TOP výlety (106)

Kam na výlet?
Vysočina
Žďárské vrchy (34)    Pelhřimovsko (11)    Havlíčkobrodsko (15)    Jihlavsko (21)    Třebíčsko (25)   
výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

23.5.2016 Posázavským Pacifikem za krásou řeky Sázavy

Již na sklonku 19. století se začal budovat Posázavský Pacifik, takový, jaký jej můžete poznat i dnes. Železniční trať z Modřan přes Davli podél Sázavy až do Světlé nad Sázavou je pro svou romantickou podobu a odvážné řešení právem zařazována k nejhezčím v republice. Během tohoto výletu se vám představí úsek tratě mezi Světlou nad Sázavou a Chřenovicemi. Čekají zde na vás malebné zátoky, které inspirovaly při pravidelných skautských táborech i Jaroslava Foglara.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Sázava ve Stvořidlech Sázava ve Stvořidlech
 

výlet pěšky - Jihlavsko

23.4.2015 Pěší výlet z Žirovnice do Počátků

Přijměte pozvánku k návštěvě významných historických památek obklopených úchvatnou krajinou na rozhraní Čech a Moravy. Příjemné prostředí s mimořádně čistým vzduchem, řada rybníků, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem to vše vyzařuje nezapomenutelnou pohodu a klid. Čeká zde na nás i půvabný zámek s hodnotnými expozicemi, malebné historické centrum v Počátcích a osvěžující koupel na plovárně rybníku Budín.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří
 

výlet na kole - Třebíčsko

3.5.2014 Mlynářskou stezkou kolem Oslavy-na kole s dětmi

Velké Meziříčí je malebné město se zachovalým historický jádrem, které vyrostlo na soutoku Balínky a Oslavy kolem mohutného hradu tyčícího se na strmé skále. My se vydáme z města po proudu řeky Oslavy do širokých prosluněných údolí, které ji lemují. Dříve zde šumění stromů a řeky doplňoval pravidelný klepot mlýnů, které využívaly sílu vody ve prospěch člověka. Jejich minulost i současnost nám přiblíží právě tato Mlynářská stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

řeka Oslava v Nesměřském údolí řeka Oslava v Nesměřském údolí
 

výlet na kole - Jihlavsko

13.12.2013 Na kole z Jihlavy do Větrného Jeníkova

Krajina kolem Jihlavy skýtá zajímavé malebné podhůří, která nabádá návštěvníky k pobytu ve voňavých lesích, chladivých rybnících a na rozkvetlých loukách. My v tomto výletu poznáme vesničky a zalesněné kopce na severozápad od Jihlavy, hluboké lesy ve svazích vrchů Holubovska a Venušínu a lesknoucí se vodní hladiny Borovinky, Trojanského a Černého rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě
 

výlet pěšky - Jihlavsko

10.12.2013 Praskoleská lípa a další zajímavosti v krajině u Telče

Okolí Mrákotína nedaleko Telče nabízí krásné romantické zákoutí a zajímavosti, které stojí za navštívení. V Praskolesích objevíme prastarou lípu, která v sobě ukrývá malou zvoničku, vystoupáme a prozkoumáme pozoruhodná skaliska na vrších Hradisko a Bradlo. Z těchto výšin pak pohlédneme do širého okolí a na závěr poznáme třpytivé vody Olešského rybníku, návrší s kostelíkem Sv. Jáchyma v Dobré Vodě a malebné okolí Pařezitého rybníku na okraji Kučerova lesa.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

25.11.2013 Za pěknými výhledy z kopců kolem Věcova

Rámec tohoto výletu tvoří čtyři vesničky obklopené kopcovitou krajinou Žďárských vrchů. My si vyšlápneme na ty nejvýznamnější vrcholy v jejich okolí, z nichž se nám budou otevírat daleké výhledy do kraje. Okolím obce Odranec se můžeme projít po naučné stezce Metodka a dozvíme se tak podrobnosti o krásné přírodě, tradicích a historii těchto míst. V závěru výletu nás mile překvapí mohutné skalisko na vrcholu Bohdalec.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kamenice - vrchol Kamenice - vrchol
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

21.11.2013 Z Nového Města na Moravě na Bílou skálu

Nové Město na Moravě je ideálním výchozím místem pro pěší túry do atraktivních oblastí Žďárských vrchů. V tomto výletě poznáme osvěžující vody a malebné břehy Novoměstského přírodního koupaliště a v nejvýše položené rekreační ploše ve Žďárských vrších – rybníku Sykovec. Druhá polovina výletu pak nabízí krásné výhledy na krajinu z Bílé skále, přírodní památku Pernovku a sportovní vyžití v areálu hotelu Ski.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

rybník Sykovec rybník Sykovec
 

výlet pěšky - Jihlavsko

15.10.2013 Z Polné údolím Šlapanky

V tomto výletě shlédneme jedinečné památky v Polné s dominantním chrámem Nanebevzetí Panny Marie, objevíme tajemný židovský hřbitov za obcí a zbytky mlýnu v čarovném údolí říčky Šlapanky. Poznáme krásné břehy rybníku Bor a Kukle a v závěru nás čeká prastarý kamenný most \"Lutrián\" při soutoku řeky Šlapanky a Zlatého potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

cestou do vsi Kamenná cestou do vsi Kamenná
 

výlet na kole - Jihlavsko

12.8.2013 S kolem na jih Vysočiny

Hlavním lákadlem tohoto výletu jsou zachovalá historická centra v Žirovnici a Počátcích, kde nás upoutá řada pamětihodností. Zajímavá je prohlídka Žirovnického zámku a zámeckého špýcharu s expozicí venkovských tradic a řemesel. Většina výletu vede po sjízdných turistických trasách přes lesy, pole, louky a háje, takže si na své přijdou i milovníci krásné přírody. Dominantou výletu je nepřehlédnutelný vrchol Javořice a těšit se můžeme i na Chadimův mlýn, rašeliniště Kaliště a řadu rybníků, z nichž Budín je upravený na přírodní koupaliště.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

11.7.2013 Kostnice v Posázaví

Tento výlet nás zavede do nádherných přírodních zákoutí Žďárské vrchů na západ od města Žďár nad Sázavou. V malebném údolí Sázavy pojedeme okolo jedinečné přírodní památky – Rozštípená skála, starého hamru a pozoruhodných plastik mamuta a prapodivného Hamroně. Zajímavostmi na trase jsou i významné kostnice ve Velké Losenici a Nížově, tvrz s mlýnem v Pořezíně a rozhledna na vrcholu Rosička. K přírodním zajímavostem pak patří malebné okolí Matějovského rybníka a pramen Oslavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

plastika mamuta v údolí Sázavy plastika mamuta v údolí Sázavy
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 9 10 11 »
Partnerské weby