TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Havlíčkobrodsko

11.6.2013 Z Humpolce krajinou G. Mahlera

Během pozoruhodné cesty z Humpolce do Lipnice nad Sázavou se podíváme k rodnému domu proslulého hudebního skladatele i na zbytky starodávné tvrze v Proseči. V Lipnici nad Sázavou nás čeká prohlídka velkolepého hradu a můžeme se zastavit i v hostinci, kam chodíval Jaroslav Hašek a kde se zrodilo jedno z nejvýznamnějších děl české literatury -román „Osudy dobrého vojáka Švejka“. Při zpáteční cestě si užijeme krásnou přírodu Orlovských lesů, vystoupáme na vrchol Orlík a prohlédneme si nedalekou zříceninu středověkého hradu.

více…

náročnost:

délka celkem: 37 km

Humpolec - kostel sv. Mikuláše na Horním náměstí Humpolec - kostel sv. Mikuláše na Horním náměstí
 

výlet na kole - Novohradské hory

1.6.2013 Na kole do nitra Novohradských hor

Téměř nedotčený kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků zrcadlících kouzelné západy slunce. Svérázné a málo známé hory na jihu Čech protkané spletí cest a cestiček, které spojují malebné vesnice, nebo vedou jen tak od nikud nikam. I tak lze bez nadsázky popsat oblast, kterou vám chce tento výlet přiblížit.

více…

náročnost:

délka celkem: 41 km

Pohoří na Šumavě pohled na zříceninu kostela Pohoří na Šumavě pohled na zříceninu kostela
 

výlet s dětmi - České Švýcarsko

30.5.2013 Vyhlídky nad Děčínem aneb výstup na Stoličnou horu

Chcete-li mít město Děčín, okolní krajinu a určitou část kaňonu Labe jak se říká jako na dlani, pak protáhlý hřeben Stoličné hory s vyhlídkami je tím pravým místem. Voňavé lesy této hory s vyhřátými skalními útvary nabízejí příjemné procházky a relaxaci, které ocení nejen nadšení turisté, ale i rodiny s dětmi.

více…

náročnost:

délka celkem: 6 km

Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem Stoličná hora - vyhlídková terasa nad Děčínem
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

20.5.2013 Na kole Bohdalovskem – krajinou rybníků, luk a hájů

Malebná krajina v okolí horního toku Oslavy je tvořena plochými kopci, rozlehlými pastvinami i původním lesním porostem. To vše je bohatě protkané sítí potůčků, řek a rybníků a vytváří tak idylický obraz Česko-moravské vrchoviny. Během tohoto výletu poznáme vedle pěkné přírody i řadu pamětihodností v Netíně, Rudolci, Novém Veselí a Radostíně nad Oslavou a dopřejeme si krásné výhledy z vrcholů Havlina a Blažkov. V parném létě přijde vhod i osvěžení v rekreačním rybníce Rendlíček.

více…

náročnost:

délka celkem: 43 km

Netín - kostel Nanebevzetí Panny Marie Netín - kostel Nanebevzetí Panny Marie
 

výlet na kole - Třeboňsko

7.5.2013 Cyklistickou naučnou stezkou okolo Třeboně

Výlet nás zavede do oblasti Třeboňska, která návštěvníkům nabízí příležitost k odpočinku, poučení, ale i k prožití nevšedních zážitků při putování tímto krajem. Naskytne se nám možnost poznat typickou jihočeskou krajinu s rybníky, s úzkými polními a lesními cestami vedenými podél luk, ale i hlubokými lesy a nasát atmosféru poklidných a malebných jihočeských vesnic.

více…

náročnost:

délka celkem: 60 km

Třeboňský zámek Třeboňský zámek
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

11.4.2013 Za tajemnými místy pod Melechovem

Cílem tohoto výletu je dominantní vrchol Melechov, který je nevyšším bodem celého Ledečska. Cestou k němu si zajdeme k přírodní památce Čertův kámen a ochutnáme pramenitou vodu z Melechovské studánky. Ve stráni pod vrcholem pak navštívíme zříceninu tvrze se zachovalými zbytky mohutné věžovité stavby a v závěru se oddáme osvěžující koupeli v jednom z rekreačních rybníku u obce Kouty.

více…

náročnost:

délka celkem: 10 km

zřícenina středověké tvrze Melechov zřícenina středověké tvrze Melechov
 

výlet pěšky - Havlíčkobrodsko

2.4.2013 Pozoruhodná místa v okolí Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou je bezesporu jedno z nejmalebnějších historických měst Česko-moravské vrchoviny, kterému vévodí již z dálky viditelný hrad. Prohlídkou hradu a dalekými výhledy z jeho hradeb však tento výlet pouze začíná. Vlajkovou lodí jsou pak především desítky zatopených lomů v okolí Lipnice, v jejichž sklaních stěnách byly postupně vytvořeny obří kamenné monumenty představující Bretschneiderovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči. Významnou památkou na trase je i gotický kostel sv. Martina s polodřevěnou zvonicí v Dolním Městě.

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Národní památník odposlechu - Zlaté oči Národní památník odposlechu - Zlaté oči
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

28.3.2013 Za poetikou krušnohorských samot

Tajemné lesy Blatenského vrchu, nezapomenutelná atmosféra samot Bludné a Rýžovny, pozůstatky důlní činnosti nad Hřebečnou - to je jen stručný výčet toho, co náš výlet nabízí. Okořeníme si jej malebnými pohledy na obec Pernink a vzdálený Plešivec, objevíme lesní kapličku ve svazích Liščí hory a nakonec spatříme krásy Horní Blatné z hájovny Vlčina.

více…

náročnost:

délka celkem: 17 km

okolí samoty Ryžovna okolí samoty Ryžovna
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Kraslicko

22.3.2013 Za zimní krásou vřesovišť a slatí v Přírodním parku Přebuz

Krajina náhorních plání u Přebuzi patří mezi nejkrásnější z celých Krušných hor. Osou našeho výletu jsou široká, prosluněná údolí, kterými protékají řeky Rolava a Slatinný potok. Louky a vřesoviště kolem jejich meandrů vytvářejí scenérie, které uchvátí každého vnímavého návštěvníka.

více…

náročnost:

délka celkem: 18 km

v Jelení v Jelení
 

výlet na běžkách - Krušné hory - Božídarsko

24.2.2013 Na Fichtelberg a Klínovec

Rozlehlé pláni kolem Božího Daru dominují tři majestátné hory - Klínovec, Fichtelberg a Božídarský Špičák. My se vydáme zdolat první dvě, prostřednictvím nenáročného a atraktivního výletu. Vystoupáme do nejvyšších míst Krušných hor, kde na nás čekají ohromující výhledy a jedinečná severská atmosféra, která vládne na těchto vrcholech.

více…

náročnost:

délka celkem: 14 km

Fichtelberg, na vrcholu Fichtelberg, na vrcholu
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 85 86 87 »
Partnerské weby