TOP výlety (64)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet s dětmi - Havlíčkobrodsko

23.5.2016 Posázavským Pacifikem za krásou řeky Sázavy

Již na sklonku 19. století se začal budovat Posázavský Pacifik, takový, jaký jej můžete poznat i dnes. Železniční trať z Modřan přes Davli podél Sázavy až do Světlé nad Sázavou je pro svou romantickou podobu a odvážné řešení právem zařazována k nejhezčím v republice. Během tohoto výletu se vám představí úsek tratě mezi Světlou nad Sázavou a Chřenovicemi. Čekají zde na vás malebné zátoky, které inspirovaly při pravidelných skautských táborech i Jaroslava Foglara.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Sázava ve Stvořidlech Sázava ve Stvořidlech
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.5.2013 Vyhlídky nad Děčínem aneb výstup na Stoličnou horu

Chcete-li mít město Děčín, okolní krajinu a určitou část kaňonu Labe jak se říká jako na dlani, pak protáhlý hřeben Stoličné hory s vyhlídkami je tím pravým místem. Voňavé lesy této hory s vyhřátými skalními útvary nabízejí příjemné procházky a relaxaci, které ocení nejen nadšení turisté, ale i rodiny s dětmi.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

27.6.2012 Pohádkově krásná místa Žďárských vrchů

Jako místo kde se zastavil čas vypadá malebná osada Samotín. Zachovalá venkovská stavení se rozkládají ve stínu mohutných stromů, malé rozkvetlé zahrádky ohrazují plaňkové ploty. To vše evokuje dobu, kdy se na pohádky věřilo, na každé půdě bydlel rarášek a v nedalekém lese se v noci ozýval hejkal. Neméně poetické jsou i z dálky viditelné skály Dráteníčků či krásné a hluboké lesy, které budeme projíždět.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

v Samotíně v Samotíně
 

výlet s dětmi - Těšínské Slezsko

9.5.2012 Výlet na kole po naučné stezce města Šenova

Ve venkovské krajině mezi městy Šenov a Havířov byla vyznačena zajímavě vedená Naučná stezka, která nás zavede k historickým kořenům zdejšího kraje. Uvidíme větrné mlýnky, útulné roubenky, staletými duby zpevněné hráze rybníků, zbytky mokřin kolem Lučiny či husté lesy na Babčoku.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

u Šenovských rybníků u Šenovských rybníků
 

výlet s dětmi - Třebíčsko

4.5.2012 Na kole do okolí Budišova

Největším lákadlem pro děti je v Budišově krásný čtyřkřídlý zámek, který ukrývá rozsáhlé sbírky zoologického depozitáře. Kdo z nich by si nechtěl prohlédnou zblízka a v klidu exotická zvířata i zvěř našich lesů? Samotný zámek je krásná budova obklopená zámeckým parkem s řadou drobných staveb. Ale byla by škoda zůstat jen zde. Budišov se totiž nachází ve svérázné krajině přírodního parku Třebíčsko. Tu tvoří volně roztroušené balvany a menší skalky, které spolu s loukami, drobnými lesíky, remízky a rybníky vytvářejí malebný a nezaměnitelný ráz této krajiny. Hustá síť cyklotras a silniček nám umožní ji poznat na kole.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

kostel v Budišově kostel v Budišově
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

4.6.2011 Od Milovského rybníku ke Čtyřem Palicím

Tento nenáročný výlet nás zavede do nejkrásnější části Žďárských vrchů v okolí širokého údolí řeky Svratky. Kromě krásné přírody navštívíme rybník s čistou vodou vhodný ke koupání, monumentální skaliska Čtyři Palice, uvidíme útulná venkovská stavení a v Milovech a Křižánkách máme také nejednu možnost se stylově občerstvit.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

u Milovského rybníka u Milovského rybníka
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

2.6.2011 Krajinou lesů, vod a strání v okolí Radostína

Okolí převážně rekreační obce Radostín tvoří husté a zdravé lesy protkané sítí lesní cest a silniček. Po nich se můžeme vydat na pěkný výlet do Račína, kde na návsi najdeme rybník plný leknínů a na jeho břehu sochu velikého raka.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

v Račíně v Račíně
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

1.6.2011 Ze Žďáru nad Sázavou k Velkému Dářku

Žďár nad Sázavou je pěkné město s řadou významných památek ležící na okraji Žďárských vrchů. Do jejich nitra se pohodlně dostaneme po nově vybudované cyklostezce. Kromě koupání ve Velkém Dářku, děti i dospělé potěší návštěva unikátní Zahradní železnice v Polničce s velkorysým areálem pro děti a občerstvením.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Polnička, areál Zahradní železnice Polnička, areál Zahradní železnice
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

14.10.2009 Litoměřická zastavení

Při tomto zastavení v Litoměřicích pohlédneme na kdysi slavné středověké město se svými krásnými domy okolo náměstí, historickým sklepením a monumentálními kostely, sevřené zachovalým opevněním. Od čilého městského ruchu si tedy oddechneme na hradebních parkánech nebo ve vyhlídkové věži Domu u Kalicha. Navštívíme vlastivědné muzeum ve Staré radnici s bohatými sbírkami a památnou světničku básníka K. H. Máchy. Pokud nám zbude čas a síla, vystoupáme k rozhledně s restaurací na vrchu Mostka s pohledy na staré Litoměřice s Dómským pahorkem či na panorama Českého středohoří s Házmburkem a památnou horu Říp. Vyhovíme také našim ratolestem a navštívíme koupaliště nedaleko Labe na Písečném ostrově.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

pohled na Litoměřice a Dómský pahorek z věže Domu u Kalicha pohled na Litoměřice a Dómský pahorek z věže Domu u Kalicha
 

výlet s dětmi - České středohoří - východ

20.8.2009 Terezín - místo, kde kráčely dějiny

Přijměte naši pozvánku a nechte se ohromit světovým unikátem - městem, které je dodnes jako celek jedinou nejmodernější bastionovou pevností na světě, postavenou v čistém slohu francouzské fortifikační školy. Můžeme se těšit na pozoruhodné prohlídkové trasy v pevnostním systému včetně různých atrakcí a doprovodných služeb. Hlavním bodem tohoto výletu však bude návštěva Památníku Terezín v Malé pevnosti s expozicí, připomínající neblahou historii let 1939-45 v době německé okupace za 2. světové války.

více…

náročnost:

délka celkem: 3 km

Terezín - Národní hřbitov před Malou pevností Terezín - Národní hřbitov před Malou pevností
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 »
Partnerské weby