TOP výlety (44)

Kam na výlet?
Střední Čechy
Brdy (8)    Křivoklátsko a Rakovnicko (7)    Posázaví (7)    Dolní Povltaví (3)    Praha a okolí (19)   
výlet pěšky - Praha a okolí

18.12.2009 Romantika Černolických skal

Ač se to zdá nemožné, existuje kousek za Prahou horolezecký terén až se stupněm obtížnosti VI. Černolické skály jsou oblíbeným tréninkovým místem pražských horolezců a poskytují jim pevnou skálu, jejíž rozmanitá členitost umožňuje nácvik téměř všech způsobů horolezecké techniky. Jako cvičné skály byly vyhledávány již v průkopnických dobách našeho horolezectví. První zprávy o lezení na Černolických skalách se objevily již v roce 1904, někde je uváděn rok 1905.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Cukrák z okraje lesa nad Jílovištěm Cukrák z okraje lesa nad Jílovištěm
 

výlet pěšky - Praha a okolí

15.12.2009 Pohádkové Hrusice a okolí

Vydejte se za pohádkovými postavičkami do Ladova kraje, do Hrusic a navštivte památník jednoho ze zakladatelů moderní pohádky v české literatuře. Hrusice nabízejí celoročně zábavu pro malé i velké návštěvníky.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

busta Josefa Lady v centru obce busta Josefa Lady v centru obce
 

výlet pěšky - Praha a okolí

4.12.2009 Na východ od Prahy k několika nej

V rovinaté krajině za východním okrajem Prahy se projdeme kolem několika zajímavostí s přívlastkem „nej“, navštívíme nejvyšší vrch na území mezi Prahou a Českým Brodem, prohlédneme si zajímavé žulové balvany na Klepci a kostel v Hradešíně, který obsahuje snad všechny stavební slohy.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

Nový zámek ve Škvorci Nový zámek ve Škvorci
 

výlet pěšky - Praha a okolí

12.10.2009 Okruh Českým krasem

Okruh Českým krasem spojený s návštěvou historického Tetína a prohlídkou Koněpruských jeskyní. Jedinečnost těchto míst vás jistě nadchne. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani okolí jeskyní.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Berounka a Srbské skály z Tetína Berounka a Srbské skály z Tetína
 

výlet pěšky - Brdy

24.9.2009 Brdskými hřebeny na vrchol Plešivce a ke Smaragdovému jezírku

Přijměte pozvánku na výlet na zajímavý vrch v Brdských lesích tyčící se nad Jincemi, na Plešivec. Vrchol Plešivce nabízí překrásné výhledy do kraje. Je ideálním místem k posezení v lůně přírody. Kousek pod vrcholem je skryto Plešivecké jezírko, známé spíše jako Smaragdové, a to díky zabarvení vody.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

pohled z vrcholu Plešivce pohled z vrcholu Plešivce
 

výlet pěšky - Dolní Povltaví

10.9.2009 K bývalým Svatojánským proudům a za historií trampingu

Každý asi máme pár oblíbených míst, kam se rádi vracíme. Mezi jedno takové mé patří cesta ze Štěchovic ke Slapské přehradní nádrži a zpět. Je mnoho krásných a poutavých míst a přírodních scenérií, ale tato vycházka do míst bývalých Svatojánských proudů, které byly postrachem všech plavců a vorařů než vše zatopila voda Štěchovické přehrady a do míst historie trampingu a trampské písničky, patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty přírody v okolí Prahy. Mnozí z vás tato místa zajisté znají a navštěvují. Toto je pozvánka především pro ty, co ještě nenašli čas nebo odvahu na tato místa zavítat.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Ztracenka Ztracenka
 

výlet pěšky - Posázaví

4.8.2009 Měsíčním údolím

Projdeme se zajímavým údolím Konopišťského potoka a navštívíme starou trampskou osadu Měsíční údolí. Před tím si také můžeme prohlédnout jednu z nejznámějších památek středních Čech, zámek Konopiště.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

zámek Konopiště zámek Konopiště
 

výlet pěšky - Praha a okolí

22.7.2009 Do okolí Českého Brodu

Projdeme se jednou z nejzajímavějších přírodních oblastí středních Čech. Turisty je toto místo opomíjeno, pro údolí je to možná dobře, lidé ale přicházejí o pobyt v pěkné přírodě. Za zmínku stojí i to, že někde v těchto místech probíhala hranice mezi územím kmene Čechů a územím kmene Zličanů.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

chrám sv.Gotharta, Český Brod chrám sv.Gotharta, Český Brod
 

výlet pěšky - Praha a okolí

10.7.2009 Na Okoř je cesta ...

Dnes se podíváme na známou zříceninu hradu Okoř nedaleko Prahy, a prohlédneme si možná nejstarší rotundu v Čechách spojenou s dávnou historií Přemyslovců a památkou na knížete Václava.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

Okoř Okoř
 

výlet pěšky - Posázaví

1.6.2009 Posázavská stezka

Dovolte, abych vás pozval na vycházku po Posázavské stezce. Výlety do Posázaví patří k těm nejzajímavějším, co může okolí Prahy nabídnout. Tato cesta je známa široké veřejnosti a je také hojně využívána. Svědčí o tom množství lidí, které ji každý týden navštěvuje. Je především pozvánkou pro ty, kteří ji ještě neznají.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

pohled na vrch Medník pohled na vrch Medník
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 »
Partnerské weby