morcínov Morcínov
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

29.9.2009 Český ráj také jako krajina rybníků

Tato trasa nás zavede do krajiny kolem Jičína a Prachovských skal, která krom skalisek také skýtá řadu přírodních památek v podobě vodních ploch. Projedeme postupně kolem rybníků s názvy jako Kníže, Vražda, Němeček, rybník Oborský, poznáme rybník před skalní zříceninou Pařez a rybníky kolem obce Ostružno s největším Ostruženským rybníkem.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

Oborský rybník Oborský rybník
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

7.8.2009 Z Rovenska na vrch Tábor

Proslulá poutní hora Tábor, která získala svůj název po husitech, patří mezi nejkrásnější vyhlídková místa v Českém ráji a navíc je snadno dostupná i na kole. Návštěvníky zde potěší renovovaná rozhledna, moderní turistická chata s restaurací a venkovní terasou, poutní kostel a křížová cesta. Dalšími triumfy tohoto výletu je krásná krajina a historická městečka Rovensko pod Troskami a Lomnice nad Popelkou.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

Tábor - křížová cesta Tábor - křížová cesta
 

výlet pěšky - Příhrazské skály

14.7.2009 K hradu Valečov a na vrchol Mužský

Při dnešní vycházce navštívíme známý skalní hrad Valečov u Mnichova Hradiště, projdeme se skalními městy v okolí Příhraz a rozhlédneme se do kraje z vrchu Mužský.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Mužský Mužský
 

výlet na kole - Příhrazské skály

23.6.2009 Do členitých údolí mezi Kostí a Troskami

Navštívit dva nejkrásnější a nejznámější hrady v Českém ráji, zajet si na kole do Podtroseckých údolí ke skalním kaňonům a k malebným rybníkům a mnoho dalšího můžete stihnout díky této okružní trase během jediného dne. V horkých letních dnech přijde každému k duhu i příjemné osvěžení v Komárovském rybníku, který patří k vyhlášeným místům pro letní rekreaci.

více…

náročnost:

délka celkem: 42 km

zřícenina hradu Trosky zřícenina hradu Trosky
 

výlet pěšky - Maloskalsko a Pojizeří

16.6.2009 Z Turnova do skalních měst

Celodenní výlet na zříceniny hradů i do malebných skalních měst severně od Turnova. Vyhraďte si na to opravdu celý den, ať si vše v klidu a pohodě užijete.

více…

náročnost:

délka celkem: 22 km

Frýdštejn Frýdštejn
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 »
Partnerské weby