Detail turistického cíle

Špindlerova Bouda

Východisko turistických tras do západních i východních Krkonoš. Původní stavení na tomto místě známé již v r.1784, název podle Františka Špindlera, rychtáře z Bedřichova, který boudu přestavěl v r.1824 (též Rychrářova bouda). Vyhořela r.1826 a znovu r.1885. Velké stavební úpravy začátkem 20.stol. prováděla rodina Lhotova. Silnice do sedla od r.1914, dnes vjezd pro osobní auta omezen (platí se mýtné). Turistický přechod do Polska.
Špindlerova bouda
je významný výletní bod ve Slezském sedle pod Malým Šišákem. Je nazvaná podle rychtáře z Bedřichova Františka Špindlera, který se podílel na její přestavbě. Několikrát vyhořela a byla přestavována. Vede sem horská silnice ze Špindlerova Mlýna, u boudy je velké parkoviště.
V okolí Špindlerova mlýna je bohaté turistické vyžití, region nabízí pěší turistiku, cykloturistiku, sjezdové lyžování, zimní běžecké tratě, sáňkařské dráhy, aquapark, bobovou dráhu, paragliding, vyjížďky na koních, bowling, fitness, golf, snowtubbing, squash, tennis...

Přístup:
Špindlerova bouda se nachází 8 km od Špindlerova Mlýna přímo na česko-polské hranici, pod kopcem Malý Šišák. Pověřený obecní úřad: Vrchlabí, Kraj: Královéhradecký. Autobusová zastávka (0,2 km), Banka (23 km), bankomat (8 km), nákupní centrum (23 km), obchod (8 km), pošta (8 km), vlaková zastávka (25 km), půjčovna kol (8 km), půjčovna sportovních potřeb (8 km).

 

dostupnost dostupnost: Na kole, Pěšky, Autem

GPS souřadniceGPS: 50°45'44.32 / 15°38'7.479

odkaz v mapě ukaž cíl na mapě

Související výlety
Web provozovatele

Hodnocení

1 je nejméně, 10 je nejvíce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Výsledek: 5.3

Ostatní
Krkonoše Západní Krkonoše okres: Trutnov
město: Špindlerův Mlýn

pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu pohled na Špindlerovu Boudu Špindlerova Bouda Špindlerova Bouda
 
DOPORUČUJEME:
ubytování na HOTELY.CZ s možností on-line rezervace
zpět na výběr vytisknout
Partnerské weby