Detail turistického cíle

Dubický Kostelík

Ve vsi založené počátkem 13. století se roku 1344 zmiňuje Zdeněk "z Dupicz", který ves kolem kostelíka rozšířil. Roku 1436 byly Dubice císařem Zikmundem pronajaty Janu Kaplířovi ze Sulevic. Po roce 1579 byla obec připojena Jindřichem Kaučem z Kauče pod panství Horní Trmice. Část kolem kostela se nazývala Nová Dubice, později Dubičky. Ves je 220 m nad hladinou Labe.
Kostel sv. Barbory postavený 1579 Jindřichem Kaučem z Kauče na místě, kde dříve stála kaple rytíře z Kamýka, jako luteránský. V roce 1643 byl pobořen a znovu přestavován, naposledy 1820. V průčelí je nika se sochou sv. Barbory ze 17. století. Vnitřní zařízení je pozdně gotické a barokní. Objekt je státem chráněnou kulturní památkou. Od kostela sv. Barbory je nádherný výhled do údolí Labe na protilehlý Deblík a Varhošť.
 

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°35'23.595 / 14°1'22.883

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 7.7

Sakrální památky
České středohoří České středohoří - západ okres: Ústí nad Labem
město: Dubice

Dubický kostelík Dubický kostelík Dubický kostelík cestou na Doerellovu vyhlídku Dubický kostelík cestou na Doerellovu vyhlídku Dubický kostelík cestou na Mlynářův kámen Dubický kostelík cestou na Mlynářův kámen Dubický kostelík cestou na Mlynářův kámen Dubický kostelík cestou na Mlynářův kámen Dubický kostelík Dubický kostelík výhled od Dubického kostelíka výhled od Dubického kostelíka
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby