TOP výlety (35)

Kam na výlet?
Labské pískovce a Lužické hory
České Švýcarsko (15)    Děčínsko (8)    Šluknovský výběžek (1)    Ještěd (1)    Lužické hory (10)   
výlet na kole - Děčínsko

30.4.2015 S kolem na dvě stolové hory

Krajina v okolí Děčínského Sněžníku je v mnoha ohledech unikátní a v rámci České republiky nezaměnitelná. Na východě ji ohraničují strmé stěny kaňonu Labe na jihozápadě zvolna přechází v masiv Krušných hor. Její centrální část tvoří, pohledově velmi atraktivní, pískovcové skalní desky a stolové hory. Nejvýraznější je Děčínský Sněžník a saský Großer Zschirnstein. Obě tyto hory lzde zdolat s horským kolem a potěšit se tak jedinečnými výhledy na tuto fascinující krajinu.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

jedinečné terasy Sněžníku jedinečné terasy Sněžníku
 

výlet pěšky - Děčínsko

26.3.2015 Krásné vyhlídky na pravém břehu Labe

Kaňon Labe je jedinečný přírodní útvar a to nejen v rámci Labský pískovců. Řeka Labe zde vytvořila místy až 300 m hluboký kaňon, který je nejhlubším pískovcovým kaňonem v Evropě. Zejména na jeho pravém břehu se zachovaly rozsáhlé porosty přirozených lesů a to od lužních lesů na březích, přes bučiny na svazích až po bory na hranách pískovcových stěn. Krásu tohoto výjimečného místa vám přiblíží tento výlet.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

Růžová vyhlídka - kaňon Labe Růžová vyhlídka - kaňon Labe
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.5.2013 Vyhlídky nad Děčínem aneb výstup na Stoličnou horu

Chcete-li mít město Děčín, okolní krajinu a určitou část kaňonu Labe jak se říká jako na dlani, pak protáhlý hřeben Stoličné hory s vyhlídkami je tím pravým místem. Voňavé lesy této hory s vyhřátými skalními útvary nabízejí příjemné procházky a relaxaci, které ocení nejen nadšení turisté, ale i rodiny s dětmi.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem
 

výlet pěšky - Děčínsko

7.12.2012 Rozhledna Sokolí vrch

O rozhlednách se dá říct, že v naší republice rostou jako houby po dešti. Ano, nejspíše trochu přehnané konstatování, ale jisté je, že jich poslední roky vzniká celkem dost. Milovníci pohledů z výšek mají stále dostatek k obdivování. Jednoho červencového slunečného dne jsme se také vydali na jednu z novějších rozhleden.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

výhled z rozhledny Sokolí vrch výhled z rozhledny Sokolí vrch
 

výlet pěšky - České Švýcarsko

29.11.2012 Rabštejn – tajemná připomínka 2. světové války

České Švýcarsko, to nejsou jen tajuplná skalní města, jízda na pramicích soutěskami ve Hřensku, ale také zde naleznete mnoho zajímavých památek, které stojí za návštěvu. Mezi ně také patří zajímavé podzemní Muzeum koncentračního tábora Rabštejn, kde si projdete či částečně projedete podzemní továrnu z druhé světové války.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Podzemí Rabštejn-Janská Podzemí Rabštejn-Janská
 

výlet na běžkách - Lužické hory

1.2.2010 Přes Křížovou horu a kolem Jedlové na zříceninu Tolštejn

V rámci tohoto atraktivního výletu poznáme vyhlášené poutní místo – Křížovou horu, půjdeme kolem Jeleních kamenů a především navštívíme zříceninu hradu Tolštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 22 km

Tolštejnskou cestou k zřícenině hradu Tolštejnskou cestou k zřícenině hradu
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.7.2009 V Děčíně s dětmi

Město Děčín nabízí nemálo atraktivit, kde si přijdou na své především děti. Naše výletní tipy vám představí ty nejlákavější z nich. ZOO Děčín přichystalo kromě samotné prohlídky pro nejmenší návštěvníky zajímavé naučné a zážitkové stezky, dobrodružné dětské hřiště a Mini-ZOO. Zámek v Děčíně zase zaujme svou vznešenou velikostí a neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady a v poslední řadě Plavecký areál Děčín nabídne kýžené osvěžení v letních horkých dnech a radovánky spojené s vodním světem.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

ZOO Děčín - poznávací panel ZOO Děčín - poznávací panel
 

výlet s dětmi - Lužické hory

21.7.2009 Tolštejnským panstvím na hrad

Dnešní Tolštejnské panství se rozprostírá daleko za hradbami středověkého hradu Tolštejn v kouzelné krajině Lužických hor. My se vydáme po stopách dobrotivého loupežníka Vildy z malebného městečka Jiřetín pod Jedlovou na vyhlášené poutní místo – Křížovou horu a okolo vrcholu Jedlové na zříceninu hradu Tolštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

zřícenina hradu Tolštejn zřícenina hradu Tolštejn
 

výlet pěšky - České Švýcarsko

Tajemnými skalami až k Černé bráně

Tento výlet vás zavede do turisty méně navštěvovaných míst, které si díky své odlehlosti zachovaly zvláštní kouzlo, jakým působily na naše předky v minulosti. Vydejte se s námi za dobrodružstvím do ticha, šera a tajemnosti Dravčích skal.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

v Zadním mostovém dole v Zadním mostovém dole
 

výlet pěšky - Lužické hory

Popova skála a skály Krásného dolu

Pískovcové skály ukryté v hustých borových lesích a daleké výhledy z Popovy skály a Vraních skal okouzlí každého návštěvníka této části Lužických hor.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

výhledy z Popovy skály výhledy z Popovy skály
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 »
Partnerské weby