Detail turistického cíle

19.4.2015 Zámek Loučeň

Jaro je tu a období výletů spolu s ním. Což takhle spojit zábavu, poučení a romantiku? To všechno najdete na zámku Loučeň. Tato barokní památka s původními interiéry se nachází mezi městy Mladá Boleslav a Nymburk.

K vybudování současného zámku došlo v letech 1704 – 1713 Valdštejny. Tento rod střídají Fürstenberkové a v roce 1809 se pány na Loučeni stávají Thurn – Taxisové. Díky tomu, že Thurn – Taxisové podlehli v druhé polovině 19. století dobové módě romantismu, začala se francouzská zahrada, která obklopovala zámek, výrazným způsobem měnit v anglický park. Anglickým parkem mohou všichni návštěvníci procházet i dnes. Před nedávnem obohatil pak jeden celoevropský unikát – totiž soubor jedenácti labyrintů a bludišť. Bloudit v bludištích je zábavou pro malé i velké. Naopak v magických labyrintech se dá čerpat nová energie a relaxovat.

Prohlídky zámku nejsou jen s obyčejným průvodcem, nýbrž s kostýmovaným. S komorníkem Jeho Jasnosti, kuchařkou, nebo dokonce samotným knížetem či kněžnou projdete nádherné prostory, které zhruba před sto lety opustili Thurn – Taxisové. Na Loučeni myslí i na náročné návštěvníky. Netradiční čokoládové prohlídky potěší všechny milovníky této úžasné pochoutky. Historie čokolády, výroba a v neposlední řadě její ochutnávání. Chuťové pohárky si při tomto netradičním zážitku zcela jistě přijdou na své.

Pro ty nejmenší cestovatele jsou připraveny speciální dětské prohlídky, při kterých nedutá ani to největší zlobilo. Pro ty, kteří mají rádi tajemno, záhady a rádi luští tajenky je ideální prohlídka s Bílou paní. Tato prohlídka je zapojena do Projektu Otevřte 13. komnatu. Každou první sobotu v měsíci na Loučeni připravují velké zámecké slavnosti.

Zámek Loučeň je ideální místem odpočinku pro všechny cestovatele.

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°17'13.054 / 15°1'28.459

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety
Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 4.0

Zámky, Zábavní parky
Střední Čechy Praha a okolí okres: Mladá Boleslav
město: Loučeň

pohled na zámek pohled na zámek nádvoří zámku nádvoří zámku bludiště bludiště bludiště bludiště
 
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby