TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na běžkách - Šumava - Povydří, Pláně

8.2.2013 Na běžkách údolím Vydry a Roklanského potoka

Divoká a nezkrotná řeka Vydra, která se z hučením valí přes oblé kameny a balvany, je jedním ze symbolů Šumavy. Její přítok Roklanský potok, naopak poklidně meandruje v širokém prosluněném údolí. Jeho vody mají barvu slabého černého čaje, je to barva vod rozsáhlých slatí pod Roklanem, které ho celý rok napájejí. My budeme poznávat tuto krajinu po komfortních udržovaných trasách, na kterých můžeme společně vychutnávat zážitek z jízdy i krásu přírody.

více…

náročnost:

délka celkem: 19 km

malebná krajina nad údolím Vydry, cestou do Modravy malebná krajina nad údolím Vydry, cestou do Modravy
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

6.2.2013 Okruh pro běžkaře z Ovčárny do Červenohorského sedla

Pro jarní běžkování a nebo během mírné zimy se musíme za pěknými výlety vydat do nejvyšších pater našich hor. Nejvhodnější jsou Jeseníky a Krkonoše. Tento výlet je vedený v nadmořské výšce nad 1000 m a kromě sportovního zážitku nabízí i jedinečné výhledy prakticky na všechny významnější hory Jeseníků a za dobré viditelnosti i na Orlické hory a Beskydy.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

v sedle pod Pradědem v sedle pod Pradědem
 

výlet pěšky - Děčínsko

7.12.2012 Rozhledna Sokolí vrch

O rozhlednách se dá říct, že v naší republice rostou jako houby po dešti. Ano, nejspíše trochu přehnané konstatování, ale jisté je, že jich poslední roky vzniká celkem dost. Milovníci pohledů z výšek mají stále dostatek k obdivování. Jednoho červencového slunečného dne jsme se také vydali na jednu z novějších rozhleden.

více…

náročnost:

délka celkem: 4 km

výhled z rozhledny Sokolí vrch výhled z rozhledny Sokolí vrch
 

výlet pěšky - České Švýcarsko

29.11.2012 Rabštejn – tajemná připomínka 2. světové války

České Švýcarsko, to nejsou jen tajuplná skalní města, jízda na pramicích soutěskami ve Hřensku, ale také zde naleznete mnoho zajímavých památek, které stojí za návštěvu. Mezi ně také patří zajímavé podzemní Muzeum koncentračního tábora Rabštejn, kde si projdete či částečně projedete podzemní továrnu z druhé světové války.

více…

náročnost:

délka celkem: 5 km

Podzemí Rabštejn-Janská Podzemí Rabštejn-Janská
 

výlet na kole - Hrubý Jeseník

12.11.2012 Z Velkých Losin na Tři kameny

Tento nepříliš dlouhý výlet má všechny atributy atraktivního poznávacího okruhu. Navštívíte renesanční zámek s parkem ve Velkých Losinách, uvidíte dva výjimečně zachovalé roubené kostely, panorama Jeseníků shlédnuté ze Tří kamenů se Vám na dlouho vepíše do duše.

více…

náročnost:

délka celkem: 34 km

Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně Tři kameny, skály a vyhlídka, pohled na Praděd a Dlouhé stráně
 

výlet na kole - Kokořínsko

31.10.2012 Temné kokořínské doly a sochy Václava Levého

Pískovcové skály vytvarované časem i lidskou rukou vedenou přirozenými tvary kamene probouzejí fantazií vnímavých návštěvníků. A tak se s námi vydejte do míst, kde znovu ožívají příběhy minulosti.

více…

náročnost:

délka celkem: 36 km

Harfenice - další ze soch V. Levého Harfenice - další ze soch V. Levého
 

výlet na kole - Jizerské hory

1.10.2012 Za dalekými výhledy kolem Janova Nad Nisou

Výlet nás zavede do jedinečných míst Jizerských hor s roubenými chalupami v okolí Janova nad Nisou, Horního Maxova a Bedřichova, kde poznáme členitost krajiny a krásu přírody nejen v terénu z trekingového kola či kola horského, ale i z několika rozhleden, které tento kraj uchovává z dob dávno minulých.

více…

náročnost:

délka celkem: 31 km

na rozhledně Slovanka na rozhledně Slovanka
 

výlet na kole - Podorlicko

1.9.2012 Hrady a zámky nad Divokou Orlicí

Tento výlet vám poodhalí pestrou historii a divokou krásu přírody v podhůří Orlických Hor. K jednotlivým pamětihodnostem jako jsou hrady Litice, Potštejn nebo zámek v Doudlebech a městská památková zóna v Žamberku vás čeká dobrodružná cesta nejprve údolím Divoké Orlice a pak podél horské řeky Zdobnice.

více…

náročnost:

délka celkem: 42 km

Doudleby nad Orlicí - zámek Doudleby nad Orlicí - zámek
 

výlet na kole - Pálava

1.7.2012 Za jedinečnými výhledy z Rakouska na Pálavu

Cestou k rakouské hranici Vás budou neustále svádět pohledy zpět na Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, jenž se začnou vypínat z nepatrně zvlněné krajiny. Po chvilce však už z rakouských polí budete mít celou Pálavu jako na dlani a budete ohromeni jedinečným pohledem na okázalou dominantu naší země. K té nejkrásnější vyhlídce je třeba trochu více šlápnout do pedálu, což se ale vyplatí, neboť křížový vrch Südmährenkreuz kromě úžasného panoramatického výhledu slouží i jako místo k zamyšlení s několika památníky, kapličkou a vrcholovým křížem.

více…

náročnost:

délka celkem: 44 km

výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg výhled na Mikulov a Pálavu ze Schweinbarther Berg
 

výlet s dětmi - Žďárské vrchy

27.6.2012 Pohádkově krásná místa Žďárských vrchů

Jako místo kde se zastavil čas vypadá malebná osada Samotín. Zachovalá venkovská stavení se rozkládají ve stínu mohutných stromů, malé rozkvetlé zahrádky ohrazují plaňkové ploty. To vše evokuje dobu, kdy se na pohádky věřilo, na každé půdě bydlel rarášek a v nedalekém lese se v noci ozýval hejkal. Neméně poetické jsou i z dálky viditelné skály Dráteníčků či krásné a hluboké lesy, které budeme projíždět.

více…

náročnost:

délka celkem: 11 km

v Samotíně v Samotíně
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 85 86 87 »
Partnerské weby