TOP výlety (76)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

14.1.2014 Rýmařovsko na běžkách - Údolím Podolského potoka na Skřítek

V okolí Rýmařova se nachází poměrně hustá síť udržovaných běžeckých stop, které z této oblasti za vhodných sněhových podmínek dělají TOP lokalitu pro běžkaře na Moravě. Tímto seriálem Vám chceme postupně představit to nejzajímavější.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

v okolí osady Žďárský Potok v okolí osady Žďárský Potok
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

28.3.2013 Za poetikou krušnohorských samot

Tajemné lesy Blatenského vrchu, nezapomenutelná atmosféra samot Bludné a Rýžovny, pozůstatky důlní činnosti nad Hřebečnou - to je jen stručný výčet toho, co náš výlet nabízí. Okořeníme si jej malebnými pohledy na obec Pernink a vzdálený Plešivec, objevíme lesní kapličku ve svazích Liščí hory a nakonec spatříme krásy Horní Blatné z hájovny Vlčina.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

okolí samoty Ryžovna okolí samoty Ryžovna
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

22.3.2013 Za zimní krásou vřesovišť a slatí v Přírodním parku Přebuz

Krajina náhorních plání u Přebuzi patří mezi nejkrásnější z celých Krušných hor. Osou našeho výletu jsou široká, prosluněná údolí, kterými protékají řeky Rolava a Slatinný potok. Louky a vřesoviště kolem jejich meandrů vytvářejí scenérie, které uchvátí každého vnímavého návštěvníka.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

v Jelení v Jelení
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

24.2.2013 Na Fichtelberg a Klínovec

Rozlehlé pláni kolem Božího Daru dominují tři majestátné hory - Klínovec, Fichtelberg a Božídarský Špičák. My se vydáme zdolat první dvě, prostřednictvím nenáročného a atraktivního výletu. Vystoupáme do nejvyšších míst Krušných hor, kde na nás čekají ohromující výhledy a jedinečná severská atmosféra, která vládne na těchto vrcholech.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Fichtelberg, na vrcholu Fichtelberg, na vrcholu
 

výlet na běžkách - Šumava - Povydří, Pláně

8.2.2013 Na běžkách údolím Vydry a Roklanského potoka

Divoká a nezkrotná řeka Vydra, která se z hučením valí přes oblé kameny a balvany, je jedním ze symbolů Šumavy. Její přítok Roklanský potok, naopak poklidně meandruje v širokém prosluněném údolí. Jeho vody mají barvu slabého černého čaje, je to barva vod rozsáhlých slatí pod Roklanem, které ho celý rok napájejí. My budeme poznávat tuto krajinu po komfortních udržovaných trasách, na kterých můžeme společně vychutnávat zážitek z jízdy i krásu přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

malebná krajina nad údolím Vydry, cestou do Modravy malebná krajina nad údolím Vydry, cestou do Modravy
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

6.2.2013 Okruh pro běžkaře z Ovčárny do Červenohorského sedla

Pro jarní běžkování a nebo během mírné zimy se musíme za pěknými výlety vydat do nejvyšších pater našich hor. Nejvhodnější jsou Jeseníky a Krkonoše. Tento výlet je vedený v nadmořské výšce nad 1000 m a kromě sportovního zážitku nabízí i jedinečné výhledy prakticky na všechny významnější hory Jeseníků a za dobré viditelnosti i na Orlické hory a Beskydy.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

v sedle pod Pradědem v sedle pod Pradědem
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

3.3.2012 Na běžkách ze Skřítku na Rabštejn

V okolí motorestu Na Skřítku jsou 3 udržované lyžařské běžecké okruhy. My využijeme ten nejdelší k podniknutí nenáročného výletu pro celou rodinu k atraktivním skálám a horské chatě Rabštejn.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Rabštejn - vrcholová vyhlídka Rabštejn - vrcholová vyhlídka
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Teplicko

13.1.2011 Krušnohorská lyžařská magistrála: Komáří hůrka – Cínovec

Tento tip na výlet mapuje pravděpodobně nejvyhledávanější běžkařskou trasu v Krušných horách. Její oblíbenost není neopodstatněná. Kromě malebné krajiny Přírodního parku Východní Krušné hory jsou hlavním lákadlem především udržované tratě, malé výškové rozdíly a možnost občerstvení v cíli.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

na magistrále Pod Cínoveckým hřbetem na magistrále Pod Cínoveckým hřbetem
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

18.3.2010 Zasněženou krajinou okolo pramenišť řeky Rolavy a Slatinného potoka

Nechme se okouzlit podmanivou krásou širých plání i hustých lesů, z nichž čiší klid a dokonalá harmonie nedotknuté přírody. Chráněné lokality jako jsou národní přírodní rezervace Velké a Malé jeřabí jezero, Velký močál nebo Přebuzské vřesoviště si i v zimních měsících zachovávají svou tajuplnou atmosféru, která ve vás zůstane ještě dlouho po absolvování tohoto výletu. Pečlivě udržované lyžařské stopy a možnost občerstvení atraktivitu této trasy ještě zvyšují.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

údolí Slatinného potoka u Jelení údolí Slatinného potoka u Jelení
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

17.3.2010 Z Přebuzi na Špičák

Na této trase poznáme zasněžené Přebuzské vřesoviště, projedeme malebným a tichým Rájeckým údolím, našimi společníky budou na okamžik skaliska ve svazích Šišáku a v závěru pak pohlédneme na krásy Rájeckého údolí a pohraniční krajinu z vrcholu Špičáku s dřevěnou vyhlídkou.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Špičák - vrcholové výhledy Špičák - vrcholové výhledy
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 6 7 8 »
Partnerské weby