TOP výlety (22)

Kam na výlet?
Krušné hory
Krušné hory - Teplicko (15)    Krušné hory - Chomutovsko (10)    Krušné hory - Božídarsko (28)    Krušné hory - Kraslicko (22)   
výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

18.8.2010 Naučnou stezkou Jáchymovské peklo

Jáchymovské peklo je synonymem pro uranové doly v okolí Jáchymova, ve kterých v 50. letech minulého století za komunistického režimu pracovali v nelidských podmínkách tisíce politických vězňů. Tento na první pohled nevesele vyhlížející výlet je však velmi poučný a objevíme při něm spoustu nádherných zákoutí přírody v příkrém údolí Jáchymovského potoka, u rybníků pod bývalým dolem Eduard nebo v okolí skautské mohyly. Příjemnější část historie Jáchymova nám pak poodhalí Šlikův hrádek spolu s dalšími historickými památkami ve městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Jáchymov - lázeňské centrum Agricola Jáchymov - lázeňské centrum Agricola
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

28.7.2010 Přírodním parkem Stráž

Pro divokou a zároveň půvabnou krajinu nad údolím řeky Ohře jsou charakteristické špičaté kopce protkané skalními žílami i souvislé horské hřebeny ve vyšších partiích. Na jedné z čedičových homolí stával ve středověku obranný hrad, jehož zříceniny jsou naším prvním cílem. Krásy Přírodního parku Stráž nad Ohří si nejlépe vychutnáme z táhlých pastvin okolo horské obce Srní a vrcholným zážitkem celého výletu bude prohlídka Horního Hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Krajna nad obcí Srní Krajna nad obcí Srní
 

výlet pěšky - Krušné hory - Teplicko

Přírodním parkem Východní Krušné hory

Vydejme se za nenápadným půvabem a divokou krásou Přírodního parku Východní Krušné hory v okolí Cínoveckého hřbetu a Komáří hůrky. Prozkoumáme území, kde se nachází hojně mokřadů a rašelinišť, časté jsou i horské květnaté louky. Typické pro krajinný ráz přírodního parku jsou kamenné hrázky mezi poličky a loukami a také rozptýlené skupiny dřevin v rozlehlých pláních.

více…

náročnost:

délka celkem: 22 km

výhledy na Krušnohorské louky výhledy na Krušnohorské louky
 

výlet pěšky - Krušné hory - Teplicko

Přes Komáří hůrku na zříceninu hradu Kyšperk

Během 14 km dlouhého výletu navštívíte dvě zříceniny gotických hradů, seznámíte se s pozůstatky středověké těžby a při dobré viditelnosti se pokocháte kruhovým výhledem na České středohoří a panorama Krušných hor z vrcholu Komáří hůrky.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

zřícenina hradu Kyšperk zřícenina hradu Kyšperk
 

výlet pěšky - Krušné hory - Chomutovsko

Do skalnatých údolí a divokých roklí v okolí Kalku

Dobrodružný výlet nás zavede do dvou skalnatých údolí – Načetínského a Telčského potoka zbíhajících se v místě bývalé sklářské obce Gabrielina huť.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

skaliska v údolí Načetinského potoka skaliska v údolí Načetinského potoka
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Naučné stezky v okolí Božího Daru

Vydejte se za krásou a poznáním Krušných hor po naučných stezkách – Božídarské rašeliniště a Blatenský příkop a pak okolo vrcholu Božídarského Špičáku zpět.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

sejpy v Božídarském rašeliništi sejpy v Božídarském rašeliništi
 

výlet pěšky - Krušné hory - Kraslicko

Z Kraslic po naučné stezce Stopami horníků

Okolí měst Kraslic a Bublavy bylo v dobách minulých protkáno řadou nalezišť měděné a železné rudy. Němým svědkem té doby je vrch Tisovec, kde se nacházelo důlních děl nejvíce. My se v našem výletě vypravíme k tomuto místu a naším zrakům také neunikne bývalá hornická obec Bublava, Olověný vrch a Zelená hora s nádhernými výhledy na krajinu v českoněmeckém pohraničí, kde řeka Svatava a její přítoky vytvořily hluboce zaříznutá údolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Okolí kostela v Bublavě Okolí kostela v Bublavě
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Zříceniny hradů ve srázech nad Ohří

Oblast malebného podhůří Krušných hor patřící do přírodního parku Stráž nad Ohří je známá svou vysokou krajinnou a estetickou hodnotou. Tento výlet vám umožní se s ní seznámit a představí vám dvě zajímavé zříceniny hradů.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

cestou k Hornímu Hradu cestou k Hornímu Hradu
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

Na vrchol Plešivec

Tento výlet nám umožní se pokochat výhledy z rozhledny na vrcholu Plešivce. Okolím Mrtvého rybníka se budeme vracet přes slatiny a vřesoviště zpět do Abertam.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

na vrcholu Plešivce na vrcholu Plešivce
 

výlet pěšky - Krušné hory - Chomutovsko

Z Hory Svaté Kateřiny až ke skalám v Národní přírodní rezervaci Jezerka

Tento výlet vám nabízí vzácně vyváženou kombinaci historických, přírodovědných a krajinářských zajímavostív v charakteristickém krušnohorském prostředí.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

náměstí v Hoře Svaté Kateřiny náměstí v Hoře Svaté Kateřiny
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 »
Partnerské weby