Detail turistického cíle

Obří Skály

Obří skály jsou zdaleka viditelnou dominantou, která nejen vítá, ale také se loučí s návštěvníky Jeseníků, kteří přijíždějí a zase odjíždějí vlakem. Tak tomu však nebylo vždy. Do konce 70. let byly Obří skály zakryty smrkovým lesem a teprve po větrné kalamitě došlo k postupnému odkrytí nejen skal, ale i okolních těžko zalesnitelných svahů. A tak dnes máme možnost z širokého okolí vidět tento skaní hřbet, mnohým připomínající druhohorního ptakoještěra.
Výhledy, jako z ptačí perspektivy, jsou odtud na jih i jihovýchod. Vidíme zalesněné Rychlebské hory, pásmo Králického Sněžníku či větrné elektrárny v Ostružné a za pěkného počasí až do Polska. V letních měsících jsou v Ostružné ideální podmínky pro cykloturistiku, horskou turistiku, houbaření, borůvky, ale-i příjemně strávené dovolené odpočinkem na zdravém vzduchu.
Obří skály jsou Skalní hradbou, která je 10-16 m vysoká s mrazovými sruby a charakteristickými znaky zvětrávání - žlábky, skalní hřiby, pokličky, skalní okno, najdeme zde také cvičné horolezecké skály.

Přístup:
asi 15 km od města Jeseník a 35 km od města Šumperk

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky

GPS souřadniceGPS: 50°11'6.42 / 17°3'5.392

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 5.4

Skály, skalní města
Jeseníky a Rychlebské hory Hrubý Jeseník okres: Jeseník
město: Horní Lipová

Obří skály Obří skály Obří skály Obří skály Obří skály Obří skály Obří skály Obří skály
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby