TOP výlety (9)

Kam na výlet?
Pošumaví
Klatovsko (7)    Prachaticko (3)    Strakonicko (7)   
výlet na kole - Klatovsko

30.8.2013 Z Pošumaví k majestátnímu hradu Velhartice

V tomto výletu se podíváme do míst Šumavy, kde se již náhorní planiny vlní s častým zastoupením mokřadů a plochá údolí meandrujících řek střídají hluboká údolí se zpěněnými peřejemi. Na všechnu tu krásu pohlédnete z hradeb hradu Velhartice a v závěru pak z nejvyššího bodu výletu v oblasti kolem osady Keply.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo
 

výlet na kole - Klatovsko

Z Velhartic do přír. parku Kochánov

Městečko Velhartice s malebným náměstíčkem, kterému vévodí prastarý kostel Nanebevzetí P. Marie a především pak okázalý hrad se zámkem na skalnatém ostrohu jsou dostatečnými lákadly pro dokonalý výlet. Na kole se toho ovšem dá stihnout více a tak vás čekají kromě spousty krásných výhledů do kraje i další malebné vesničky roztroušené po svazích kopců, jejichž krajinný ráz společně například s údolím Ostružné chrání přírodní park Kochánov.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

Chotěšov - kaple sv. Antonína Chotěšov - kaple sv. Antonína
 

výlet na kole - Prachaticko

Historické památky i malebná krajina v okolí Prachatic

Na úpatí hory Libín v Prachatické pahorkatině leží malebné město Prachatice, které je východištěm nejen do CHKO Šumava, ale i tohoto výletu, směřujíc do kraje kolem vodní nádrže Husinec, městeček Vlachovo Březí a Šumavské Hoštice.

více…

náročnost:

délka celkem: 45 km

kolorit Prachatic kolorit Prachatic
 

výlet na kole - Strakonicko

Za zajímavostmi Javornicka a Kašperské vrchoviny

Za hranicí Národního parku Šumava na vás čeká velice milé překvapení, které vám uštědří úchvatná krajina Kašperské vrchoviny a Javornické hornatiny. Na tomto výletě vám mezi třemi klíčovými body: historickým městečkem Kašperské Hory, vrcholem Javorník s rozhlednou a středověkým hradem Kašperk, zkříží cestu hned tři naučné stezky!

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

výhled na Javorník výhled na Javorník
 

výlet na kole - Klatovsko

Z Nýrska na hrad Klenová

V Pošumaví se pod majestátními masívy Prenetu, Pancíře, Špičáku, Jezerní hory či Ostrého rozprostírají po obou březích Úhlavy četné kulturní a historické památky. Tento výlet vám nabízí během nenáročného okruhu ty nejvýznamnější z nich, v popředí s hradem a zámkem Klenová.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

Klenová - zřícenina hradu Klenová - zřícenina hradu
 

výlet na kole - Prachaticko

Krajinou pod Mařským vrchem

Krajina severovýchodně od Vimperku nabízí zajímavé pohledy na tuto část Šumavského podhůří s jedinečným koloritem. V tomto výletu se zaměříme na dominantní horu Mařský vrch s vysílačem a kaplí s rozhlednou. Tento vrch však není nejvyšším bodem výletu, tím je hora Běleč, na kterou vystoupáme pár kilometrů za Mařským vrchem. Úvodem tedy vystoupáme do výšin s dalekými výhledy, abychom pak v závěru obdivovali tyto přírodní scenérie z úpatí a dolin.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

rozhledna s kapličkou na Mařském vrchu rozhledna s kapličkou na Mařském vrchu
 

výlet na kole - Strakonicko

Strašín a okolí

Výlet vás zavede do Šumavského podhůří, kde vedle malebné krajiny naleznete řadu zapomenutých i udržovaných historických památek. Trasa je vedena převážně po silnicích s dvěma kratšími úseky terénem za obcemi Věštín a Domorazí.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

Strašín - kostel Narození Panny Marie Strašín - kostel Narození Panny Marie
 

výlet na kole - Klatovsko

Po proudu Ostružné okolím PP Kochánov

Tento výlet vás zavede do míst, kde na hranici CHKO Šumava navazuje přírodní park Kochánov. Tradiční krajinu pošumavských lesů, luhů a hájů zde vhodně doplňují malebné vesničky roztroušené v údolích podél říčky Ostružné, která v úseku mezi Rajským Mlýnem a Nemilkovem protéká kaňonovitým údolím s několika obnaženými skalisky.

více…

náročnost:

délka celkem: 36 km

výhled na údolí Ostružné výhled na údolí Ostružné
 

výlet na kole - Strakonicko

Terénní okruh přes Vimperské lesy

Lesy a obce ležící severozápadně od města Vimperku nabízejí nemálo krás a zajímavostí pošumavského rázu. Malebnost krajiny v okolí Bohumilic, tajemné samoty v údolí řeky Spůlky, svahy a pastviny kolem Pustkova dozajista okouzlí nemálo návštěvníků toužících po relaxu a poznání.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

Bohumilice - zámeček a památná lípa Bohumilice - zámeček a památná lípa
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby