TOP výlety (6)

Kam na výlet?
Střední Čechy
Brdy (8)    Křivoklátsko a Rakovnicko (7)    Posázaví (7)    Dolní Povltaví (3)    Praha a okolí (19)   
výlet autem - Posázaví

Za bohatou historií Dolního Posázaví

Pojďte s námi navštívit malebná historická městečka, zámky i zříceninu hradu obklopené krásnou zachovalou přírodou, jež pro svou romantickou atmosféru patří mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější místa k rekreaci v okolí Prahy. Na břehu řeky Sázavy mezi masivní pahorkatinou na nás čeká hrad s gotickou věží v Týnci nad Sázavou, zřícenina hradu Zbořený Kostelec na skále v údolí Sázavy, honosný zámek s kouzelným parkem a golfovým hřištěm ve Štiříně a nakonec městská památková zóna v Jílové u Prahy.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Zbořený Kostelec z údolí Sázavy Zbořený Kostelec z údolí Sázavy
 

výlet autem - Brdy

Zastavení na Nepomucku

Nepomucko jest jedinečný kraj s nádhernou přírodou neposkvrněnou vlivy civilizace a průmyslu, plné kulturních památek a zajímavých míst čekající na Vaši návštěvu. Za shlédnutí jistě stojí zámek na Zelené Hoře proslavený Rukopisem zelenohorským a filmem „Černí baroni“, zámek s kaplí sv. Ondřeje a parkem v Blovicích a zámek Žinkovy zrcadlící se ve vodách žinkovského rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Nepomuk a Zelená Hora Nepomuk a Zelená Hora
 

výlet autem - Brdy

Skvosty české architektury v Blatné a jejím okolí

V nížinách mezi Brdy a Šumavou, v poutavé krajině plné rybníků už v dávných dobách budovala šlechta svá honosná panství, kolem kterých postupně vyrostla malebná městečka. My se podíváme do městečka Blatná, kde je ze všech historických památek nejlákavější velkolepý zámek, přestavěný z vodního hradu. Další zámek a vodní tvrz nás pak čeká ve Lnářích, odkud můžeme pokračovat do Kasejovic, kde navštívíme muzeum v barokní synagoze. Pokud nám zbude čas, lze si ještě z Blatné zajet do městečka Sedlice a pokochat se krásou lidové architektury.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Blatná a vodní příkop zámek Blatná a vodní příkop
 

výlet autem - Posázaví

Za romantikou a rytíři na Podblanicko

Tento zajímavý výlet v kraji blanických rytířů Vás zavede do bájných časů minulých v údolí řeky Blanice, kde naleznete romantická zákoutí zámeckého parku a zámku ve Vlašimi a vystoupáte na tajemnou a legendami opředenou horu Velký Blaník. Na všechnu tu krásu pak pohlédnete z rozhledny na tomto bájném vrcholu.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

hlava rytíře cestou k rozhledně na Velkém Blaníku hlava rytíře cestou k rozhledně na Velkém Blaníku
 

výlet autem - Křivoklátsko a Rakovnicko

Zajímavosti Křivoklátska

Tento výlet nabízí nahlédnutí do malebné krajiny obklopenou křivoklátskými lesy, kde řeka Berounka vdechla ojedinělý podnět pro život v tomto kouzelném koutu naší země. V úvodu navštívíme nejvýznamnější hrad českých knížat a králů Křivoklát, poté shlédneme zachovalý roubený statek zvaný Hamounův ve Zbečně a na závěr okusíme krásy letního sídla prezidentů České republiky a blízkého okolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Lány - zámek a zahrada Lány - zámek a zahrada
 

výlet autem - Posázaví

Na hrady a zámky kolem Sázavy

Řeka Sázava dala vzniku mnoha měst a vesnic, ve kterých přebývají starodávné stavby na skalách nebo vyvýšeninách nad tímto svérázným tokem, vystavené jakoby na odiv širému okolí. Podívejme se tedy na některé z nich v okolí města Sázavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

hrad Český Šternberk od Sázavy hrad Český Šternberk od Sázavy
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby