Detail turistického cíle

Naučná stezka Pod Vysokým Ostrým

Charakteristika
Naučná stezka „Pod Vysokým Ostrým"
vede od Brné okrajem přírodní rezervace Sluneční stráň na hrad Střekov. Na 16. zastaveních se návštěvník může seznámit s přírodovědními a vlastivědnými zajímavostmi z oblasti Vysokého Ostrého. Na 4. zastavení u Průčelského potoka se např. dozvíme, že pruh Labe protékající napříč Českým středohořím je ve svém průběhu zahlouben až o 500 m a vytváří tak v okolí Ústí nad Labem atraktivní krajinu. Svahy hlavního údolí Labe jsou rozčleněny erozní činností a vlivem vodních toků na rovnoběžné hřbety, hřebeny a hluboká údolí, z nichž nejzajímavější je právě Průčelská rokle, vzniklá erozním působením drobného Průčelského potoka (na 3000 m délky překonává výškový rozdíl 480 m).
Naučná stezka „Pod Vysokým Ostrým" skýtá pěkné výhledy na údolí Labe, hrad Střekov a okolní vrcholky Českého středohoří.

 

dostupnost dostupnost: Pěšky

GPS souřadniceGPS: 50°37'12.236 / 14°4'48.065

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 6.7

Naučné stezky
České středohoří České středohoří - východ okres: Ústí nad Labem
město:

Výří skály s kamenným mořem Výří skály s kamenným mořem poblíž hájenky Sedlo poblíž hájenky Sedlo výhled na České středohoří nad obcí Němčí výhled na České středohoří nad obcí Němčí příkré údolí Průčelského potoka příkré údolí Průčelského potoka v Průčelské rokli v Průčelské rokli Labe ze Sluneční stráně Labe ze Sluneční stráně pohled na hřeben Vysokého Ostrého ze Sluneční stráně pohled na hřeben Vysokého Ostrého ze Sluneční stráně
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby