TOP výlety (75)

Kam na výlet?
Krušné hory
Krušné hory - Teplicko (15)    Krušné hory - Chomutovsko (10)    Krušné hory - Božídarsko (28)    Krušné hory - Kraslicko (22)   
výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

28.3.2013 Za poetikou krušnohorských samot

Tajemné lesy Blatenského vrchu, nezapomenutelná atmosféra samot Bludné a Rýžovny, pozůstatky důlní činnosti nad Hřebečnou - to je jen stručný výčet toho, co náš výlet nabízí. Okořeníme si jej malebnými pohledy na obec Pernink a vzdálený Plešivec, objevíme lesní kapličku ve svazích Liščí hory a nakonec spatříme krásy Horní Blatné z hájovny Vlčina.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

okolí samoty Ryžovna okolí samoty Ryžovna
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

22.3.2013 Za zimní krásou vřesovišť a slatí v Přírodním parku Přebuz

Krajina náhorních plání u Přebuzi patří mezi nejkrásnější z celých Krušných hor. Osou našeho výletu jsou široká, prosluněná údolí, kterými protékají řeky Rolava a Slatinný potok. Louky a vřesoviště kolem jejich meandrů vytvářejí scenérie, které uchvátí každého vnímavého návštěvníka.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

v Jelení v Jelení
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

24.2.2013 Na Fichtelberg a Klínovec

Rozlehlé pláni kolem Božího Daru dominují tři majestátné hory - Klínovec, Fichtelberg a Božídarský Špičák. My se vydáme zdolat první dvě, prostřednictvím nenáročného a atraktivního výletu. Vystoupáme do nejvyšších míst Krušných hor, kde na nás čekají ohromující výhledy a jedinečná severská atmosféra, která vládne na těchto vrcholech.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Fichtelberg, na vrcholu Fichtelberg, na vrcholu
 

výlet na kole - Krušné hory - Kraslicko

2.11.2011 Kraslicko a přírodní park Přebuz

Okolí Kraslic tvoří neporušená příroda s řadou vzácných druhů rostlin a živočichů. Město i jeho okolí má bohatou historii a četné památky.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

v Dolní Rotavě v Dolní Rotavě
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Teplicko

13.1.2011 Krušnohorská lyžařská magistrála: Komáří hůrka – Cínovec

Tento tip na výlet mapuje pravděpodobně nejvyhledávanější běžkařskou trasu v Krušných horách. Její oblíbenost není neopodstatněná. Kromě malebné krajiny Přírodního parku Východní Krušné hory jsou hlavním lákadlem především udržované tratě, malé výškové rozdíly a možnost občerstvení v cíli.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

na magistrále Pod Cínoveckým hřbetem na magistrále Pod Cínoveckým hřbetem
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

18.8.2010 Naučnou stezkou Jáchymovské peklo

Jáchymovské peklo je synonymem pro uranové doly v okolí Jáchymova, ve kterých v 50. letech minulého století za komunistického režimu pracovali v nelidských podmínkách tisíce politických vězňů. Tento na první pohled nevesele vyhlížející výlet je však velmi poučný a objevíme při něm spoustu nádherných zákoutí přírody v příkrém údolí Jáchymovského potoka, u rybníků pod bývalým dolem Eduard nebo v okolí skautské mohyly. Příjemnější část historie Jáchymova nám pak poodhalí Šlikův hrádek spolu s dalšími historickými památkami ve městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Jáchymov - lázeňské centrum Agricola Jáchymov - lázeňské centrum Agricola
 

výlet pěšky - Krušné hory - Božídarsko

28.7.2010 Přírodním parkem Stráž

Pro divokou a zároveň půvabnou krajinu nad údolím řeky Ohře jsou charakteristické špičaté kopce protkané skalními žílami i souvislé horské hřebeny ve vyšších partiích. Na jedné z čedičových homolí stával ve středověku obranný hrad, jehož zříceniny jsou naším prvním cílem. Krásy Přírodního parku Stráž nad Ohří si nejlépe vychutnáme z táhlých pastvin okolo horské obce Srní a vrcholným zážitkem celého výletu bude prohlídka Horního Hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Krajna nad obcí Srní Krajna nad obcí Srní
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

18.3.2010 Zasněženou krajinou okolo pramenišť řeky Rolavy a Slatinného potoka

Nechme se okouzlit podmanivou krásou širých plání i hustých lesů, z nichž čiší klid a dokonalá harmonie nedotknuté přírody. Chráněné lokality jako jsou národní přírodní rezervace Velké a Malé jeřabí jezero, Velký močál nebo Přebuzské vřesoviště si i v zimních měsících zachovávají svou tajuplnou atmosféru, která ve vás zůstane ještě dlouho po absolvování tohoto výletu. Pečlivě udržované lyžařské stopy a možnost občerstvení atraktivitu této trasy ještě zvyšují.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

údolí Slatinného potoka u Jelení údolí Slatinného potoka u Jelení
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

17.3.2010 Z Přebuzi na Špičák

Na této trase poznáme zasněžené Přebuzské vřesoviště, projedeme malebným a tichým Rájeckým údolím, našimi společníky budou na okamžik skaliska ve svazích Šišáku a v závěru pak pohlédneme na krásy Rájeckého údolí a pohraniční krajinu z vrcholu Špičáku s dřevěnou vyhlídkou.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Špičák - vrcholové výhledy Špičák - vrcholové výhledy
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Teplicko

17.2.2010 Krušnohorská lyžařská magistrála: Komáří hůrka – Nakléřov

Nejvýchodnější část Krušnohorské lyžařské magistrály nás zavede přes Komáří hůrku, Fojtovskou pláň a Adolfov do více jak 600 let starého Nakléřova.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

kaple sv.Wolfanga v Komáří Hůrce kaple sv.Wolfanga v Komáří Hůrce
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 6 7 8 »
Partnerské weby