TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Chodsko

Na kole krajinou Domažlic

Malebný kraj kolem Domažlic bohatý na historii, patřící odedávna Chodům – svobodným strážcům hranic, oplývá jedinečnými místy, vracející nás zpět do dětských let přičiněním tvorby Aloise Jiráska. Udržuje se tady stále nářečí a lidové kroje, kterých si na Chodských slavnostech v období svátku sv. Vavřince užijete dosti. Na tu všechnu krásu minulosti pohlíží z výšin kaple na Veselé Hoře s památnými lípami. Pojeďme se tedy vydat vstříc té nádheře a koloritu.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

rybník v Újezdu rybník v Újezdu
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

Z Jičína na Kumburk a Bradlec

O historickém významu oblasti Českého ráje v rámci Českého království svědčí především hustá síť opevněných hradů, které se zde ve středověku hojně budovali a i přes časté nepřízně osudu se v různé míře dochovali dodnes. Prostřednictvím tohoto výletu máte tak možnost poznat hradní zříceniny Bradlec a Kumburk, které pro svou nedostupnost autem bývají většinou návštěvníky Českého ráje neprávem opomíjeny. Vedle dobrodružného poznávání hradních zřícenin, vás však čeká i návštěva malebného města Jičín, které budete mít jako na dlani z rozhledny Čeřovka nebo památková zóna v městečku Železnice.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

Zebín cestou od býv. Bílého Mlýnu Zebín cestou od býv. Bílého Mlýnu
 

výlet na kole - Broumovsko

Okruh přes Broumovské stěny

Rozsáhlý skalnatý hřbet rozeklaný spoustou roklí, strží a propastí vždy lákal horolezce, dobrodruhy a turisty. Náš okruh se snaží toto krásné místo přiblížit cyklistům.

více…

náročnost:

délka celkem: 38 km

u Junácké vyhlídky u Junácké vyhlídky
 

výlet na kole - Maloskalsko a Pojizeří

Krajinou mezi Jizerou a Mohelkou

Trasa tohoto výletu nás zavede do severovýchodních částí Turnova, kde poznáme vznešený zámek Sychrov s malebným anglickým parkem, zvlněnou krajinu kolem Vlastibořic, lidové roubené stavby v Příšovicích a na závěr poznáme ráz břehů Jizery s výhledy na Hruboskalsko u Ploukonic a Přepeří.

více…

náročnost:

délka celkem: 29 km

Přepeře Přepeře
 

výlet pěšky - Tachovsko

Zajímavé výletní cíle v okolí Konstantinových Lázní

Okolí Konstantinových Lázní je mimořádně bohaté na kulturní a historické památky. Samotné lázeňské městečko nás jistě zaujme poklidnou atmosférou a neokázalou parkovou úpravou s mnoha cennými dřevinami. Kromě lázní si můžeme prohlédnout velkolepý zámek v Bezdružicích, zříceninu hradu Krasíkov či poutní kapli na Ovčím vrchu.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

Krasíkov - zřícenina hradu Krasíkov - zřícenina hradu
 

výlet s dětmi - Strakonicko

Autem za zajímavostmi v okolí řeky Otavy na Sušicku

V tomto výletě navštívíte pozoruhodná místa v krajině řeky Otavy a jejím působivém okolí. Objevíte krásy města Sušice s nejstarším loutkovým divadlem v Západních Čechách a proslavené především výrobou zápalek, prozkoumáte zákoutí mohutného hradu Rabí s tajemnou studnou a na všechnu tu krásu se podíváte z výšin rozhledny Svatobor s restaurací.

více…

náročnost:

délka celkem: 0 km

lukostřelba na hradě Rabí lukostřelba na hradě Rabí
 

výlet s dětmi - Chodsko

Po stopách předků - na hrad, zříceninu a hradiště

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina. V okolí Kdyně jsou na strmých vrcholcích kopců často skryty zříceniny hradů, opředené bájnými legendami a pověstmi. My navštívíme dvě z nich a základy pradávného hradiska, přičemž věž u hradu Rýzmberk je navíc upravena jako rozhledna, takže nám nabídne parádní výhled po okolí.

více…

náročnost:

délka celkem: 9 km

zřícenina hradu Nový Herštejn zřícenina hradu Nový Herštejn
 

výlet na kole - Broumovsko

Kolem Adršpašsko-teplických skal

Kratší okružní trasa během níž objedeme celou přírodní rezervaci Adršpašsko - teplické skály, včetně náročnějšího výjezdu na Křížový vrch.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

výhled z Křížového vrchu výhled z Křížového vrchu
 

výlet na kole - Slezské Beskydy

Úpatím Jablunkovského průsmyku

Trasa nás provede úpatím Jablunkovského průsmyku, který odděluje od sebe dva hřebeny Moravskoslezských Beskyd - na východ se táhne hřeben Gírové (839 m) a na západ se rozprostírají vrchy okolo hřebenu Velkého Polomu (1067). Pod nejvyšším bodem průsmyku prochází mezinárodní železniční trať Žilina-Bohumín, se dvěma tunely dlouhými 670 m. Malebné pohledy na krajinu kolem průsmyku se naskytnou také v Mostech u Jablunkova – Šancích, kde za ideálních podmínek lze dohlédnout ke skalnatým vrcholům Malé Fatry.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

rozc. Jablunkovský průsmyk - pohledy na Slovensko a Malou Fatru rozc. Jablunkovský průsmyk - pohledy na Slovensko a Malou Fatru
 

výlet na kole - Slavkovský les a Mariánské Lázně

Po stopách zaniklých obcí ve Slavkovském lese

Projeďte si na kole některé dnes opuštěné oblasti Slavkovského lesa. Poznáte řadu krásných míst včetně výjimečné osady Kladská s unikátními rašeliništi a město s bohatou historií – Kynšperk nad Ohří.

více…

náročnost:

délka celkem: 48 km

Kladská - lovecký zámeček Kladská - lovecký zámeček
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 ... 81 82 83 84 85 86 87 »
Partnerské weby