TOP výlety (6)

Kam na výlet?
Krušné hory
Krušné hory - Teplicko (15)    Krušné hory - Chomutovsko (10)    Krušné hory - Božídarsko (28)    Krušné hory - Kraslicko (22)   
výlet s dětmi - Krušné hory - Teplicko

Z Oseku do křemencového skalního městečka

Pojďte se s námi toulat po malebném historickém městečku Osek, do jehož pestré historie nám umožní nahlédnout naučná stezka „Přírodou a dějinami Oseka“. Během krátkého okruhu se seznámíme s řadou městských památek, kterým vévodí soubor staveb cisterciáckého kláštera. V prastarých bukových lesích pak objevíme unikátní křemencové skalní městečko se zkamenělinami sladkovodních mlžů a výlet můžeme završit osvěžením v přírodním koupališti u Oseckého rybníka.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

cisterciácký klášter v Oseku cisterciácký klášter v Oseku
 

výlet s dětmi - Krušné hory - Teplicko

Za zajímavostmi ve svazích Komáří hůrky

Výlet nás zavede do podhorského městečka Krupky s hornickou tradicí sahající až do 12. století. Nad městečkem určitě nepřehlédneme zříceninu hradu na protáhlém skalním ostrohu, která přímo vybízí k návštěvě a k prozkoumání. Velkou zajímavostí je určitě prohlídková štola Starý Martin, kde pocítíme mrazivý chlad podzemí s narezlým třpytem ocelových kolejnic a v poslední řadě nás čeká vrchol Komáří hůrky s rozhlednou přestavěnou na hotel, která svými odlesky láká turisty již z daleka.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Komáří hůrka - hotel Komáří vížka Komáří hůrka - hotel Komáří vížka
 

výlet s dětmi - Krušné hory - Božídarsko

Z výšin Klínovce až do podzemí

Tento výlet nás zavede do horních částí jedinečných Krušných hor, kde nejprve navštívíme nejvyšší bod, a to vrchol Klínovce s historickým hotelem a kamennou rozhlednou, poté zažijeme chlad a temné vlhko v tu a tam prosvětlených rudonosných chodbách hory Mědník a na závěr prožijeme chvíle romantiky s nádechem dávné minulosti okořeněné vzdušnými výhledy po krajině na zřícenině hradu Hasištejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

na vrcholu Klínovce na vrcholu Klínovce
 

výlet s dětmi - Krušné hory - Chomutovsko

Podkrušnohorský zoopark a další zajímavosti

Město Chomutov nabízí rodinám s dětmi jedinečné atrakce v místním zooparku a jeho okolí, které dozajista velice zpříjemní a obohatí návštěvu tohoto kraje. Mimo všelijakých druhů krásných a vzácných zvířat objevíme skanzen s historickými staveními a z daleka viditelným větrným mlýnem. Areálem brouzdá Lokálka Amálka a Safari Expres, který přijíždí ke zvířatům na pár metrů. Park sousedí s přírodním Kamencovým jezerem, kde naplno využijeme upravených pláží s řadou sportovišť a dalších atrakcí ke slunění, koupání a dovádění v čisté vodě s léčivými účinky.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově Podkrušnohorský zoopark v Chomutově
 

výlet s dětmi - Krušné hory - Teplicko

S dětmi kolem Písečného vrchu a Doubravky v Teplicích

Teplické zastavení tímto lázeňským městem nás zavede k pozoruhodným místům na východním okraji města, kde se vypíná hora Doubravka s hradní věží lákající návštěvníky svými krásnými výhledy do okolí. Příjemná trasa turisticky značená nás provede malebnými kouty na úpatí tohoto vrchu, kde vedle skalisek Písečného vrchu poznáme taje hvězdárny a pestrobarevný svět rostlin botanické zahrady.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

Botanická zahrada v Teplicích Botanická zahrada v Teplicích
 

výlet s dětmi - Krušné hory - Božídarsko

Klášterec nad Ohří - od zámku až k zřícenině hradu

Klášterec nad Ohří ležící na úpatí svérázných Krušných hor nabízí řadu atraktivit, které lze navštívit i s rodinou. Samotné město vybízí k návštěvě zámku s jedinečným parkem a prezentací českého i zahraničního porcelánu. Lze navštívit podzemní prostory kostela Nejsvětější Trojice tzv. Thunskou hrobku, poté vystoupat do výšin věže radnice s vyhlídkou, osvěžit se a zadovádět v městském aquaparku či pobýt v krásném areálu lázní Evženie na okraji města. Pro zdatnější jedince nebo rodiny je další možností pěší výlet na zříceninu hradu Egerberk, která se nachází na druhém břehu řeky Ohře v zalesněných kopcích.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Klášterec nad Ohří - Sala terrena Klášterec nad Ohří - Sala terrena
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby