TOP výlety (3)

Kam na výlet?
Pošumaví
Klatovsko (7)    Prachaticko (3)    Strakonicko (7)   
výlet autem - Klatovsko

Hrady, zámky a další zajímavosti na Klatovsku

Toužíte-li po atmosféře dávných časů městských pamětihodností, chcete-li obdivovat um našich předků, historii a jedinečnost tajemných hradů postavených na vrších či skalnatých ostrozích, pocítit živou tradici a přirozenou pohostinnost, která vyzařuje do okolí zvláště v letních měsících, tak určitě zavítejte do města Klatovy a jeho okolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Klatovy - náměstí Klatovy - náměstí
 

výlet autem - Prachaticko

Hrady a zámky a další památky v Prachaticích a okolí

Podhoubí historického dědictví našich předků na Prachaticku je dosti rozsáhlé. My se podíváme na hlavní část památek, které by neměly být opomenuty. Navštívíme jedinečné historické jádro Prachatic, čarokrásný zámek Kratochvíli s malebným parkem a tajemné zdi a nádvoří zříceniny hradu Helfenburk.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Kratochvíle zámek Kratochvíle
 

výlet autem - Strakonicko

Hrady, zámky a další zajímavosti v Pootaví

Krajina v Pootaví je značně členitá s ojedinělými strmými kopci a hlubokými údolími. Je to vlastně šumavské podhůří plynule navazující na vlastní Šumavu. Na malebných březích řeky Otavy vzniklo mnoho měst a zajímavých míst s poutavou minulostí. Při našem putování se podíváme na některé z nich. Navštívíme pár měst s ojedinělými památkami a na všechnu tu krásu se podíváme z výšin rozhledny Svatobor. Historickou perlou tohoto výletu je zřícenina největšího českého gotického hradu – Rabí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Sušice - kaple Anděla strážce Sušice - kaple Anděla strážce
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby