TOP výlety (32)

Kam na výlet?
České středohoří
České středohoří - východ (16)    České středohoří - západ (9)    Žatecko (7)   
výlet pěšky - České středohoří - východ

19.6.2014 Za sochařskými díly Václava Levého

Projděte se okrajem kokořínské pískovcové oblasti kolem sochařských děl Václava Levého jinak než obvyklou a nejčastěji doporučovanou trasou...

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Čertovy hlavy Čertovy hlavy
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

14.10.2009 Litoměřická zastavení

Při tomto zastavení v Litoměřicích pohlédneme na kdysi slavné středověké město se svými krásnými domy okolo náměstí, historickým sklepením a monumentálními kostely, sevřené zachovalým opevněním. Od čilého městského ruchu si tedy oddechneme na hradebních parkánech nebo ve vyhlídkové věži Domu u Kalicha. Navštívíme vlastivědné muzeum ve Staré radnici s bohatými sbírkami a památnou světničku básníka K. H. Máchy. Pokud nám zbude čas a síla, vystoupáme k rozhledně s restaurací na vrchu Mostka s pohledy na staré Litoměřice s Dómským pahorkem či na panorama Českého středohoří s Házmburkem a památnou horu Říp. Vyhovíme také našim ratolestem a navštívíme koupaliště nedaleko Labe na Písečném ostrově.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

pohled na Litoměřice a Dómský pahorek z věže Domu u Kalicha pohled na Litoměřice a Dómský pahorek z věže Domu u Kalicha
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

20.8.2009 Terezín - místo, kde kráčely dějiny

Přijměte naši pozvánku a nechte se ohromit světovým unikátem - městem, které je dodnes jako celek jedinou nejmodernější bastionovou pevností na světě, postavenou v čistém slohu francouzské fortifikační školy. Můžeme se těšit na pozoruhodné prohlídkové trasy v pevnostním systému včetně různých atrakcí a doprovodných služeb. Hlavním bodem tohoto výletu však bude návštěva Památníku Terezín v Malé pevnosti s expozicí, připomínající neblahou historii let 1939-45 v době německé okupace za 2. světové války.

více…

náročnost:

délka celkem: 3 km

Terezín - Národní hřbitov před Malou pevností Terezín - Národní hřbitov před Malou pevností
 

výlet s dětmi - Žatecko

11.8.2009 Toulky Krásným Dvorem

Toto zastavení nás zavede na úpatí Doupovských hor do obce Krásný Dvůr ke stejnojmennému zámku, který patří k nejpůsobivějším v Čechách. Jelikož rod Černínů oplýval hlubokým porozuměním pro barokní zámeckou architekturu, vznikly zde překrásné tvary vsazené do nádherného přírodního prostředí s rozlehlým zámeckým parkem, kde nacházíme hodně společného s francouzskými Versailles. Řada pavilónů odpovídá téměř do detailu obdobným romantickým stavbám nejslavnějšího francouzského rezidenčního sídla.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Krásný Dvůr zámek Krásný Dvůr
 

výlet s dětmi - Žatecko

5.8.2009 Za krásami historie Loun a zámku Peruc

Dech beroucí kulisa Českého středohoří s jeho kuželovitými vrcholky je prvním výrazným dojmem, kterého se návštěvníkovi Loun při příjezdu dostává. Druhým dojmem je pak samotné město s velikánskou věží chrámu sv. Mikuláše skýtající vzdušné výhledy do okolí. Prohlídka města nás poté naladí do let minulých a na závěr shlédneme pár kilometrů na východ malebné okolí zámku Peruc, spjaté s pověstí o Oldřichovi a Boženě.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Louny - kostel sv. Mikuláše Louny - kostel sv. Mikuláše
 

výlet s dětmi - Žatecko

7.7.2009 Toulky královským městem Kadaň

Kadaň je starobylé město na řece Ohři, jehož základy byly položeny ve 12. století v malebné krajině na úpatí Krušných hor. Město bylo okolo roku 1259 povýšeno na královské, kterému po čase vévodil majestátní královský hrad. Velcí a malí návštěvníci města mohou i dnes obdivovat mohutnost tohoto hradu a zbytky městského opevnění, historické centrum s rozlehlým náměstím, morovým sloupem a kašnou. Mimo památkovou zónu pak leží františkánský klášter s krásnou zahradou a kostelem 14. sv. Pomocníků. Na Svatém vrchu nad městem pak lze shlédnout celou krajinu z rozhledny, která se tyčí nad vrcholky stromů.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Kadaň - Františkánský klášter Čtrnácti sv. Pomocníků Kadaň - Františkánský klášter Čtrnácti sv. Pomocníků
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

2.7.2009 S ratolestmi do Ústí nad Labem a okolí

Okolí Ústí nad Labem i samotné město nabízí zajímavé zpestření při putování tímto krajem i s dětmi. V úvodu se podíváme do zvířecí říše ústecké ZOO se zajímavými atrakcemi pro nejmenší, vystoupáme krátce nad město k Erbenové vyhlídce s dalekými pohledy do okolí a nakonec se posuneme do časů dávno minulých a tajemných na hrad Střekov, kde jsou k vidění i strašidla.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

ZOO v Ústí nad Labem ZOO v Ústí nad Labem
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

Z Ostré pískovcovými skálami k hradu Helfenburk

Z vesničky Ostré nedaleko od města Úštěk se vypravíme na nenáročné putování kolem skal Hrádeckého dolu, které vyvrcholí prohlídkou rozsáhlé zříceniny hradu Helfenburk. Na závěr si můžete z Ostré vystoupat ke Kostelíčkům za parádním výhledem na České středohoří.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Kostelíčky v Ostré Kostelíčky v Ostré
 

výlet pěšky - Žatecko

Přírodní park Džbán - po stopách pradávných obyvatel

Přírodní park Džbán tvoří tabulová plošina, vyzdvižená tektonickými pohyby nad okolní krajinu a je členěná údolními rýhami na řadu úzkých vrchů, plošin a hřbetů. Existence těchto plošin spolu s mírným podnebím vytvářelo podmínky vhodné pro osídlení již od doby kamenné. A tak zde v této romantické krajině můžeme nacházet četné památky po prehistorickém osídlení.

více…

náročnost:

délka celkem: 21 km

zřícenina hradu Pravda zřícenina hradu Pravda
 

výlet na kole - České středohoří - východ

Z údolí Ploučnice až na Bukovou horu

Středně náročný výlet vás zavede z pozoruhodného historického města Benešov n. Pl. Přes malebné vesničky se zachovalou lidovou architekturou do méně známých částí Českého středohoří.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

Horní zámek z nádvoří Horní zámek z nádvoří
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 »
Partnerské weby