Detail turistického cíle

24.9.2009 Vodní nádrž Rozkoš

Máte-li cestu poblíž České Skalice určitě si nenechte ujít třeba procházku kolem přehradní nádrže Rozkoš. Možností však nabízí daleko více.

Svou plochou 1001,3 hektarů je osmou největší v České republice. Samotná nádrž je rozdělena tzv. Rovenskou hrází do dvou částí, hráz je 1,7 kilometrů dlouhá a na západní straně u Spyty je opatřena 200metrovým betonovým přelivem. Stavba vodní nádrže Rozkoš byla započata v roce 1951, ale po roce byla výstavba přerušena. Pokračovalo se až 1964 a v roce 1972 byla dokončena. Jejím hlavním účelem je protipovodňová ochrana a nalepšování průtoku v Labi. Hlavně v letních měsících je přehrada vyhledávaným místem pro rekreaci a vodní sporty, ale na své si zde přijdou i rybáři.

Na severní straně přehrady, na okraji České Skalice, se nachází autokemp s celoročním provozem nabízející velké travnaté plochy na opalování, tobogán, dětské brouzdaliště, stánky s občerstvením, restaurace, minigolf, letní kino a další. Menších kempů najdete kolem přehrady ještě několik.

Nedaleko přehrady pak můžete ještě navštívit Ratibořice, Náchod nebo Nové Město nad Metují.

 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°23'57.733 / 16°3'46.58

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 3.9

Vodní plochy
Kladské pomezí Náchodsko okres: Náchod
město: Česká Skalice

vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš vodní nádrž Rozkoš
 
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby