Detail turistického cíle

Zřícenina Windsor

Windsor, někdy též Větrák, je zřícenina větrného mlýnu a pozdějšího loveckého letohrádku, Původní větrný mlýn holandského typu byl postaven roku 1843 z místní světlé opuky a z cihel. Stavba měla kruhovou dispozici s přibližnou výškou 12 a průměrem 8,5 metru. Větrný mlýn byl používán ke mletí až do roku 1870 kdy změnil majitele a objekt byl přestavěn na výletní letohrádek v novoanglickém stylu. Nový majitel však záhy zbankrotoval a od té doby zajímavá stavba až do dnešních dob chátrá. Dodnes se zachovalo pouze poškozené obvodové zdivo.

Přístup:
Zřícenina se nachází asi 4 km jihovýchodně od města Lovosice a asi 1,5 km východně od obce Siřejovice na Litoměřicku v bezprostřední blízkosti dálnice D8 z Prahy do Drážďan.

Náš názor:
Věž je zespodu vyhlodaná a působí dojmem, že se musí každou chvíli zřítit. Často používané ohniště v blízkosti věže a stohy odpadků vypovídají o tom, že se tu občas (romanticky?) schází mládež z okolních vesnic.

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky

GPS souřadniceGPS: 50°28'38.835 / 14°4'15.765

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 6.2

Zříceniny
České středohoří České středohoří - západ okres: Litoměřice
město: Siřejovice

zřícenina loveckého zámečku Windsor zřícenina loveckého zámečku Windsor zřícenina loveckého zámečku Windsor zřícenina loveckého zámečku Windsor zřícenina loveckého zámečku Windsor zřícenina loveckého zámečku Windsor
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby