Detail turistického cíle

Marianské poutní místo Rokole

Kdysi v tomto lesním zákoutí při cestě k Novému Hrádku byla jenom studánka. Napili se z ní tři nevyléčitelně nemocní a vyléčili se. Sláva zázračné vody se šířila. Při studánce byla postavena malá kaplička. Asi od 70. let 19.století se navštěvy množily a také poutníci do Vambeřic zde měli plánovanou zastávku. Vzniklo zde poutní místo a objevovaly se zde boudy různých kramářů.
Žebráci z celého okolí zde měli sraz. Na 8. září připadá rokolská pouť. V ten den přicházela procesí poutníků s duchovními i s muzikou. Hostinec v Rokoli byl postaven v roce 1895 a v roce 1935 zde dal továrník Přibyl z Krčína postavit kostelík.
Nemocní zde pili vodu a nosili si ji i domů. Dokonce i lidé, kteří se těšili pevnému zdraví zde popíjeli, aby si zdraví ještě více upevnili. Pro věřící toto místo mělo vždy velké kouzlo, které zvyšuje ještě lesní Křížová cesta.
V Rokoli byla postavena a 19.7.1997 posvěcena první originální svatyňka v Čechách - kopie původní kapličky v Schönstattě. Je to 143. schönstattská kaplička na světě a nese ideál - poslání Betléma. Tři roky na to byl dobudován vjejí blízkosti provinční dům, kde v současné době žije asi 22 sester, většinou už starších a nemocných.

Přístup:
Cestou ze Slavoňova nebo Bohdašínu do Nového Hrádku je nad údolím Olešenky odbočka ke kapli, pramenu, kostelu a křížové cestě.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°20′59.17″ N / 16°14′06.37″ E

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety
Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 6.9

Sakrální památky
Kladské pomezí Náchodsko okres: Náchod
město: Nový Hrádek

poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole poutní místo - Rokole
 
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby