TOP výlety (8)

Kam na výlet?
Střední Čechy
Brdy (8)    Křivoklátsko a Rakovnicko (7)    Posázaví (7)    Dolní Povltaví (3)    Praha a okolí (19)   
výlet na kole - Posázaví

Od Sázavy do lesů ve Velkopopovickém přírodním parku

Ačkoliv jsme již nedaleko rovinatého okolí Prahy, je pro Dolní Posázaví typický celkem členitý reliéf daný Benešovskou pahorkatinou. Nejde sice o žádné dramatické kopce, ale k našemu nejvyššímu bodu v okolí vrcholu Grybla a k Panské skále budeme muset šlápnout i o něco více do pedálů. Hornopožárský les nám na oplátku umožní uniknout zpět do lůna panenské přírody před všudypřítomným hustě osídleným venkovem, sloužícím naší miliónové metropoli k rekreaci. Vedle rozrůstajících se chatařských a vilových kolonií nás mile potěší téměř v každé větší obci pěkné zámečky, která jsou však většinou v soukromém vlastnictví a nepřístupné. Vyvrcholením tohoto výletu bude cesta poutavým údolím Sázavy a zřícenina Zbořený Kostelec.

více…

náročnost:

délka celkem: 43 km

Týnec nad Sázavou - hrad Týnec nad Sázavou - hrad
 

výlet na kole - Křivoklátsko a Rakovnicko

Od hradu Křivoklát k zámku v Lánech

Hustě zalesněná členitá krajina protkaná sítí údolí, potoků a řek je na rozdíl od ostatních oblastí Středních Čech jen minimálně ovlivněna intenzivní kolonizací. Středem této oblasti je hrad Křivoklát a na její severní hranici leží zámek v Lánech.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

hrad Křivoklát hrad Křivoklát
 

výlet na kole - Křivoklátsko a Rakovnicko

Do okolí hradů Žebrák a Točník

Louky, pole a remízky, které střídají hluboké listnaté lesy. Malebné vesničky a skaliska ukryté ve stínu dubů. Tak lze charakterizovat krajinu pod nepřehlédnutelnými hrady Žebrák a Točník.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

hrad Točník - pohled na Královský palác hrad Točník - pohled na Královský palác
 

výlet na kole - Brdy

Nepomucko

Nepomuk a především zámek Zelená Hora na dominantním vrchu jsou spojeny v představách mnoha našinců s dějištěm legendárních Švandrlíkových Černých baronů. Není divu, že tato malebná krajina protknutá několika přírodními parky a řadou kulturních a historických památek učarovala nejednomu umělci. Mimo již avízovaný Nepomuk a Zelenou Horu nás čekají zámky v Žinkovech a v obci Oselce, či přírodní památka Velký Kámen.

více…

náročnost:

délka celkem: 47 km

Žinkovy - zámek Žinkovy - zámek
 

výlet na kole - Křivoklátsko a Rakovnicko

Z Křivoklátu údolím Berounky

Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko byla jako přírodovědecky vysoce cenné území zařazena do sítě biosférických rezervací UNESCO. My se v této jedinečné krajině, kromě hradu Křivoklát, zaměříme především na poznání údolí Berounky, které tvoří osu celé oblasti.

více…

náročnost:

délka celkem: 50 km

hrad Křivoklát z vyhlídky hrad Křivoklát z vyhlídky
 

výlet na kole - Posázaví

Hrady a zámky v Dolním Posázaví

Nejkrásnější český říční kaňon vytváří řeka Sázava ve svém dolním toku. Pohled na poklidný tok řeky Sázavy, v němž se zrcadlí vysoké skály zarostlé borovicemi, je nezapomenutelný.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

Český Šternberk od Sázavy Český Šternberk od Sázavy
 

výlet na kole - Brdy

Do hustých lesů mezi Dobříší a Mníškem

Tento výlet nás zavede na široký zaoblený hřbet části Brdské vrchoviny – Hřebeny. Na jeho okraji se rozkládají dvě krásná historická města. I ta jsou naším cílem.

více…

náročnost:

délka celkem: 50 km

Dobříš - zámek Dobříš - zámek
 

výlet na kole - Brdy

Na kole do Přírodního parku Brdy

Pohoří Brdy v celé své délce představují prakticky jednolitý pás lesních hvozdů, z nichž některé si zachovaly ještě charakter původních smíšených porostů. Brdy jsou místy až neuvěřitelně liduprázdnou krajinou. V kopcích nenajdete žádná turistická centra, hotely a chatové osady. V našem výletě vjedeme do této krajiny od Spáleného Poříčí a dotkneme se jihovýchodní části. Pojeďme se tedy podívat na památky kolem Blovic a na tu tichou a opuštěnou krásu PP Brdy.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

v okolí vrchu Hřebenec v okolí vrchu Hřebenec
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby