TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

Z Jičína na Kumburk a Bradlec

O historickém významu oblasti Českého ráje v rámci Českého království svědčí především hustá síť opevněných hradů, které se zde ve středověku hojně budovali a i přes časté nepřízně osudu se v různé míře dochovali dodnes. Prostřednictvím tohoto výletu máte tak možnost poznat hradní zříceniny Bradlec a Kumburk, které pro svou nedostupnost autem bývají většinou návštěvníky Českého ráje neprávem opomíjeny. Vedle dobrodružného poznávání hradních zřícenin, vás však čeká i návštěva malebného města Jičín, které budete mít jako na dlani z rozhledny Čeřovka nebo památková zóna v městečku Železnice.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

Zebín cestou od býv. Bílého Mlýnu Zebín cestou od býv. Bílého Mlýnu
 

výlet na kole - Broumovsko

Okruh přes Broumovské stěny

Rozsáhlý skalnatý hřbet rozeklaný spoustou roklí, strží a propastí vždy lákal horolezce, dobrodruhy a turisty. Náš okruh se snaží toto krásné místo přiblížit cyklistům.

více…

náročnost:

délka celkem: 38 km

u Junácké vyhlídky u Junácké vyhlídky
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

Krajinou mezi Jizerou a Mohelkou

Trasa tohoto výletu nás zavede do severovýchodních částí Turnova, kde poznáme vznešený zámek Sychrov s malebným anglickým parkem, zvlněnou krajinu kolem Vlastibořic, lidové roubené stavby v Příšovicích a na závěr poznáme ráz břehů Jizery s výhledy na Hruboskalsko u Ploukonic a Přepeří.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

Přepeře Přepeře
 

výlet na kole - Chodsko

Na kole do okolí Horšovského Týna

Hlavním lákadlem tohoto výletu jsou historické a kulturní památky Horšovského Týna spolu s tamním překrásným zámeckým parkem, na výrazném ostrohu stojící kostel Sv. Vavřince u Štítar, zřícenina kostela sv. Mikuláše v Šitboři a poutní kostel sv. Anny na vršku před Horšovským Týnem. To vše vsazené do malebně zvlněné krajiny jižní části Českého lesa převelice umocní prožitek z výletu.

více…

náročnost:

délka celkem: 47 km

Horšovský Týn - zámek Horšovský Týn - zámek
 

výlet pěšky - Tachovsko

Zajímavé výletní cíle v okolí Konstantinových Lázní

Okolí Konstantinových Lázní je mimořádně bohaté na kulturní a historické památky. Samotné lázeňské městečko nás jistě zaujme poklidnou atmosférou a neokázalou parkovou úpravou s mnoha cennými dřevinami. Kromě lázní si můžeme prohlédnout velkolepý zámek v Bezdružicích, zříceninu hradu Krasíkov či poutní kapli na Ovčím vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

Krasíkov - zřícenina hradu Krasíkov - zřícenina hradu
 

výlet s dětmi - Strakonicko

Autem za zajímavostmi v okolí řeky Otavy na Sušicku

V tomto výletě navštívíte pozoruhodná místa v krajině řeky Otavy a jejím působivém okolí. Objevíte krásy města Sušice s nejstarším loutkovým divadlem v Západních Čechách a proslavené především výrobou zápalek, prozkoumáte zákoutí mohutného hradu Rabí s tajemnou studnou a na všechnu tu krásu se podíváte z výšin rozhledny Svatobor s restaurací.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

lukostřelba na hradě Rabí lukostřelba na hradě Rabí
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

Cestou K. H. Borovského k vyhlášenému poutnímu kostelu sv. Anny

Vydejte se s námi z významného historického města Havlíčkův Brod přes údolí Sázavy a přilehlé vesničky k sírnato-železitému prameni na kopci s poutním kostelem Svaté Anny.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

Havlíčkův Brod - náměstí Havlíčkův Brod - náměstí
 

výlet na kole - Broumovsko

Kolem Adršpašsko-teplických skal

Kratší okružní trasa během níž objedeme celou přírodní rezervaci Adršpašsko - teplické skály, včetně náročnějšího výjezdu na Křížový vrch.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

výhled z Křížového vrchu výhled z Křížového vrchu
 

výlet na kole - Slezské Beskydy

Úpatím Jablunkovského průsmyku

Trasa nás provede úpatím Jablunkovského průsmyku, který odděluje od sebe dva hřebeny Moravskoslezských Beskyd - na východ se táhne hřeben Gírové (839 m) a na západ se rozprostírají vrchy okolo hřebenu Velkého Polomu (1067). Pod nejvyšším bodem průsmyku prochází mezinárodní železniční trať Žilina-Bohumín, se dvěma tunely dlouhými 670 m. Malebné pohledy na krajinu kolem průsmyku se naskytnou také v Mostech u Jablunkova – Šancích, kde za ideálních podmínek lze dohlédnout ke skalnatým vrcholům Malé Fatry.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

rozc. Jablunkovský průsmyk - pohledy na Slovensko a Malou Fatru rozc. Jablunkovský průsmyk - pohledy na Slovensko a Malou Fatru
 

výlet na kole - Slavkovský les a Mariánské Lázně

Po stopách zaniklých obcí ve Slavkovském lese

Projeďte si na kole některé dnes opuštěné oblasti Slavkovského lesa. Poznáte řadu krásných míst včetně výjimečné osady Kladská s unikátními rašeliništi a město s bohatou historií – Kynšperk nad Ohří.

více…

náročnost:

délka celkem: 48 km

Kladská - lovecký zámeček Kladská - lovecký zámeček
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 ... 81 82 83 84 85 86 87 »
Partnerské weby