TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na běžkách - Slavkovský les a Mariánské Lázně

Z Mariánských Lázní do Kladské

Tento výlet nás zavede do Mariánských Lázní – lázeňského klenotu a vstupní brány do území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Poznáme drsnou a krásnou zimní krajinu, vůni zdejších lesů a malebnou osadu Kladskou se zamrzlým Kladským rybníkem a sněhem zavátými rašeliništi.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

Mariánské Lázně - Křížový pramen Mariánské Lázně - Křížový pramen
 

výlet na kole - Jizerské hory

Okolím Josefova Dolu

I když má tento výlet pouhých 26 km, připravte se na plnohodnotný horský okruh. Vaši kondici a vytrvalost prověří nejprve výstup k věhlasné rozhledně Královka a napodruhé pak ještě vydatné stoupání z bývalé sklářské osady Kristiánov až k Rozmezí a přírodní rezervaci Na Čihadle. Těšit se naopak můžete na klasický horský travers okolo loveckého zámečku Nová Louka, parádní sešup do Josefova Dolu nebo na překrásný vodopád na Jedlovém potoce.

více…

náročnost:

délka celkem: 26 km

Na Čihadle - přírodní rezervace Na Čihadle - přírodní rezervace
 

výlet na kole - Pelhřimovsko

Z Kamenice nad Lipou přes Mnich na vrchol Bohutín

Vydejte se s námi na kole z městečka Kamenice nad Lipou s historickým jádrem a krásným zámkem do lesů rozprostírajících se okolo úzkorozchodné železnice.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

Hůrkův rybník v Bohdalíně Hůrkův rybník v Bohdalíně
 

výlet na běžkách - Tachovsko

Na vrchol hory Dyleň

Vydejte se s námi na nejvyšší horu severní části Českého lesa, která je nepřehlédnutelnou dominantou širokého okolí Mariánských Lázní. Hora Dyleň je opředena i řadou pověstí, z nichž jedna vypráví o neohroženém, velmi bohatém a mocném městě, jež se však vlastní chamtivostí zahubilo a pohltila jej hora. Nás dnes na vrchol přivedou daleké výhledy z vrcholů skal.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

cesta k Plánskému můstku cesta k Plánskému můstku
 

výlet pěšky - Pelhřimovsko

Z Pelhřimova do údolí Hejlovky

Vydejte se s námi na klasický turistický výlet z malebného náměstí v Pelhřimově, přes Starý Pelhřimov do údolí Hejlovky. Cestou zpátky budeme střídat pole a louky s malými vesničkami.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

Starý Pelhřimov - kostel sv. Jana Křtitele Starý Pelhřimov - kostel sv. Jana Křtitele
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

Za dalekými výhledy z Turnova na Kopaninu

Tento výlet nám nabídne jedinečnou krajinu na sever od Turnova, kol zákrut řeky Jizery, shlédneme Bučiny u Rakous, pozůstatky hradu Vranov s kaplí vystavěné na skalním masivu nad Malou Skálou a vystoupáme na vrch Kopanina s rozhlednou, kde pohlédneme do širého okolí. V závěru pak objevíme nezamrzající pramen Vazoveckého potoka v jeskyni s názvem Bartošova pec.

více…

náročnost:

délka celkem: 25 km

vyhlídka na Malou Skálu vyhlídka na Malou Skálu
 

výlet na kole - Východní Krkonoše

Okruh přes Dlouhý a Pomezní hřeben

Tento výlet vás zavede do nejvýchodnějšího cípu Krkonoš k hranici s Polskem, kterou zde vymezuje na naší straně Pomezní a Dlouhý hřeben a na polské Grzbiet Lasocki. Z malebného městečka Horní Maršov pojedete přes několik osad s mnohdy ještě původními dřevěnými chaloupkami k dnes již zaniklým Albeřickým lomům s jeskyněmi a od Pomezních bud pak budete sjíždět kouzelným hlubokým údolím podél Malé Úpy.

více…

náročnost:

délka celkem: 28 km

Albeřická jeskyně Albeřická jeskyně
 

výlet na kole - Frýdlantsko

Podhůřím Jizerských hor

Hned za severní hranicí CHKO Jizerské hory se rozprostírá krásná kopcovitá krajina Frýdlantského výběžku, která nabízí cyklistům nenáročné terény a řadu pozoruhodných historických památek. Mezi ty nejvýznamnější patří historické městečko Frýdlant se středověkým hradem a zámkem, Lázně Libverda, sakrální památky v Raspenavě nebo zřícenina kostela u Jindřichovic pod Smrkem.

více…

náročnost:

délka celkem: 48 km

Frýdlantský zámek Frýdlantský zámek
 

výlet na běžkách - Slavkovský les a Mariánské Lázně

Udržované okruhy nad Mariánskými Lázněmi

V malebné zimní krajině Slavkovského lesa poblíž zasněženého golfového areálu nalezneme velmi oblíbené běžecké okruhy. Tyto strojově udržované trasy jsou vyhledávané jak kondičními běžkaři, tak i rekreačními sportovci a turisty. Jednotlivé okruhy jsou nenáročné a dle kondice je lze různě kombinovat tak, že jsou ideální pro běžkaře všech věkových kategorií.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

okolí Rájovské myslivny okolí Rájovské myslivny
 

výlet na kole - Moravskoslezské Beskydy

Na kole po hřebenech hor v okolí Komorní Lhotky

Přes čtyři horské chaty, kolem pěti vrcholů a to vše na 21 km, převážně v neporušených 100-letých bukových lesích.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

výhled na Morávku od rozc. Pod Vysutým výhled na Morávku od rozc. Pod Vysutým
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 ... 82 83 84 85 86 87 »
Partnerské weby