TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet pěšky - Jihlavsko

10.12.2013 Praskoleská lípa a další zajímavosti v krajině u Telče

Okolí Mrákotína nedaleko Telče nabízí krásné romantické zákoutí a zajímavosti, které stojí za navštívení. V Praskolesích objevíme prastarou lípu, která v sobě ukrývá malou zvoničku, vystoupáme a prozkoumáme pozoruhodná skaliska na vrších Hradisko a Bradlo. Z těchto výšin pak pohlédneme do širého okolí a na závěr poznáme třpytivé vody Olešského rybníku, návrší s kostelíkem Sv. Jáchyma v Dobré Vodě a malebné okolí Pařezitého rybníku na okraji Kučerova lesa.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni Praskolesy - prastará lípa se zvonicí v kmeni
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

25.11.2013 Za pěknými výhledy z kopců kolem Věcova

Rámec tohoto výletu tvoří čtyři vesničky obklopené kopcovitou krajinou Žďárských vrchů. My si vyšlápneme na ty nejvýznamnější vrcholy v jejich okolí, z nichž se nám budou otevírat daleké výhledy do kraje. Okolím obce Odranec se můžeme projít po naučné stezce Metodka a dozvíme se tak podrobnosti o krásné přírodě, tradicích a historii těchto míst. V závěru výletu nás mile překvapí mohutné skalisko na vrcholu Bohdalec.

více…

náročnost:

délka celkem: 13 km

Kamenice - vrchol Kamenice - vrchol
 

výlet pěšky - Žďárské vrchy

21.11.2013 Z Nového Města na Moravě na Bílou skálu

Nové Město na Moravě je ideálním výchozím místem pro pěší túry do atraktivních oblastí Žďárských vrchů. V tomto výletě poznáme osvěžující vody a malebné břehy Novoměstského přírodního koupaliště a v nejvýše položené rekreační ploše ve Žďárských vrších – rybníku Sykovec. Druhá polovina výletu pak nabízí krásné výhledy na krajinu z Bílé skále, přírodní památku Pernovku a sportovní vyžití v areálu hotelu Ski.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

rybník Sykovec rybník Sykovec
 

výlet pěšky - Jihlavsko

15.10.2013 Z Polné údolím Šlapanky

V tomto výletě shlédneme jedinečné památky v Polné s dominantním chrámem Nanebevzetí Panny Marie, objevíme tajemný židovský hřbitov za obcí a zbytky mlýnu v čarovném údolí říčky Šlapanky. Poznáme krásné břehy rybníku Bor a Kukle a v závěru nás čeká prastarý kamenný most \"Lutrián\" při soutoku řeky Šlapanky a Zlatého potoka.

více…

náročnost:

délka celkem: 16 km

cestou do vsi Kamenná cestou do vsi Kamenná
 

výlet na kole - Klatovsko

30.8.2013 Z Pošumaví k majestátnímu hradu Velhartice

V tomto výletu se podíváme do míst Šumavy, kde se již náhorní planiny vlní s častým zastoupením mokřadů a plochá údolí meandrujících řek střídají hluboká údolí se zpěněnými peřejemi. Na všechnu tu krásu pohlédnete z hradeb hradu Velhartice a v závěru pak z nejvyššího bodu výletu v oblasti kolem osady Keply.

více…

náročnost:

délka celkem: 24 km

hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo hrad Velhartice, zámecký palác - Huertovo křídlo
 

výlet na kole - Prachovské skály a Jičínsko

21.8.2013 Krajinou kolem Prachovských skal

Prachovské skály jsou naším nejznámějším skalním městem vypínající se jen pár kilometrů od města Jičín. Náš výlet nás zavede do míst okolo této svérázné přírodní rezervace, projedeme Prachovem, shlédneme okrajová skaliska, poznáme skalní zříceninu Pařez a jeho čarovné okolí a v závěru se podíváme do krajiny polí, luk, vodních a mokřadních ploch s ojedinělými stromovými porosty kol Ostruženského rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

Prachovské skály Prachovské skály
 

výlet na kole - Jihlavsko

12.8.2013 S kolem na jih Vysočiny

Hlavním lákadlem tohoto výletu jsou zachovalá historická centra v Žirovnici a Počátcích, kde nás upoutá řada pamětihodností. Zajímavá je prohlídka Žirovnického zámku a zámeckého špýcharu s expozicí venkovských tradic a řemesel. Většina výletu vede po sjízdných turistických trasách přes lesy, pole, louky a háje, takže si na své přijdou i milovníci krásné přírody. Dominantou výletu je nepřehlédnutelný vrchol Javořice a těšit se můžeme i na Chadimův mlýn, rašeliniště Kaliště a řadu rybníků, z nichž Budín je upravený na přírodní koupaliště.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří zámek Žirovnice - sochy řeckých minotaurů na I. nádvoří
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

11.7.2013 Kostnice v Posázaví

Tento výlet nás zavede do nádherných přírodních zákoutí Žďárské vrchů na západ od města Žďár nad Sázavou. V malebném údolí Sázavy pojedeme okolo jedinečné přírodní památky – Rozštípená skála, starého hamru a pozoruhodných plastik mamuta a prapodivného Hamroně. Zajímavostmi na trase jsou i významné kostnice ve Velké Losenici a Nížově, tvrz s mlýnem v Pořezíně a rozhledna na vrcholu Rosička. K přírodním zajímavostem pak patří malebné okolí Matějovského rybníka a pramen Oslavy.

více…

náročnost:

délka celkem: 33 km

plastika mamuta v údolí Sázavy plastika mamuta v údolí Sázavy
 

výlet na kole - Žďárské vrchy

28.6.2013 Kopcovitou krajinou kolem Svratky

Vydejte se s námi na kole do východní části Žďárských vrchů, pro které jsou typické mohutné skalní masívy, hluboká údolí a rázovitá lidová architektura. V rámci výletu si můžeme zajít na skalní zříceninu Štarkov a oceníme spolu s nádhernou krajinou i zachovalé památky v Jimramově a Sněžné.

více…

náročnost:

délka celkem: 39 km

Ve Smrčinách Ve Smrčinách
 

výlet na kole - Pálava

12.6.2013 Z Mikulova k středověkému hradu Falkenstein

Na rozdíl od minulosti se dnes můžeme svobodně pohybovat po obou stranách hranice a obdivovat tak během jednoho výletu historické památky v Mikulově i v rakouské vinařské obci Falkenstein. Podobně jako Mikulov s dominantním zámkem obklopují výrazné vápencové kupy Svatý Kopeček a Turold, tak i Falkenstein s majestátním středověkým hradem je zasazen mezi skalnaté kopce, z nichž Kreuzberg je navíc ozdobený unikátní křížovou cestou se sochami ze 17. století. Na trase narazíte i na nespočet malebných vinných sklepů, které vybízejí k degustaci toho nejlepšího z místních vinic.

více…

náročnost:

délka celkem: 30 km

Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli Historické náměstí Mikulova - kašna se sochou Pomony s věží zámku v dáli
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 6 ... 85 86 87 »
Partnerské weby