TOP výlety (362)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Šumava - Železnorudsko

19.7.2016 Krása Zhůřských a Kepelských plání

Nezapomenutelná místa, kde voda z Kepelských mokřadů dává život řece Ostružná, táhlé pláně pod Hadím vrchem odkrývají meandrující Křemelnou nebo kde příkré svahy pod hřebenem Můstku ostře spadají do údolí Ostružné, jsou jen vybrané části skládačky, kterou se vám podaří zkompletovat absolvováním tohoto výletu. Pomyslným středem a zároveň jediným místem pro občerstvení na trase je pak rekreační obec Javorná se vzácným kostelem sv. Anny.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

Javorná - kostel Javorná - kostel
 

výlet na kole - Bruntálsko a Rýmařovsko

12.11.2015 Z Rýmařova na hrad Sovinec

Město Rýmařov se rozkládá v malebné podhorské krajině na rozhraní Hrubého a Nízkého Jeseníku. Je tedy ideálním východiskem pro zajímavé cyklistické okruhy. Tento výlet vás zavede mírně kopcovitou krajinou přírodního parku Sovinecko k monumentálnímu hradu. Cestou v řídce osídlené krajině vás budou překvapovat krásné výhledy na kulturní krajinu Nízkého Jeseníku i na mohutnou hradbu hřebene Jeseníků.

více…

náročnost:

délka celkem: 38 km

ve Stránském ve Stránském
 

výlet na kole - Tachovsko

30.7.2015 Na kole k zaniklé obci Pleš a k Náměstí přírody

Za krásami hlubokých lesů, přes zaniklé osady českého pohraničí k Náměstí přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

 

výlet na kole - Šumava - Železnorudsko

20.5.2015 Nýrsko a Svatá Kateřina

Tento výlet je veden na samém okraji Šumavy, kde se toto horské pásmo krátce sníží, aby se mohlo o pár kilometrů dál opět vzedmout až do tisícových výšek, ale již jako Český les. V první polovině tohoto výletu poputujeme po rozhraní Šumavy a Českého lesa a budeme se kochat výhledy na nejvyšší vrcholy obou pohoří. V druhé polovině se ponoříme do hustých pohraničních lesů Královského hvozdu, kde nás potěší křehká krása rašelinišť a jedinečné výhledy na vodní hladinu Nýrska.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

malebná krajina v okolí Červeného Dřeva malebná krajina v okolí Červeného Dřeva
 

výlet na kole - Děčínsko

30.4.2015 S kolem na dvě stolové hory

Krajina v okolí Děčínského Sněžníku je v mnoha ohledech unikátní a v rámci České republiky nezaměnitelná. Na východě ji ohraničují strmé stěny kaňonu Labe na jihozápadě zvolna přechází v masiv Krušných hor. Její centrální část tvoří, pohledově velmi atraktivní, pískovcové skalní desky a stolové hory. Nejvýraznější je Děčínský Sněžník a saský Großer Zschirnstein. Obě tyto hory lzde zdolat s horským kolem a potěšit se tak jedinečnými výhledy na tuto fascinující krajinu.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

jedinečné terasy Sněžníku jedinečné terasy Sněžníku
 

výlet na kole - Moravskoslezské Beskydy

24.3.2015 Staré Hamry a Gruň

Staré Hamry leží nad vodní hladinou přehrady Šance a jsou ze všech stran obklopeny horskými velikány. Pokud chcete poznat pravou tvář Beskyd musíte se vydat zde do jejich nitra, kde z nekonečných lesů ráno stoupají husté mlhy, na pasekách se pasou jeleni i srnci, večer podnikají své loupeživé výpravy divočáci a jasné hvězdy soupeří se světélky samot roztroušených po okolních kopcích.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

jaro ve stráních nad řekou Ostravice jaro ve stráních nad řekou Ostravice
 

výlet na kole - Žluticko

23.3.2015 Ze Žlutic po kopcích nad údolím řeky Střely

Krajina kolem Žlutic a žlutické vodní nádrže nabízí náročnější terény ve svazích Mlyňanského vrchu, Mašličky, Hůrky a Vraního vrchu. Závěr trasy je okořeněn zdoláním Dlouhého vrchu s dalekým výhledem na okolí Verušic, na vzdálenou stolovou horu Vladař a na členité kopce a louky kolem vodní nádrže Žlutice.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

Sovolusky Sovolusky
 

výlet na kole - Šumava - Lipensko

18.7.2014 Od Lipna na Svatý Tomáš a dál až ke Spáleništi

Nenáročná trasa během níž uvidíte zříceninu Vítkův kámen, osady v okolí Multerbergského rašeliniště a mnoho krásných výhledů na Lipno a Pošumaví.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

zřícenina hradu Vítkův kámen zřícenina hradu Vítkův kámen
 

výlet na kole - Šumava - Povydří, Pláně

9.6.2014 Velký okruh přes Povydří

Tento náročnější výlet začíná v obci Rejštejn, ležící při soutoku Otavy s Losenicí v nadmořské výšce 568 metrů. Trasa stoupá po silnici malebným a jedinečným údolím Otavy k vodní elektrárně Čeňkova Pila a pokračuje nahoru kol řeky Vydry do Srní, Antýglu a Modravy, kde se naskýtá mnoho příležitosti k občerstvení v okolí nádherné přírody. Projedete Filipovu Huť, Kvildu a Horskou Kvildu s krásnými výhledy a chalupami a vystoupáte ke Zhůří, kde vás čeká dlouhý sjezd k bývalým Myším Domkům. Do Rejštejnu, cíle této trasy, je to odtud už jen necelý kilometr.

více…

náročnost:

délka celkem: 45 km

Zhůří - pohled do okolí Zhůří - pohled do okolí
 

výlet na kole - Třebíčsko

3.5.2014 Mlynářskou stezkou kolem Oslavy-na kole s dětmi

Velké Meziříčí je malebné město se zachovalým historický jádrem, které vyrostlo na soutoku Balínky a Oslavy kolem mohutného hradu tyčícího se na strmé skále. My se vydáme z města po proudu řeky Oslavy do širokých prosluněných údolí, které ji lemují. Dříve zde šumění stromů a řeky doplňoval pravidelný klepot mlýnů, které využívaly sílu vody ve prospěch člověka. Jejich minulost i současnost nám přiblíží právě tato Mlynářská stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

řeka Oslava v Nesměřském údolí řeka Oslava v Nesměřském údolí
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 35 36 37 »
Partnerské weby