TOP výlety (84)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet autem - Maloskalsko a Pojizeří

27.4.2016 3 velkolepé zámky nad Jizerou

Malebný kraj kolem řeky Jizery na hranici Českého ráje ve Středních Čechách je domovem řady historických skvostů těšících se značnému obdivu a hojné návštěvnosti turistů. V našem putování krajinou kolem Jizery navštívíme zámek v Mnichově Hradišti spjatý s Valdštejny, zámek Hrubý Rohovec stojící nad řekou a na závěr budeme obdivovat zámek Sychrov obklopeného jedinečným anglickým parkem s řadou staveb, které jej zkrášlují.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

zámek Sychrov zámek Sychrov
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

4.5.2015 Aš a zajímavosti v jejím okolí

Nabídka turistických cílů v Ašském výběžku je pestrá. Během jediného dne můžeme navštívit zámeček s originální expozicí, vystoupat na jedinečnou kamennou rozhlednu, prozkoumat zříceniny hradu a zámku a projít se ke strmým skalám. To vše je zasazeno do mírně kopcovité a venkovsky příjemné krajiny.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj Aš, Bismarckova rozhledna na vrchu Háj
 

výlet autem - Ostravsko

11.4.2011 S dětmi po zajímavostech Ostravy

Tento výlet Vám nabídne prohlídku Slezskoostravského hradu, který je dnes dějištěm řady kulturních akcí a v jehož sklepení jsou ukryté čarodějnice, poté shlédnete působivé unikátní miniaturní modely evropských a bájných staveb a na závěr navštívíme Landek park, kde se vedle sportování či odpočinku dozvíte o tomto místě na soutoku Odry a Ostravice mnoho zajímavého z dob pravěkých i nedávných.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Slezskoostravský hrad - vstupní brána s věží Slezskoostravský hrad - vstupní brána s věží
 

výlet autem - Žluticko

19.11.2010 Zajímavá místa v Tepelské hornatině

Tento výlet nám ukáže přírodní krásy v okolí obce Prameny, kde poznáme přírodní památku Křížky a Upolínovou louku, za obcí Nová Ves objevíme další hadcový pahorek - Dominovu skalku a nedaleký pramen Grünské kyselky. Na závěr se přemístíme do obce Teplá, kde sklidí náš obdiv starobylé památky a především Klášter premonstrátů s chrámem Zvěstování Panny Marie.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Křížky Křížky
 

výlet autem - Žluticko

15.11.2010 Historické památky na Žluticku

Na trase tohoto výletu poznáme Žlutice, pozoruhodné historické město s řadou zachovalých památek. V malé vsi Kobylé uvidíme ukázky chovu hospodářských zvířat a jezdecký oddíl, v obci Chyše navštívíme zámek, pivovar a nedalekou monumentální stavbu kostela Zvěstování Panny Marie. Na závěr se ponoříme do oázy klidu, barev a vůní v rozsáhlém parku při zámku Valeč.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Žlutice - Velké náměstí Žlutice - Velké náměstí
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

5.10.2010 Františkovy Lázně a jejich okolí

Na trase tohoto výletu se podíváme do Frantiskových Lázní, kde shlédneme lázeňskou architekturu v zeleni parků a lesoparků. V motýlí farmě v Žírovicích se podíváme na exotické motýly v jejich přirozeném prostředí, prohlédneme si památkovou rezervaci lidové architektury v Novém Drahově a na závěr objevíme bahenní sopky v rezervaci SOOS.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Františkovy Lázně - Náměstí Míru Františkovy Lázně - Náměstí Míru
 

výlet autem - Ašsko a Chebsko

8.9.2010 Zajímavosti v okolí přehrady Jesenice

V tomto výletě navštívíme Starý Hrozňatov při hranici s Německem, kde se na návrší nad obcí nalézá barokní areál Lorety a v samotné obci se na skále vypíná válcová Černá věž zámku, dále poznáme chladivé vody přehrady Jesenice na plovárně ve vsi Dřenice, shlédneme muzeum porcelánu v zámku Mostov a nakonec se podíváme ke starokladrubským koním v nedalekých Nebanicích.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Mostov - zámek Mostov - zámek
 

výlet autem - Šumava - Trojmezí

26.11.2008 Z Vimperku k Boubínskému jezírku

Město Vimperk se svým okolím nabízí nemálo zajímavých míst čekající na Vaše objevení či obohacení. Náš výlet Vás zavede do časů minulých na zámek a do historického jádra ve Vimperku, do nejvýše položené železniční stanice v Čechách v Kubově Huti a do jedinečných přírodních scenérií kolem Boubínského jezírka.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Vimperk - renesanční zámek Vimperk - renesanční zámek
 

výlet autem - Pálava

21.11.2008 Za větrnými mlýny a vinnými sklepy okolo Čejkovic

Budete-li projíždět okolím Klobouk u Brna nebo Čejkovic, naskytne se Vám možnost shlédnout dřevěné mlýny, kterých je v těchto částech už pomalu. Díky skupině nadšenců bojujících proti zániku těchto technických památek minulosti máme jedinečnou možnost poznat tento kut naší země z jiného pohledu. Výlet Vám také nabídne to, co je pro tuto oblast typické – vinné sklepy. Těch je okolo Čejkovic dosti, zvláště Templářské stojí za shlédnutí.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Čejkovice - zámecký hotel Čejkovice - zámecký hotel
 

výlet autem - Západní Krkonoše

27.10.2008 Ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí

Špindlerův Mlýn je považován za perlu Krkonoš především kvůli své příznivé poloze uprostřed nejvyšších českých hor. Můžete vybírat z bohaté nabídky turistických cest v údolích i na hřebenech, které Vás provedou krásnými místy s širokými výhledy do krajiny. Kromě toho se také podíváme na rozhlednu na vrcholu Přední Žalý a zavítáme do Vrchlabí na zámek a shlédneme řadu památek města.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

Špindlerův Mlýn, v pozadí vrchol Medvědín Špindlerův Mlýn, v pozadí vrchol Medvědín
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 7 8 9 »
Partnerské weby