TOP výlety (22)

Kam na výlet?
Krušné hory
Krušné hory - Teplicko (15)    Krušné hory - Chomutovsko (10)    Krušné hory - Božídarsko (28)    Krušné hory - Kraslicko (22)   
výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

18.8.2010 Naučnou stezkou Jáchymovské peklo

Jáchymovské peklo je synonymem pro uranové doly v okolí Jáchymova, ve kterých v 50. letech minulého století za komunistického režimu pracovali v nelidských podmínkách tisíce politických vězňů. Tento na první pohled nevesele vyhlížející výlet je však velmi poučný a objevíme při něm spoustu nádherných zákoutí přírody v příkrém údolí Jáchymovského potoka, u rybníků pod bývalým dolem Eduard nebo v okolí skautské mohyly. Příjemnější část historie Jáchymova nám pak poodhalí Šlikův hrádek spolu s dalšími historickými památkami ve městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Jáchymov - lázeňské centrum Agricola Jáchymov - lázeňské centrum Agricola
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

28.7.2010 Přírodním parkem Stráž

Pro divokou a zároveň půvabnou krajinu nad údolím řeky Ohře jsou charakteristické špičaté kopce protkané skalními žílami i souvislé horské hřebeny ve vyšších partiích. Na jedné z čedičových homolí stával ve středověku obranný hrad, jehož zříceniny jsou naším prvním cílem. Krásy Přírodního parku Stráž nad Ohří si nejlépe vychutnáme z táhlých pastvin okolo horské obce Srní a vrcholným zážitkem celého výletu bude prohlídka Horního Hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Krajna nad obcí Srní Krajna nad obcí Srní
 

výlet pěšky - Krušné hory - Teplicko

Přírodním parkem Východní Krušné hory

Vydejme se za nenápadným půvabem a divokou krásou Přírodního parku Východní Krušné hory v okolí Cínoveckého hřbetu a Komáří hůrky. Prozkoumáme území, kde se nachází hojně mokřadů a rašelinišť, časté jsou i horské květnaté louky. Typické pro krajinný ráz přírodního parku jsou kamenné hrázky mezi poličky a loukami a také rozptýlené skupiny dřevin v rozlehlých pláních.

více…

náročnost:

délka celkem: 22 km

výhledy na Krušnohorské louky výhledy na Krušnohorské louky
 

výlet pěšky - Krušné hory - Teplicko

Přes Komáří hůrku na zříceninu hradu Kyšperk

Během 14 km dlouhého výletu navštívíte dvě zříceniny gotických hradů, seznámíte se s pozůstatky středověké těžby a při dobré viditelnosti se pokocháte kruhovým výhledem na České středohoří a panorama Krušných hor z vrcholu Komáří hůrky.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

zřícenina hradu Kyšperk zřícenina hradu Kyšperk
 

výlet pěšky - Krušné hory - Chomutovsko

Do skalnatých údolí a divokých roklí v okolí Kalku

Dobrodružný výlet nás zavede do dvou skalnatých údolí – Načetínského a Telčského potoka zbíhajících se v místě bývalé sklářské obce Gabrielina huť.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

skaliska v údolí Načetinského potoka skaliska v údolí Načetinského potoka
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Naučné stezky v okolí Božího Daru

Vydejte se za krásou a poznáním Krušných hor po naučných stezkách – Božídarské rašeliniště a Blatenský příkop a pak okolo vrcholu Božídarského Špičáku zpět.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

sejpy v Božídarském rašeliništi sejpy v Božídarském rašeliništi
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Zříceniny hradů ve srázech nad Ohří

Oblast malebného podhůří Krušných hor patřící do přírodního parku Stráž nad Ohří je známá svou vysokou krajinnou a estetickou hodnotou. Tento výlet vám umožní se s ní seznámit a představí vám dvě zajímavé zříceniny hradů.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

cestou k Hornímu Hradu cestou k Hornímu Hradu
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Na vrchol Plešivec

Tento výlet nám umožní se pokochat výhledy z rozhledny na vrcholu Plešivce. Okolím Mrtvého rybníka se budeme vracet přes slatiny a vřesoviště zpět do Abertam.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

na vrcholu Plešivce na vrcholu Plešivce
 

výlet pěšky - Krušné hory - Kraslicko

Z Kraslic po naučné stezce Stopami horníků

Okolí měst Kraslic a Bublavy bylo v dobách minulých protkáno řadou nalezišť měděné a železné rudy. Němým svědkem té doby je vrch Tisovec, kde se nacházelo důlních děl nejvíce. My se v našem výletě vypravíme k tomuto místu a naším zrakům také neunikne bývalá hornická obec Bublava, Olověný vrch a Zelená hora s nádhernými výhledy na krajinu v českoněmeckém pohraničí, kde řeka Svatava a její přítoky vytvořily hluboce zaříznutá údolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Okolí kostela v Bublavě Okolí kostela v Bublavě
 

výlet pěšky - Krušné hory - Kraslicko

Rájeckým údolím na vrchol Špičáku

V tomto výletě navštívíme obec Stříbrnou, kde nás zaujmou místní malebná stavení, kolem Rájeckého potoka projdeme hluboce sevřeným údolím Nancy, vystoupáme do výšin na Špičák, kde pohlédneme do modravých dálek českoněmeckého pohraničí. Nakonec objevíme malé skalní město s řadou pozoruhodných kamenných útvarů poblíž Šišáku nad obcí Stříbrná.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Skalní útvary v okolí Šišáku Skalní útvary v okolí Šišáku
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby