TOP výlety (11)

Kam na výlet?
Ostravsko a Slezsko
Ostravsko (2)    Těšínské Slezsko (7)    Opavské Slezsko (1)    Poodří (1)   
výlet na kole - Těšínské Slezsko

13.6.2012 Zvlněnou krajinou Těšínského Slezska do Komorní Lhotky

Tento poněkud náročnější výlet nás provede nejkrásnějšími místy Těšínska až do podhůří Beskyd. Za dobré viditelnosti budete překvapeni jedinečnými výhledy na panorama Beskyd. Dalšími atraktivitami jsou horská ves Komorní Lhotka a ukrytá malebná zákoutí s řadou zachovalých lidových staveb.

více…

náročnost:

délka celkem: 50 km

Na hrázi Těrlické přehrady Na hrázi Těrlické přehrady
 

výlet s dětmi - Těšínské Slezsko

9.5.2012 Výlet na kole po naučné stezce města Šenova

Ve venkovské krajině mezi městy Šenov a Havířov byla vyznačena zajímavě vedená Naučná stezka, která nás zavede k historickým kořenům zdejšího kraje. Uvidíme větrné mlýnky, útulné roubenky, staletými duby zpevněné hráze rybníků, zbytky mokřin kolem Lučiny či husté lesy na Babčoku.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

u Šenovských rybníků u Šenovských rybníků
 

výlet na kole - Ostravsko

4.4.2012 Z HAVÍŘOVA K ŘECE OSTRAVICI

Z Ostravy až do Frýdku-Místku se postupně buduje cyklostezka vedená kolem řeky Ostravice. My se zajedeme seznámit s její první části vedoucí z Vratimova do Paskova. Celý výlet je vedený po vedlejších cestách přes louky a lesy, takže si ani neuvědomíme, že se projíždíme po okraji průmyslové aglomerace.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

řeka Ostravice řeka Ostravice
 

výlet autem - Ostravsko

11.4.2011 S dětmi po zajímavostech Ostravy

Tento výlet Vám nabídne prohlídku Slezskoostravského hradu, který je dnes dějištěm řady kulturních akcí a v jehož sklepení jsou ukryté čarodějnice, poté shlédnete působivé unikátní miniaturní modely evropských a bájných staveb a na závěr navštívíme Landek park, kde se vedle sportování či odpočinku dozvíte o tomto místě na soutoku Odry a Ostravice mnoho zajímavého z dob pravěkých i nedávných.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Slezskoostravský hrad - vstupní brána s věží Slezskoostravský hrad - vstupní brána s věží
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Datyňským lesem k Žermanické přehradě

Tento nenáročný výlet pro celou rodinu nás zavede do malebné i překvapivě poklidné krajiny mezi Havířovem a Frýdkem-Místkem. Rázovité vesničky obklopené hustými smíšenými lesy, prastarý dřevěný kostelík v obci Sedliště, či vyhlášená rekreační oblast v okolí Žermanické přehrady v nás vyvolají pocity na hony vzdálené průmyslovému věhlasu Ostravska.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

odpočívka pro cyklisty u restaurace "Na Selské" odpočívka pro cyklisty u restaurace "Na Selské"
 

výlet pěšky - Těšínské Slezsko

Meandry Lučiny

Pod nábřežím, které je součástí architektonicky nejcennější části Havířova – Sorely, se rozprostírá chráněná přírodní památka Meandry Lučiny. Prostřednictvím tohoto výletu se můžeme nechat okouzlit přírodní raritou, kterou zde v průběhu let vykouzlila řeka Lučina.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Havířov - dětský park pod náměstím Havířov - dětský park pod náměstím
 

výlet na kole - Poodří

CHKO Poodří

Chráněná krajinná oblast Poodří je součástí mezinárodní sítě mokřadů, zahrnutých do celosvětové konvence na ochranu mokřadních biotopů. Jedná se především o vzácnou nivu s přirozeným tokem Odry s přírodními i umělými vodními toky a několika rybničními soustavami. Tento výlet orientovaný hlavně na poznání přírodních krás Vás však také zavede k romantickým zámkům v Nové Horce, Staré Vsi a skanzenu v Albrechtičkách.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

u rybníku Podhorník u rybníku Podhorník
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Z Havířova do archeoparku v Chotěbuzi

Jihovýchodně od posledních domů Havířova se krajina zvedá do kopců a výrazně se mění. Končí tu průmyslová uhelná oblast a začíná malebně zvlněná a venkovsky milá Podbeskydská pahorkatina. Kolem rozptýlených obydlí se na loukách pasou krávy nebo ovce a lidé zkrášlují své zahrady kolem domů či novostaveb. Vydejme se tedy po krajině v okolí Havířova a Těrlické přehrady až k dávné minulosti v archeoparku v Chotěbuzi, kde poznáme obydlí a způsob života našich dávných předků.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

archeopark Chotěbuz - Podobora archeopark Chotěbuz - Podobora
 

výlet pěšky - Těšínské Slezsko

Toulky Havířovem, městem parků a zeleně

Havířov, nejmladší město České republiky, byl vybudován na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti. Již jeho zakladatelé kladli důraz na začlenění městské zástavby do zeleně a to především soustavou na sebe navazujících parků a lesoparků, které tak vytvářejí příjemný kontrast k průmyslovým aglomeracím v okolních městech. Následující generace jejich záměr dále rozvíjely. Pojďme se tedy porozhlédnout částmi, kde parková zeleň utváří malebný ráz a přináší tak pohodu a uklidnění.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

městská zeleň na Dlouhé třídě a nám. Republiky městská zeleň na Dlouhé třídě a nám. Republiky
 

výlet na kole - Těšínské Slezsko

Od Žermanické přehrady za návštěvou tradičních selských hospůdek v beskydském podhůří

Podbeskydská pahorkatina plní roli přírodní hranice mezi průmyslovými aglomeracemi a CHKO Beskydy, které jsou v současné době největším velkoplošným chráněným územím v ČR. Atraktivitu této krajiny podtrhují četná údolí divokých říček, náhorní planiny s výhledy na Beskydy, malebné vesničky a řada vyhlášených restaurací a tradičních hospůdek. Hlavní atrakcí této trasy je však vyhledávaná rekreační oblast Žermanická přehrada.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

Žermanická přehrada Žermanická přehrada
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 »
Partnerské weby