TOP výlety (23)

Kam na výlet?
Plzeňsko
Plzeňsko (13)    Přešticko (4)    Povodí Střely a Berounky (6)   
výlet s dětmi - Plzeňsko

Za legendou o hradu Mitterwald v PP Radeč

Vydejte se s námi do krásné krajiny lákající svými přírodními scenériemi i historickými památkami, do míst kde se rodila česká turistika. Náročnější výstup na Radeč bude po zásluze odměněn kouzelnými výhledy z tajemné atraktivní lokality hradu Mitterwald a další parádní výhledy si pak užijete ještě ze západní části Radečského hřebene z Bílé skály.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

chvíle odpočinku chvíle odpočinku
 

výlet na kole - Povodí Střely a Berounky

Kolem Střely a krajem kaolínu

Výlet začíná prohlídkou perly barokní architektury - býv. cisterciáckého kláštera v Plasech. Trasa dále vede do borových a dubových lesů, ve kterých se ukrývají aktivní i opuštěné kaolínové doly. Vyvrcholením této části výletu je návštěva Hromnického jezírka. Na závěr pojedeme nad hlubokým údolím řeky Střely s typickými lesními porosty na skalnatých svazích, které střídají úzké louky na březích.

více…

náročnost:

délka celkem: 43 km

cesta podél Střely do Plasů cesta podél Střely do Plasů
 

výlet s dětmi - Plzeňsko

Za tajemnou historií v okolí Březiny

Máte jedinečnou možnost poznat půvaby míst, které si v 30. letech minulého století zamiloval i král komiků Vlasta Burian! Málokoho by napadlo, že v okolí dnes nenápadné vesničky Březina se psala historie tak důrazně, že zde po sobě zanechala takové stopy jako zámek s cenným parkem, zříceninu středověkého hradu a dokonce i zbytky rozsáhlého slovanského hradiště. Celkový zážitek z výletu je navíc umocněn nádhernou krajinou přírodního parku Radeč.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

výletní svačinka v přírodě výletní svačinka v přírodě
 

výlet pěšky - Plzeňsko

Na Radeč do okolí hradu Mitrvald

Vydejte se s námi do krásné krajiny lákající svými přírodními scenériemi i historickými památkami, kde se rodila česká turistika. Hlavní osu tohoto výletu tvoří zalesněný hřeben Radeče ohraničený na východní straně mohutnými skalisky u bývalého středověkého hradu Mitrvald a na západě Bílou skálou.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

kamenná moře cestou na Radeč kamenná moře cestou na Radeč
 

výlet pěšky - Plzeňsko

Napříč časem po okolí Březiny

Málokoho by napadlo, že v okolí dnes nenápadné vesničky Březina se psala historie do té míry důrazně, že zde po sobě zanechala takové stopy jako zámek s cenným parkem, zříceninu středověkého hradu, a dokonce i zbytky rozsáhlého slovanského hradiště. Navíc je tento výlet vedený v západní části přírodního parku Radeč, který mimo hustých lesů potěší i mohutnými skalisky.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Březina - kaplička v zámeckém parku Březina - kaplička v zámeckém parku
 

výlet pěšky - Povodí Střely a Berounky

Naučnou stezkou kolem Rabštejnu nad Střelou

Toužíte-li po atmosféře dávných časů s řadou neobyčejných pamětihodností, obdivovat um našich předků, historii a jedinečnost tajemných hradů postavených na návrších či skalnatých ostrozích a chcete-li poznat nevšední půvab přírody, pocítit přirozenou pohostinnost, která vyzařuje široko do okolí, pak k tomu přímo vybízí Rabštejn nad Střelou a jeho okolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

výhled na Rabštejn nad Střelou výhled na Rabštejn nad Střelou
 

výlet pěšky - Plzeňsko

Po stopách Františka Molocha nad údolím Berounky

Díky naučné stezce, která vede po nejstarší turistické cestě na Plzeňsku, máme jedinečnou možnost zavítat do kouzelné přírody v okolí Berounky. Obdivovatelům přírody zaplesá srdce u přírodní památky „Malochova skalka“ a v přírodní rezervaci „Háje“, kde v dubohabrovém porostu na spilitové skále roste unikátní teplomilná květena. Naopak zájemci o historii si přijdou na své v obci Druztová a do světa starých časů, báchorek a historek se přeneseme u zříceniny hradu Věžka.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

výhled do údolí Berounky ze zříceniny hradu Věžka výhled do údolí Berounky ze zříceniny hradu Věžka
 

výlet pěšky - Plzeňsko

Naučnou lesnickou stezkou a na rozhlednu Chlum

Nedaleko centra Plzně v městském obvodě Bukovec se ocitneme jako mávnutím kouzelného proutku v malebné krajině nad meandry Berounky. Městská zástavba je zde vystřídána půvabnou vesnickou architekturou sevřenou strmými svahy Chlumu a Holého vrchu. Cestou za poznáním zdejší krajiny i historie nás bude provázet naučná lesnická stezka napříč přírodní rezervací Zábělá. Celý výlet pak můžeme završit dalekými výhledy na celou oblast z rozhledny na Chlumu.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

Zábělský les - u zaniklé lesní restaurace Zábělský les - u zaniklé lesní restaurace
 

výlet na kole - Přešticko

Na kole za romantikou zámků a malebností Chudenicka

Chudenicko je vzácnou ukázkou harmonické kulturní krajiny, kde krásná příroda je rozvíjena a zušlechťována člověkem po celé generace. Tento výlet vede mírně kopcovitým krajem přes výstavné Chudenice, kolem rozhledny Bolfánek k zámku a parku v Lázních. Prohlédneme si malebné vesničky Poleň a Poleňka.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

cestou z Lučice cestou z Lučice
 

výlet pěšky - Plzeňsko

Krajina v přírodním parku Radeč

Vydejte se s námi do krásné krajiny lákající svými přírodními scenériemi i historickými památkami, kde se rodila česká turistika. Hlavní osu tohoto výletu tvoří zalesněný hřeben Radeče ohraničený na východní straně mohutnými skalisky u bývalého středověkého hradu Mitrvald a na západě Bílou skálou. Obohatí nás nejen Mitrvald či hrad a zámek v obci Březina, ale také především prastaré slovanské hradiště.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

Těškov Těškov
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby