TOP výlety (9)

Kam na výlet?
Labské pískovce a Lužické hory
České Švýcarsko (15)    Děčínsko (8)    Šluknovský výběžek (1)    Ještěd (1)    Lužické hory (10)   
výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.5.2013 Vyhlídky nad Děčínem aneb výstup na Stoličnou horu

Chcete-li mít město Děčín, okolní krajinu a určitou část kaňonu Labe jak se říká jako na dlani, pak protáhlý hřeben Stoličné hory s vyhlídkami je tím pravým místem. Voňavé lesy této hory s vyhřátými skalními útvary nabízejí příjemné procházky a relaxaci, které ocení nejen nadšení turisté, ale i rodiny s dětmi.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.7.2009 V Děčíně s dětmi

Město Děčín nabízí nemálo atraktivit, kde si přijdou na své především děti. Naše výletní tipy vám představí ty nejlákavější z nich. ZOO Děčín přichystalo kromě samotné prohlídky pro nejmenší návštěvníky zajímavé naučné a zážitkové stezky, dobrodružné dětské hřiště a Mini-ZOO. Zámek v Děčíně zase zaujme svou vznešenou velikostí a neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady a v poslední řadě Plavecký areál Děčín nabídne kýžené osvěžení v letních horkých dnech a radovánky spojené s vodním světem.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

ZOO Děčín - poznávací panel ZOO Děčín - poznávací panel
 

výlet s dětmi - Lužické hory

21.7.2009 Tolštejnským panstvím na hrad

Dnešní Tolštejnské panství se rozprostírá daleko za hradbami středověkého hradu Tolštejn v kouzelné krajině Lužických hor. My se vydáme po stopách dobrotivého loupežníka Vildy z malebného městečka Jiřetín pod Jedlovou na vyhlášené poutní místo – Křížovou horu a okolo vrcholu Jedlové na zříceninu hradu Tolštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

zřícenina hradu Tolštejn zřícenina hradu Tolštejn
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

Tajemný Dolský mlýn z pohádky Pyšná princezna

Zastavení v téhle části Národního parku České Švýcarsko začneme v malé rekreační osadě Kamenická Stráň, kde nalezneme řadu pohádkově malebných lidových staveb. Tyto přízemní a patrové chalupy s brázděnými patry a štíty jsou citlivě zasazeny do nenarušené krajinné scenérie vytvářející tak hřejivý pocit klidu a harmonie. Pohádkový a tak trochu tajemný pocit zažijeme v údolí Kamenice, kde nás osloví poslední zbytky Dolského Mlýnu známého z pohádky Pyšná princezna.

více…

náročnost:

délka celkem: 3 km

cestou k bývalému Dolskému mlýnu cestou k bývalému Dolskému mlýnu
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

Z Mezní Louky do Divoké soutěsky

Tento výlet nás zavede do jedinečné, skálami poseté části severních Čech. Poblíž hranice s Německem v Národním parku České Švýcarsko objevíme kouzlo skal vykukujících ze strmých svahů do údolí, nahlédneme do Divoké soutěsky, kde řeka Kamenice rozehrává šumící a čarokrásné symfonie doprovázené hutnými basy mocných skalních stěn. Pro nejmenší návštěvníky bude dozajista velkým zážitkem projížďka loďkou, kde kouzlo skal s vodním královstvím se ještě více umocní.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

sestup z Mezné k Meznímu můstku sestup z Mezné k Meznímu můstku
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

Kyjovským údolím

Romantické a malebné údolí Křinice přímo vybízí k nenáročné procházce, díky níž můžeme společně s dětmi objevovat krásu tajuplných skalních kaňonů, ledových jeskyň, skalních hradů a vyhlídek tolik typických pro Labské pískovce. Údolí můžeme navštívit v kterémkoliv ročním období a vždy se můžeme těšit na milé překvapení. V parném létě nás zde ovane chladnější vánek způsobený teplotní inverzí a koncem zimy se zde utvářejí v jeskyních i na strmých skalách ledové krápníky.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

Kyjovský rybník Kyjovský rybník
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

Na stolovou horu - do ztraceného světa

V panenské krajině Labských pískovců se nedaleko Děčína majestátně vypíná naše nejznámější a nejvyšší stolové hora - Děčínský Sněžník. Tato okouzlující dominanta se především díky své rozlehlosti a úžasnému výhledu řadí mezi ojedinělá místa i v evropském měřítku. Věhlas tohoto turistického cíle se šíří již od roku 1864, kdy zde byla postavena kamenná rozhledna a následně i hostinec a turistické chata.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

Děčínský Sněžník - výhled Děčínský Sněžník - výhled
 

výlet s dětmi - Děčínsko

Tři tipy na výlet v Tiských stěnách s dětmi

Tiské stěny představují malé ale dokonale vyvinuté skalní město vytvořené z jednotlivých skalních bloků a věží mezi nimiž vznikly četné ulice, náměstí, skalní tunely a jeskyňky. Proto mohou být velmi atraktivním prostředím pro váš výlet do přírody s celou rodinou.

více…

náročnost:

délka celkem: 1 km

v labyrintu Velkých stěn v labyrintu Velkých stěn
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

Za jízdou na pramicích do Tiché soutěsky

Výlet do místy až 150 m hlubokého kaňonu, kterým si razí cestu průzračné vody řeky Kamenice, je nenáročným dobrodružstvím, který potěší celou rodinu. Díky pečlivě vybudované soustavě můstků, tunelů, skalních průchodů se nyní dá dostat do míst, kde se dříve odvážili jen nejstatečnější dřevaři. Celý výlet nám ještě zpestří úsek, kdy se mezi stěnami kaňonu budeme plavit na pramici.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

jízda na pramicích v Tiché soutěsce jízda na pramicích v Tiché soutěsce
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby