TOP výlety (281)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet pěšky - Jihlavsko

23.4.2015 Pěší výlet z Žirovnice do Počátků

Přijměte pozvánku k návštěvě významných historických památek obklopených úchvatnou krajinou na rozhraní Čech a Moravy. Příjemné prostředí s mimořádně čistým vzduchem, řada rybníků, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem to vše vyzařuje nezapomenutelnou pohodu a klid. Čeká zde na nás i půvabný zámek s hodnotnými expozicemi, malebné historické centrum v Počátcích a osvěžující koupel na plovárně rybníku Budín.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy minotaurů na I. nádvoří
 

výlet pěšky - Děčínsko

26.3.2015 Krásné vyhlídky na pravém břehu Labe

Kaňon Labe je jedinečný přírodní útvar a to nejen v rámci Labský pískovců. Řeka Labe zde vytvořila místy až 300 m hluboký kaňon, který je nejhlubším pískovcovým kaňonem v Evropě. Zejména na jeho pravém břehu se zachovaly rozsáhlé porosty přirozených lesů a to od lužních lesů na březích, přes bučiny na svazích až po bory na hranách pískovcových stěn. Krásu tohoto výjimečného místa vám přiblíží tento výlet.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

Růžová vyhlídka - kaňon Labe Růžová vyhlídka - kaňon Labe
 

výlet pěšky - Podbeskydí

18.3.2015 Štramberk a okolí

Tato trasa je sice krátká, ale plná turistických atraktivit jako je historické jádro městečka, dvě vyhlídkové věže, skaliska, jeskyně a Stříbrné jezírko.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

V Botanické zahradě V Botanické zahradě
 

výlet pěšky - České středohoří - východ

19.6.2014 Za sochařskými díly Václava Levého

Projděte se okrajem kokořínské pískovcové oblasti kolem sochařských děl Václava Levého jinak než obvyklou a nejčastěji doporučovanou trasou...

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Čertovy hlavy Čertovy hlavy
 

výlet pěšky - Jihlavsko

10.12.2013 Praskoleská lípa a další zajímavosti v krajině u Telče

Okolí Mrákotína nedaleko Telče nabízí krásné romantické zákoutí a zajímavosti, které stojí za navštívení. V Praskolesích objevíme prastarou lípu, která v sobě ukrývá malou zvoničku, vystoupáme a prozkoumáme pozoruhodná skaliska na vrších Hradisko a Bradlo. Z těchto výšin pak pohlédneme do širého okolí a na závěr poznáme třpytivé vody Olešského rybníku, návrší s kostelíkem Sv. Jáchyma v Dobré Vodě a malebné okolí Pařezitého rybníku na okraji Kučerova lesa.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

25.11.2013 Za pěknými výhledy z kopců kolem Věcova

Rámec tohoto výletu tvoří čtyři vesničky obklopené kopcovitou krajinou Žďárských vrchů. My si vyšlápneme na ty nejvýznamnější vrcholy v jejich okolí, z nichž se nám budou otevírat daleké výhledy do kraje. Okolím obce Odranec se můžeme projít po naučné stezce Metodka a dozvíme se tak podrobnosti o krásné přírodě, tradicích a historii těchto míst. V závěru výletu nás mile překvapí mohutné skalisko na vrcholu Bohdalec.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kamenice - vrchol Kamenice - vrchol
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

21.11.2013 Z Nového Města na Moravě na Bílou skálu

Nové Město na Moravě je ideálním výchozím místem pro pěší túry do atraktivních oblastí Žďárských vrchů. V tomto výletě poznáme osvěžující vody a malebné břehy Novoměstského přírodního koupaliště a v nejvýše položené rekreační ploše ve Žďárských vrších – rybníku Sykovec. Druhá polovina výletu pak nabízí krásné výhledy na krajinu z Bílé skále, přírodní památku Pernovku a sportovní vyžití v areálu hotelu Ski.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

rybník Sykovec rybník Sykovec
 

výlet pěšky - Jihlavsko

15.10.2013 Z Polné údolím Šlapanky

V tomto výletě shlédneme jedinečné památky v Polné s dominantním chrámem Nanebevzetí Panny Marie, objevíme tajemný židovský hřbitov za obcí a zbytky mlýnu v čarovném údolí říčky Šlapanky. Poznáme krásné břehy rybníku Bor a Kukle a v závěru nás čeká prastarý kamenný most \"Lutrián\" při soutoku řeky Šlapanky a Zlatého potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

cestou do vsi Kamenná cestou do vsi Kamenná
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

11.4.2013 Za tajemnými místy pod Melechovem

Cílem tohoto výletu je dominantní vrchol Melechov, který je nevyšším bodem celého Ledečska. Cestou k němu si zajdeme k přírodní památce Čertův kámen a ochutnáme pramenitou vodu z Melechovské studánky. Ve stráni pod vrcholem pak navštívíme zříceninu tvrze se zachovalými zbytky mohutné věžovité stavby a v závěru se oddáme osvěžující koupeli v jednom z rekreačních rybníku u obce Kouty.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

zřícenina středověké tvrze Melechov zřícenina středověké tvrze Melechov
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

2.4.2013 Pozoruhodná místa v okolí Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou je bezesporu jedno z nejmalebnějších historických měst Česko-moravské vrchoviny, kterému vévodí již z dálky viditelný hrad. Prohlídkou hradu a dalekými výhledy z jeho hradeb však tento výlet pouze začíná. Vlajkovou lodí jsou pak především desítky zatopených lomů v okolí Lipnice, v jejichž sklaních stěnách byly postupně vytvořeny obří kamenné monumenty představující Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči. Významnou památkou na trase je i gotický kostel sv. Martina s polodřevěnou zvonicí v Dolním Městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Národní památník odposlechu - Zlaté oči Národní památník odposlechu - Zlaté oči
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 ... 27 28 29 »
Partnerské weby