TOP výlety (47)

Kam na výlet?
Krkonoše
Západní Krkonoše (20)    Východní Krkonoše (27)   
výlet na běžkách - Západní Krkonoše

28.12.2009 Z Harrachova na Labskou louku

Z centra zimních sportů za dalekými výhledy na Lysou horu a Labskou louku. Zpátky pak údolím řeky Mumlavy k nejkrásnějšímu vodopádu v Krkonoších.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

cestou z Harrachova na Labskou louku cestou z Harrachova na Labskou louku
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

7.9.2009 K Pomezním boudám na česko-polské hranici

Přijměte pozvání do nejvýchodnějšího cípu Krkonoš k hranici s Polskem, kterou zde vymezuje na naší straně Pomezní a Dlouhý hřeben a na polské Grzbiet Lasocki. Z malebného městečka Horní Maršov vede tento výlet přes několik osad s mnohdy ještě původními dřevěnými chaloupkami k dnes již zaniklým Albeřickým lomům s jeskyněmi. Cílem jsou však Pomezní boudy, odkud následuje parádní sjezd kouzelným hlubokým údolím podél Malé Úpy.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

Pomezní Boudy Pomezní Boudy
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

29.6.2009 K Boudě u Bílého Labe

Výlet nás přivede pod Kozí hřbet do Čertova dolu, kde vystoupáme ze Špindlerova Mlýna až k nejvyššímu a krásnému místu této trasy – boudě U Bílého Labe. Cestou nás budou doprovázet divoké romantické scenérie Bílého Labe v podobě všelijakých kaskád a vodopádů.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

Bouda U Bílého Labe Bouda U Bílého Labe
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

3.6.2009 Černohorský okruh

Kondičně náročnější trasa s velkým převýšením vám představí ty nejkrásnější místa v okolí majestátné Černé hory. Z Janských Lázní zdoláme její vrchol, navštívíme Černohorské rašeliniště, můžeme se občerstvit v některé z vyhlášených bud. Pak nás čeká sjezd do Černého Dolu a následné stoupání na Zlatou vyhlídku. Z Bolkovských pasek se pokocháme výhledy na Zvičinu i Černou horu a krásnými smíšenými lesy sjedeme zpět dolů do výchozího bodu. Náročnost výletu si můžete výrazně snížit použitím lanovky, která vás vyveze i s kolem na Černou horu.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

Bolkovské paseky Bolkovské paseky
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

12.5.2009 Cestou bratří Čapků z Trutnova k tvrzi Stachelberg

Vydejte se z Trutnova na kole do okouzlující krajiny podkrkonoší, kde o vaší pozornost budou soupeřit Zámecký vrch s rozhlednou, zbytky skalního hrádku Rechenburk a mohutná vojenská pevnost Stachelberg. Příjemnou cestu zpestří i daleké výhledy na Krkonoše a Vraní hory s dominantním Královeckým Špičákem, či malebné údolí Ličné.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

Trutnov - náměstí Trutnov - náměstí
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

12.5.2009 S kolem Obřím dolem

Nenáročná vyjížďka kolem křišťálových peřejí řeky Úpy do samého srdce Krkonoš – Labského dolu. Cestu nám budou zpříjemňovat pohledy na majestátné velikány svírající ve svém náručí Obří důl. Pohlédneme vstříc Studniční hoře, Růžové hoře a hlavně královně Krkonoš – Sněžce.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

první rozcestí za Pecí pod Sněžkou první rozcestí za Pecí pod Sněžkou
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

12.5.2009 Z Maršova k Rýchorské boudě

Rýchory se nazývají pokladnicí přírodního bohatství Krkonoš. Tento výlet vám přiblíží jejich podstatnou a cyklisticky dostupnou část a tak se sami přesvědčíte o výjimečnosti této části Krkonoš.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

louky u Rýchorské boudy louky u Rýchorské boudy
 

výlet na kole - Západní Krkonoše

12.5.2009 Po hřebenech v okolí Rokytnice nad Jizerou

V údolí Huťského potoka při řece Jizeře na západní straně Krkonoš leží malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou. Malebnost celého údolí je dotvářena dřevěnými roubenými chalupami rozsetými po okolí i na mnoha místech samotného městečka. Působivá členitost krajiny je tvořena neopakovatelným horským horizontem, kterému vévodí vrch Kotel a Lysá hora s charakteristickou klečí a holinami. Tento výlet tedy nabízí krásnou přírodu, svahy s výhledy kolem Studenova a okolí Dvoračky a krásné sjezdy v úbočí Vlčího hřebene a cestou do Rokytnice.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

výhled z Dvoraček na Vlčí hřeben výhled z Dvoraček na Vlčí hřeben
 

výlet na kole - Západní Krkonoše

12.5.2009 Z Harrachova na Čertovu pláň

Horské městečko Harrachov se nalézá v západní části Krkonoš v údolí Mumlavy. Kol dokola se vypínají tisícoví strážci v podobě Čertovy hory, Bílého vrchu, Jakšinu, Kamence a Plešivce. Je to ideální místo aktivní dovolené po celý rok i výborným cílem rodinných výletů. Krásná příroda údolí Mumlavy a Rýžovištního potoka, svahy s výhledy kolem Čertovy hory a okolí Studenova lákají nejedny vyznavače sportovních aktivit.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

v Harrachově - pohled na Čertovu horu v Harrachově - pohled na Čertovu horu
 

výlet autem - Západní Krkonoše

27.10.2008 Ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí

Špindlerův Mlýn je považován za perlu Krkonoš především kvůli své příznivé poloze uprostřed nejvyšších českých hor. Můžete vybírat z bohaté nabídky turistických cest v údolích i na hřebenech, které Vás provedou krásnými místy s širokými výhledy do krajiny. Kromě toho se také podíváme na rozhlednu na vrcholu Přední Žalý a zavítáme do Vrchlabí na zámek a shlédneme řadu památek města.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Špindlerův Mlýn, v pozadí vrchol Medvědín Špindlerův Mlýn, v pozadí vrchol Medvědín
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 »
Partnerské weby