TOP výlety (3)

Kam na výlet?
Pošumaví
Klatovsko (7)    Prachaticko (3)    Strakonicko (7)   
výlet s dětmi - Klatovsko

Malý Velhartický okruh

Vynikajícím zpestřením dovolené na Šumavě je návštěva věhlasné národní kulturní památky – hradu Velhartice. Pohádkový hrad nám nabídne hned několik okruhů, při nichž nakoukneme do zámeckých komnat i velkolepých sálů, do impozantního Rajského paláce, projdeme se po unikátním kamenném mostu a v neposlední řadě můžeme navštívit i interaktivní expozici v hradním pivovaru. V druhé části výletu si přijdou na své i milovníci procházek v jednom z nejkrásnějších pošumavských údolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo
 

výlet s dětmi - Klatovsko

Autem za zajímavosti Klatov a okolí

Návštěva Klatov Vám nabídne pozoruhodné městské pamětihodnosti a svérázné zákoutí uliček. Všechnu tu krásu a členitost nejlépe zpozorujete z vyhlídkového ochozu obrovité Černé věže, která se hrdě vypíná do výšin města. Naopak v útrobách kostela nedaleko věže spočívají tajemné mumie ležící v rakvích se skleněnými víky. Nedaleko Klatov na Klenové poznáte zase velkolepost života na hradu a zámku, dětské portréty a moderní sochy na nádvoří.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Klatovy - pohled na město z Černé věže Klatovy - pohled na město z Černé věže
 

výlet s dětmi - Strakonicko

Autem za zajímavostmi v okolí řeky Otavy na Sušicku

V tomto výletě navštívíte pozoruhodná místa v krajině řeky Otavy a jejím působivém okolí. Objevíte krásy města Sušice s nejstarším loutkovým divadlem v Západních Čechách a proslavené především výrobou zápalek, prozkoumáte zákoutí mohutného hradu Rabí s tajemnou studnou a na všechnu tu krásu se podíváte z výšin rozhledny Svatobor s restaurací.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

lukostřelba na hradě Rabí lukostřelba na hradě Rabí
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby