TOP výlety (5)

Kam na výlet?
Krušné hory
Krušné hory - Teplicko (15)    Krušné hory - Chomutovsko (10)    Krušné hory - Božídarsko (28)    Krušné hory - Kraslicko (22)   
výlet autem - Krušné hory - Kraslicko

Krásná místa přírodního parku Přebuz

Tento výlet tvoří krátké procházky k přírodním i historickým zajímavostem v horské krajině mezi obcemi Rotava a Přebuz. Z typické krušnohorské náhorní obce Přebuz se podíváme ke vřesovišti u zaniklé osady Rolava a pak v okolí Šindelové nás čeká skalní hřib, torzo vysoké pece a rekreační Rybník. V závěru výletu si zajedeme k čedičovému lomu Rotava a do pozoruhodného údolí potoka Skřiváň.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Rotavské varhany - čedičový lom Rotava Rotavské varhany - čedičový lom Rotava
 

výlet autem - Krušné hory - Božídarsko

Za historií Krušných hor z podhůří až na vrcholy

Vydejte se s námi na výlet do jednoho z nejvýznamnějších horních měst Evropy – Jáchymova, které se rozprostírá v hlubokém údolí pod nejvyšším vrcholem Krušných hor. Dnes sem místo horníků přijíždí lázeňští hosté za léčivými účinky radioaktivních minerálních pramenů. V Jáchymově si prohlédneme nejzajímavější historické památky, podíváme se k dolu Svornost a na Šlikův hrádek. V horském městu Boží Dar navštívíme vlastivědné muzeum a za podmanivým výhledem si zajedeme na Klínovec.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Šlikův hrádek Šlikův hrádek
 

výlet autem - Krušné hory - Kraslicko

Středověká horní města a obce Krušných hor

Tento výlet nám nabídne ke shlédnutí národopisné muzeum a historické památky v Nejdku, kterým vévodí vysoká hradní věž na skále a stoupající křížovou cestu ke Křížovému vrchu nad městem. Poté navštívíme horskou obec Nové Hamry, odkud lze vyrazit k procházkám po okolí či navštívit bazén a na závěr se podíváme k Horní Blatné, kde navštívíme rozhlednu a prozkoumáme Vlčí jámy na nedalekém Blatenském vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Skaliska v Nových Hamrech Skaliska v Nových Hamrech
 

výlet autem - Krušné hory - Kraslicko

Pozoruhodná místa v Kraslicích a okolí

Tento výlet nám přiblíží zámek a mauzoleum v Jindřichovicích a historické památky v Kraslicích, poznáme přírodu s domky a chalupami ve Stříbrné a nakonec pohlédneme na českoněmecké pohraničí z Olověného vrchu vypínajícího se nad Bublavou.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Stříbrná Stříbrná
 

výlet autem - Krušné hory - Kraslicko

Daleké výhledy i tajemné slatě na krušnohorských pláních

Krajina na náhorní pláni kolem Božího Daru má své nezaměnitelné kouzlo. Její krásu poznáme zblízka díky nenáročným místní turistickým okruhům. Naopak za panoramatickým výhledem se vypravíme na vrchol Fichtelbergu, kde získáme představu o rozlehlosti Krušných hor. Poetiku horských samot okusíme v osadě Ryžovna a netradičním výhledem na Krušné hory z Plešivce naše putování uzavřeme.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Na vrcholu Fichtelberg Na vrcholu Fichtelberg
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 »
Partnerské weby