TOP výlety (867)

Kam na výlet?
Česko
Beskydy a Valašsko (46)    České středohoří (32)    Český les (36)    Český ráj (43)    Chrudimsko-Hlinecko (5)    Jeseníky a Rychlebské hory (50)    Jizerské hory a Frýdlandsko (27)    Jižní Čechy (26)    Jižní Morava (29)    Kladské pomezí (18)    Kokořínsko a Máchův kraj (15)    Krkonoše (47)    Krušné hory (75)    Labské pískovce a Lužické hory (35)    Nízký Jeseník (11)    Orlické hory a Podorlicko (11)    Ostravsko a Slezsko (11)    Plzeňsko (23)    Polabí (9)    Pošumaví (17)    Střední Čechy (44)    Střední Morava (5)    Svitavsko (2)    Šumava (68)    Vysočina (106)    Západočeské lázně (79)   
výlet na kole - Moravskoslezské Beskydy

24.3.2015 Staré Hamry a Gruň

Staré Hamry leží nad vodní hladinou přehrady Šance a jsou ze všech stran obklopeny horskými velikány. Pokud chcete poznat pravou tvář Beskyd musíte se vydat zde do jejich nitra, kde z nekonečných lesů ráno stoupají husté mlhy, na pasekách se pasou jeleni i srnci, večer podnikají své loupeživé výpravy divočáci a jasné hvězdy soupeří se světélky samot roztroušených po okolních kopcích.

více…

náročnost:

délka celkem: 23 km

jaro ve stráních nad řekou Ostravice jaro ve stráních nad řekou Ostravice
 

výlet na kole - Žluticko

23.3.2015 Ze Žlutic po kopcích nad údolím řeky Střely

Krajina kolem Žlutic a žlutické vodní nádrže nabízí náročnější terény ve svazích Mlyňanského vrchu, Mašličky, Hůrky a Vraního vrchu. Závěr trasy je okořeněn zdoláním Dlouhého vrchu s dalekým výhledem na okolí Verušic, na vzdálenou stolovou horu Vladař a na členité kopce a louky kolem vodní nádrže Žlutice.

více…

náročnost:

délka celkem: 32 km

Sovolusky Sovolusky
 

výlet pěšky - Podbeskydí

18.3.2015 Štramberk a okolí

Tato trasa je sice krátká, ale plná turistických atraktivit jako je historické jádro městečka, dvě vyhlídkové věže, skaliska, jeskyně a Stříbrné jezírko.

více…

náročnost:

délka celkem: 7 km

V Botanické zahradě V Botanické zahradě
 

výlet na kole - Šumava - Lipensko

18.7.2014 Od Lipna na Svatý Tomáš a dál až ke Spáleništi

Nenáročná trasa během níž uvidíte zříceninu Vítkův kámen, osady v okolí Multerbergského rašeliniště a mnoho krásných výhledů na Lipno a Pošumaví.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

zřícenina hradu Vítkův kámen zřícenina hradu Vítkův kámen
 

výlet pěšky - České středohoří - východ

19.6.2014 Za sochařskými díly Václava Levého

Projděte se okrajem kokořínské pískovcové oblasti kolem sochařských děl Václava Levého jinak než obvyklou a nejčastěji doporučovanou trasou...

více…

náročnost:

délka celkem: 12 km

Čertovy hlavy Čertovy hlavy
 

výlet na kole - Šumava - Povydří, Pláně

9.6.2014 Velký okruh přes Povydří

Tento náročnější výlet začíná v obci Rejštejn, ležící při soutoku Otavy s Losenicí v nadmořské výšce 568 metrů. Trasa stoupá po silnici malebným a jedinečným údolím Otavy k vodní elektrárně Čeňkova Pila a pokračuje nahoru kol řeky Vydry do Srní, Antýglu a Modravy, kde se naskýtá mnoho příležitosti k občerstvení v okolí nádherné přírody. Projedete Filipovu Huť, Kvildu a Horskou Kvildu s krásnými výhledy a chalupami a vystoupáte ke Zhůří, kde vás čeká dlouhý sjezd k bývalým Myším Domkům. Do Rejštejnu, cíle této trasy, je to odtud už jen necelý kilometr.

více…

náročnost:

délka celkem: 45 km

Zhůří - pohled do okolí Zhůří - pohled do okolí
 

výlet na kole - Třebíčsko

3.5.2014 Mlynářskou stezkou kolem Oslavy-na kole s dětmi

Velké Meziříčí je malebné město se zachovalým historický jádrem, které vyrostlo na soutoku Balínky a Oslavy kolem mohutného hradu tyčícího se na strmé skále. My se vydáme z města po proudu řeky Oslavy do širokých prosluněných údolí, které ji lemují. Dříve zde šumění stromů a řeky doplňoval pravidelný klepot mlýnů, které využívaly sílu vody ve prospěch člověka. Jejich minulost i současnost nám přiblíží právě tato Mlynářská stezka.

více…

náročnost:

délka celkem: 20 km

řeka Oslava v Nesměřském údolí řeka Oslava v Nesměřském údolí
 

výlet na kole - Šumava - Trojmezí

25.4.2014 Vltavským luhem a vojenským újezdem

Unikátní luh s přirozenými mokřady, rašeliništi, tůněmi a mrtvými říčními rameny se specifickou flórou a faunou působí v hornaté šumavské krajině jako hříčka přírody, která sem vkomponovala část údolí typické spíše pro nížiny na jihu Moravy. Východně od Vltavského luhu byl po několik desetiletí pro většinu smrtelníků uzavřený vojenský výcvikový prostor Boletice, který zabírá větší část malebné Želnavské hornatiny. Dnes však už můžete proniknout i do tajů téměř panenské přírody, i když pouze o víkendech a svátcích a mnohdy po terénních cestách vhodných pouze pro horská kola. Tento výlet tak v sobě kloubí poklidnou cestu nížinou okolo rekreačních osad na začátku Lipna s polozapomenutou horskou krajinou ve vojenském prostoru Boletice.

více…

náročnost:

délka celkem: 27 km

pohled na vrchol Bulov nad údolím Uhlíkovského potoka pohled na vrchol Bulov nad údolím Uhlíkovského potoka
 

výlet na běžkách - Hrubý Jeseník

14.1.2014 Rýmařovsko na běžkách - Údolím Podolského potoka na Skřítek

V okolí Rýmařova se nachází poměrně hustá síť udržovaných běžeckých stop, které z této oblasti za vhodných sněhových podmínek dělají TOP lokalitu pro běžkaře na Moravě. Tímto seriálem Vám chceme postupně představit to nejzajímavější.

více…

náročnost:

délka celkem: 15 km

v okolí osady Žďárský Potok v okolí osady Žďárský Potok
 

výlet na kole - Jihlavsko

13.12.2013 Na kole z Jihlavy do Větrného Jeníkova

Krajina kolem Jihlavy skýtá zajímavé malebné podhůří, která nabádá návštěvníky k pobytu ve voňavých lesích, chladivých rybnících a na rozkvetlých loukách. My v tomto výletu poznáme vesničky a zalesněné kopce na severozápad od Jihlavy, hluboké lesy ve svazích vrchů Holubovska a Venušínu a lesknoucí se vodní hladiny Borovinky, Trojanského a Černého rybníku.

více…

náročnost:

délka celkem: 35 km

Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě Masarykovo nám. s radnicí v Jihlavě
 

zobrazit na stránce: seřadit podle délky: stránka: « 1 2 3 4 5 ... 85 86 87 »
Partnerské weby