TOP výlety (7)

Kam na výlet?
Ostravsko a Slezsko
Ostravsko (2)    Těšínské Slezsko (7)    Opavské Slezsko (1)    Poodří (1)   
výlet na kole - Těšínské Slezsko

13.6.2012 Zvlněnou krajinou Těšínského Slezska do Komorní Lhotky

Tento poněkud náročnější výlet nás provede nejkrásnějšími místy Těšínska až do podhůří Beskyd. Za dobré viditelnosti budete překvapeni jedinečnými výhledy na panorama Beskyd. Dalšími atraktivitami jsou horská ves Komorní Lhotka a ukrytá malebná zákoutí s řadou zachovalých lidových staveb.

více…

náročnost:

délka celkem: 50 km

Na hrázi Těrlické přehrady Na hrázi Těrlické přehrady
 

výlet na kole - Ostravsko

4.4.2012 Z HAVÍŘOVA K ŘECE OSTRAVICI

Z Ostravy až do Frýdku-Místku se postupně buduje cyklostezka vedená kolem řeky Ostravice. My se zajedeme seznámit s její první části vedoucí z Vratimova do Paskova. Celý výlet je vedený po vedlejších cestách přes louky a lesy, takže si ani neuvědomíme, že se projíždíme po okraji průmyslové aglomerace.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

řeka Ostravice řeka Ostravice
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Datyňským lesem k Žermanické přehradě

Tento nenáročný výlet pro celou rodinu nás zavede do malebné i překvapivě poklidné krajiny mezi Havířovem a Frýdkem-Místkem. Rázovité vesničky obklopené hustými smíšenými lesy, prastarý dřevěný kostelík v obci Sedliště, či vyhlášená rekreační oblast v okolí Žermanické přehrady v nás vyvolají pocity na hony vzdálené průmyslovému věhlasu Ostravska.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

odpočívka pro cyklisty u restaurace "Na Selské" odpočívka pro cyklisty u restaurace "Na Selské"
 

výlet na kole - Poodří

CHKO Poodří

Chráněná krajinná oblast Poodří je součástí mezinárodní sítě mokřadů, zahrnutých do celosvětové konvence na ochranu mokřadních biotopů. Jedná se především o vzácnou nivu s přirozeným tokem Odry s přírodními i umělými vodními toky a několika rybničními soustavami. Tento výlet orientovaný hlavně na poznání přírodních krás Vás však také zavede k romantickým zámkům v Nové Horce, Staré Vsi a skanzenu v Albrechtičkách.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

u rybníku Podhorník u rybníku Podhorník
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Z Havířova do archeoparku v Chotěbuzi

Jihovýchodně od posledních domů Havířova se krajina zvedá do kopců a výrazně se mění. Končí tu průmyslová uhelná oblast a začíná malebně zvlněná a venkovsky milá Podbeskydská pahorkatina. Kolem rozptýlených obydlí se na loukách pasou krávy nebo ovce a lidé zkrášlují své zahrady kolem domů či novostaveb. Vydejme se tedy po krajině v okolí Havířova a Těrlické přehrady až k dávné minulosti v archeoparku v Chotěbuzi, kde poznáme obydlí a způsob života našich dávných předků.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

archeopark Chotěbuz - Podobora archeopark Chotěbuz - Podobora
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Od Žermanické přehrady za návštěvou tradičních selských hospůdek v beskydském podhůří

Podbeskydská pahorkatina plní roli přírodní hranice mezi průmyslovými aglomeracemi a CHKO Beskydy, které jsou v současné době největším velkoplošným chráněným územím v ČR. Atraktivitu této krajiny podtrhují četná údolí divokých říček, náhorní planiny s výhledy na Beskydy, malebné vesničky a řada vyhlášených restaurací a tradičních hospůdek. Hlavní atrakcí této trasy je však vyhledávaná rekreační oblast Žermanická přehrada.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

Žermanická přehrada Žermanická přehrada
 

výlet na kole - Opavské Slezsko

Historické a přírodní zajímavosti na dolním toku Opavy

Tato trasa je vedená Poopavskou nížinou s nivou Opavy nejprve po okraji Hlučínské pahorkatiny a v druhé části i kolem výběžku Nízkého Jeseníku. Navštívíte řadu malebných obcí a významných historických památek v Hlučíně, Kravařích či Dolním Benešově a navíc v parném letním počasí každého potěší osvěžující křišťálová voda v zatopených bývalých štěrkovnách. Hlavní raritou tohoto výletu však je možnost navštívit unikátní areál pohraničního vojenského opevnění z let 1935-38 v Darkovičkách.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

Bohuslavice - kostel Bohuslavice - kostel
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby