TOP výlety (78)

Kam na výlet?
Západočeské lázně
Slavkovský les a Mariánské Lázně (26)    Žluticko (11)    Karlovarsko (19)    Ašsko a Chebsko (23)    Doupovské hory (0)   
výlet autem - Ašsko a Chebsko

4.5.2015 Aš a zajímavosti v jejím okolí

Nabídka turistických cílů v Ašském výběžku je pestrá. Během jediného dne můžeme navštívit zámeček s originální expozicí, vystoupat na jedinečnou kamennou rozhlednu, prozkoumat zříceniny hradu a zámku a projít se ke strmým skalám. To vše je zasazeno do mírně kopcovité a venkovsky příjemné krajiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj
 

výlet na kole - Žluticko

23.3.2015 Ze Žlutic po kopcích nad údolím řeky Střely

Krajina kolem Žlutic a žlutické vodní nádrže nabízí náročnější terény ve svazích Mlyňanského vrchu, Mašličky, Hůrky a Vraního vrchu. Závěr trasy je okořeněn zdoláním Dlouhého vrchu s dalekým výhledem na okolí Verušic, na vzdálenou stolovou horu Vladař a na členité kopce a louky kolem vodní nádrže Žlutice.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

Sovolusky Sovolusky
 

výlet autem - Žluticko

19.11.2010 Zajímavá místa v Tepelské hornatině

Tento výlet nám ukáže přírodní krásy v okolí obce Prameny, kde poznáme přírodní památku Křížky a Upolínovou louku, za obcí Nová Ves objevíme další hadcový pahorek - Dominovu skalku a nedaleký pramen Grünské kyselky. Na závěr se přemístíme do obce Teplá, kde sklidí náš obdiv starobylé památky a především Klášter premonstrátů s chrámem Zvěstování Panny Marie.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Křížky Křížky
 

výlet autem - Žluticko

15.11.2010 Historické památky na Žluticku

Na trase tohoto výletu poznáme Žlutice, pozoruhodné historické město s řadou zachovalých památek. V malé vsi Kobylé uvidíme ukázky chovu hospodářských zvířat a jezdecký oddíl, v obci Chyše navštívíme zámek, pivovar a nedalekou monumentální stavbu kostela Zvěstování Panny Marie. Na závěr se ponoříme do oázy klidu, barev a vůní v rozsáhlém parku při zámku Valeč.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Žlutice - Velké náměstí Žlutice - Velké náměstí
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

5.10.2010 Františkovy Lázně a jejich okolí

Na trase tohoto výletu se podíváme do Frantiskových Lázní, kde shlédneme lázeňskou architekturu v zeleni parků a lesoparků. V motýlí farmě v Žírovicích se podíváme na exotické motýly v jejich přirozeném prostředí, prohlédneme si památkovou rezervaci lidové architektury v Novém Drahově a na závěr objevíme bahenní sopky v rezervaci SOOS.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Františkovy Lázně - Náměstí Míru Františkovy Lázně - Náměstí Míru
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

8.9.2010 Zajímavosti v okolí přehrady Jesenice

V tomto výletě navštívíme Starý Hrozňatov při hranici s Německem, kde se na návrší nad obcí nalézá barokní areál Lorety a v samotné obci se na skále vypíná válcová Černá věž zámku, dále poznáme chladivé vody přehrady Jesenice na plovárně ve vsi Dřenice, shlédneme muzeum porcelánu v zámku Mostov a nakonec se podíváme ke starokladrubským koním v nedalekých Nebanicích.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Mostov - zámek Mostov - zámek
 

výlet pěšky - Ašsko a Chebsko

26.7.2010 Z Chebu k rozhledně na Zelené hoře

V tomto výletě poznáme atmosféru historického jádra Chebu, připomeneme si bývalé poutní místo se zbytky kostela Sv. Anny nad Horním Pelhřimovem a pohlédneme do širého okolí Chebska a Františkových Lázní z nevšední Bismarckovy věže na Zelené hoře.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

Vysílač na Zelené hoře Vysílač na Zelené hoře
 

výlet pěšky - Karlovarsko

14.7.2010 3 vyhlídkové okruhy kolem Karlových Varů

Okolními svahy nad lázeňskou části Karlových Varů procházejí zajímavé výletní trasy. Již celá staletí po nich lázeňští hosté přicházejí k atraktivním místům a vyhlídkám. Malebnost výstavných domů a členitost údolí řeky Teplé poznáme z výšin Petrovy vyhlídky, z rozhledny Diana, vyhlídky Karla IV. a nakonec z altánku na vrchu U Tří křížů.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

K. Vary - Jelení skok K. Vary - Jelení skok
 

výlet na kole - Karlovarsko

25.6.2010 Z Karlových Varů údolím řeky Ohře k hradu Loket

Tento výlet vyniká historickými a přírodními památkami rozmístěnými v malebné krajině Slavkovského lesa. Pojedeme údolím Ohře kolem pozoruhodných Svatošských skal, ale také údolím Teplé do lázeňského centra Karlových Varů. Cestou uvidíme zříceninu kostela sv. Linharta nebo skaliska Moučné pytle. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva středověkého hradu a města Loket nad Ohří.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

Karlovy Vary - Lázně V. Karlovy Vary - Lázně V.
 

výlet na kole - Karlovarsko

3.6.2010 Malebnou krajinou nad údolím řeky Ohře

Tento výlet nám prostřednictvím cyklostezky představí část údolí řeky Ohře mezi Sokolovem a Loktem nad Ohří. Krásnou přírodu a pěkný výhled si také užijeme na horském hřebeni u obce Nadlesí. Jedním ze zážitků této trasy je prohlídka upravených ruin románského kostela sv. Mikuláše, odkud máme opět daleký výhled, zvláště na vrch Krudum s novou rozhlednou.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

soustava rybníků cestou z Nadlesí směr Třídomí soustava rybníků cestou z Nadlesí směr Třídomí
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 6 7 8 »
Partnerské weby